Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Leke Tedavisi

Leke Tedavisi

  Leke Tedavisi; Çeşitli tedavi prosedürlerinin kullanıldığı Leke Tedavisi lekesinin tonuna, derinliğine, genişliğine ve bulunduğu bölgeye göre farklı teknikler ile uygulanan medikal estetik tedavi işlemleri olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Cilt Lekesi Nedir? Lazerle Leke Teavisi Nasıl Uygulanır? Etkinliği ve Seans Sayısı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Genetik faktörler, güneş, yaşlanma, hormonlar, hamilelik ve kullanılan kozmetik ürünleri cilt yüzeyinde leke ve pigmentasyon sorunlarına yol açabilmektedir. Koyu sarıdan kahverengine kadar pek çok tonda görülen bu cilt lekeleri, cilt altındaki pigmentlerden kaynaklanan lezyonlardır. Pigment hücrelerinin bir araya gelerek oluşturmuş olduğu bu lezyonlarda kullanılan en etkili tedavi yöntemi ise lazer teknolojisidir.

  Cilt lekesi tonuna, derinliğine, genişliğine ve bulunduğu bölgeye göre farklı teknikler ile uygulanan Leke Tedavisi, lekeler neden olduğu faktörler ve altında yatan nedenler incelenerek özelleştirilmiş tedavi seansları şeklinde uygulanmaktadır. Özellikle medikal ve cerrahi yöntemlerin optimum başarı sağlayamadığı cilt lekelerinde en etkili sonuçlar ortaya koyan lazer teknolojisi ile pigmentasyon sorunlarına yol açan pigment hücreleri hedef alınarak kozmetik sorunlara yol açan leke sorunu çözümlenmektedir.

  Leke Tedavisi

  Hassas cilt tiplerinden koyu cilt rengine sahip kişilere kadar her cilt karakterinde başarılı uygulama sonucuna sahip olan lazer ile leke tedavileri öncesinde cilt lekesinin derinliği, lekenin boyutu ve yaygınlığının incelenmesi ve bu parametreler doğrultusunda tedavi planlamasının oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Cilt lekelerinin karakterlerine özgü uygulanan lazer tedavileri ve lazer ile leke tedavileri hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Leke Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Doğum Lekesi Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Doğum Lekesi Tedavisi
  Doğum Lekesi Tedavisi estetik kaygılara yol açan melanin maddesinden kaynaklanan pigmentasyon sorunun ortadan kaldırılması amacı ile uygulanmaktadır.

  Lazer ile Leke Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  Lazer ile Leke Tedavisi seanslarından etkili ve başarılı sonuç alınabilmesi için işlemden önce yapılan ön kontrolün önemi oldukça büyüktür. Bu ön kontrol lekenin özelliklerine, derinliğine, tonuna ve boyutuna göre tedavi planlamasının oluşturulmasını sağlamaktadır.

  Ön kontrol esnasında elde edilen parametreler doğrultusunda lazer cihazında lekeye uygun dalga boyu tercih edilerek işleme geçilmektedir. İşlem esnasında sistem başlığı ile leke üzerine lazer atışları yapılmaktadır. Bu atışlar cilt altında bulunan melanin hücreleri hedef alınmaktadır. Melanin hücreleri tarafından emilen lazer ışınları ısı etkisi ile patlatılmaktadır. Bu patlama bölgedeki rengin açılarak cilt tonunun eşitlenmesini sağlamaktadır.

  Lazer tedavisi esnasında cilt altına gönderilen bu atışlar yalnızca melanin pigmentleri üzerinde etkinliğini göstermekte olup, çevre cilt ve cilt dokularına herhangi bir zarar vermemektedir. Tedavi alanın düzenli atışlar ile taranmasının ardından da işlem güvenli, konforlu ve hızlı bir şekilde tamamlanmış olmaktadır.

  Leke ile Lazer Tedavisi Seans Süreleri, Seans Sayıları ve Seans Aralıkları

  Leke Tedavisi seans süreleri, seans sayıları ve seans aralıkları lekenin özelliklerine ve bulunduğu bölgeye göre belirlenmektedir. Ancak seans planlamasında ele alınan en önemli kriter lekenin derinliğidir. Bu nedenle yüzeyel cilt lekeleri 1 ila 2 seans sonrasında tedaviye yanıt verirken, derin lekeler için 3 ila 4 seansa ihtiyaç duyulmaktadır. Ortalama seans sayısı hakkında net bilgi almak için ön kontrol önerilmektedir. Seans aralıkları ise genellikle 2 ila 4 hafta arasındadır.

  Lazer ile Leke Tedavisi Yan Etkisi Var Mıdır?

  Medikal estetik tedaviler ve uygulamalar içerisinde kullanılan lazer teknolojisinin cilt ve cilt altı dokularında hasar oluşturmadan cilt hücrelerini aktive ederek cilt yenileme etkisi bulunmaktadır. Bu üstün etkilere sahip olan teknolojinin Leke Tedavisi içerisinde de bilinen bir yan etkisi olmadığını söylemek mümkündür. Ancak uygulama sonrasında cilt yüzeyinde hassasiyete eşlik eden kızarıklıklar görülebilmektedir.

  24 saatlik bir süre boyunca belirgin olan bu görünüm 1 ya da 2 hafta içerisinde hafifleyerek kaybolmaktadır. Yani tedaviden sonra görülmesi beklenen olası etkiler içerisinde olup, risk teşkil etmemektedir. Tedaviden sonra sosyal ve profesyonel hayata kesintisiz devam etmek mümkündür.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Leke Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button