Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Şarap Lekesi

Şarap Lekesi

  Şarap Lekesi; Damarsal doğum lekeleri olan cilt lekelerinin tedavisinde kullanılan Şarap Lekesi Tedavisi pembe, kırmızı veya mor renkte oluşan damar kaynaklı cilt lekelerinin lazer teknolojisi kullanılarak yok edildiği cilt tedavisi yöntemi olup, cilt analizi ve klinik muayene öncesinde merak edilen Şarap Lekesi Tedavisi Nasıl Uygulanır? Seans Sayısı ve Süreleri gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Genel olarak doğum zamanında veyahut doğum sonrasındaki dönemlerde ortaya çıkan bir cilt problemimizde şarap lekesidir. Pembe veyahut kırmızı kimi zamanda mor renkte gözlemlenen şarap lekesi damarlardan oluşmuş olan cilt lekesi türüdür.

  Şarap Lekesi

  En sık rastlanan bölgeler yüz ve boyun bölgesi olan lekelenme aynı zamanda vücudun başka bölgelerinde de ortaya çıkabilir. Genellikle sık ve tek bir yerde çıktığını da gözlemlemek mümkün. Zaman içerisinde şarap lekesinin çıktığı deri kalınlaşmakta ve renk koyuluğu meydana gelmektedir.

  Doğum Lekesi Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Doğum Lekesi Tedavisi
  Doğum Lekesi Tedavisi estetik kaygılara yol açan melanin maddesinden kaynaklanan pigmentasyon sorunun ortadan kaldırılması amacı ile uygulanmaktadır.

  Şarap Lekesi Tedavisinde Kullanılan Yöntemler

  Şarap lekesi tedavisinde;

  • Pulsed Dye Lazer
  • Intense Pulsed KTP Lazer
  • Long Pulsed Light
  • Long Pulsed ND YAG Lazer uygulamaları kullanılarak tedavi edilebilmektedir.

  Şarap Lekesi Tedavisi Seans Süreleri ve Sayıları

  Uygulama yapılan bölge ve boyutlandırılmasına göre şarap lekesi tedavisi süresi farklılık göstermektedir. Ortalama olarak 4 ila 8 hafta arasında süren bir süre zarfı içerisinde uygulamanın devam ettirildiğini söyleyebiliriz.

  Uygulanmakta olan doz aşımı da yine lekenin yapısına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Minimum uygulanan seans sayısı 4 iken maksimum ise 20 seansa kadar leke tedavisi uygulanabilir.

  Tedavi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Boyun ve baş bölgesinde yerleşmiş olan damar ( şarap lekesi ) lazer tedavisi uygulandığında daha uzun sürede olumlu sonuca götürmektedir. Bacak ve kol bölgelerinde ise özellikle uç kısımlarda oluşmuş olan lekelenmelere ise daha geç yanıt vermekteyken küçük olan şarap lekeleri daha kısa sürede lazer tedavisine etki etmektedir. Bunun için tedavinin sürekliliğinin gerekliliği göz önünde bulundurulmalı ve leke ne kadar küçük boyutta ise o kadar hızlı sonuç alınabileceği göz önünde bulundurulmalı.

  Şarap lekesi tedavisine ne kadar erken bir süreçte başlarsanız o kadar başarılı bir sonuca ulaşırsınız demektir. Örnekle açıklayacak olursak diğer hastalık türlerinde de olduğu üzere tedaviye erken yaşta başlanırsa geç yaşta başlanmış kişiye göre daha hızlı sonuca ulaşılır. örneğin 12 yaşlarında tedavisi başlatılan kişinin iyileşme süreci yetişkin bir kişinin yaşına göre daha hızlı sonuç verir.

  Lazerle Şarap Lekesi Tedavisi Sonrası Görülen Etkiler

  Lazer ile uygulanmakta olan leke tedavisi sonrasında 7 ila 10 gün arasında geçen süre zarfında geçici olarak morarmalar ve ödem oluşmaktadır. Diğer uygulamalar sonucunda ise ortalama 10-12 saat içerisinde kızarıklıklar ve ödem oluştuğu gözlemlenmektedir. Lakin her uygulama sonrasında lekenin renginde değişim olur ve renk seans seans giderek açılmaktadır.

  Şarap Lekesi Tedavisinin Önemi

  Şarap lekesi her ne kadar sağlık alanında bir problem oluşturmasa da sosyal yaşam alanında kişiyi psikolojik olarak etkilemektedir. Bunun nedeni ise lekelerin kimi zaman estetik olarak görünür bir bölgede olmasından kaynaklanmaktadır. Bu lekelerden zaman içerisinde olumsuz olarak etkilenen çocuk ailenin de aldırmaması üzerine sorunlu bir birey olarak yetişmektedir.

  Bir çok ebeveyn bu hastalık sonucunda çocuğunun psikolojisinin olumsuz etkileneceğini düşünmemektedir. Şarap lekesi tedavisine ne kadar erken dönemde başlanırsa o zaman etnik bir sonuca varılacaktır. Bazen bazı hastalarda erken dönemde lekelenmeler geçebiliyorken bazılarında ise 18 yaşına kadar devam edip çok küçük bir ihtimalde olsa sonrasında geçicilik göstermekte.

  Şarap lekesi geçerlilik testi yapmak adına parmağınızı kullanabilirsiniz. Öyle ki kırmızı leke çocuğun gelişim süresince daha da genişlemeye başlayacaktır. Bu süreç içerisinde tedavi edilmediği takdirde leke yayılabilir veya boyutu büyüyebilir. Tedavi edildiğinde lekenin ne denli geçeceğini lekenin üzerine bastırdığımızda kırmızılık soluyor ise o vakit bu işlem uygulandığında leke tamamen kaybolabilir.

  Lakin eğer parmağınız ile bastırdığınızda leke ten rengi ile aynı renge bürünüyor ve kırmızı oluyor ise o vakit leke az da olsa geçmekte lakin temelli kaybolmayabilmektedir. Bu tarz lekeler için çok fazla seans uygulamasında bulunulmak gerekir.

  Şarap lekesi tedavisi için işinin ehli bir hekime başvurmalı ve lekenizin durumu ile ilgili değerlendirme sonucunda izleyeceğiniz yolu hekiminiz ile belirlemelisiniz. Şarap lekesi veya benzeri lekelenmeler için eğer ciddi boyutlarda ise evde uygulanacak herhangi bir karışım vs durumlarda bulunmayınız. Aksi takdir de cilt yapınızın hassasiyetliği durumunda cildinizde reaksiyonların oluşmasına sebep olabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Şarap Lekesi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button