Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Q Switch Lazer Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Yapılır?

Q Switch Lazer Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Yapılır?

  Q Switch Lazer Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Yapılır?; Cilt tedavilerinde kullanılan Q Switch Lazer teknolojisi dermal ve edipermal katmanlarda bulunan cilt problemlerini etkili ve başarılı bir şekilde ortadan kaldıran güvenli bir sistem olup, Q Switch Lazer Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Yapılır? gibi önemli konu başlıklarına ve soruların yanıtlarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Lazer tedavilerinde kullanılmakta olunan Q Switch Lazer tedavi yöntemi birçok farklı hastalığa başarılı bir şekilde uygulanmakta olan bir tedavi yöntemidir.

  Q Switch Lazer Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Yapılır?

  Bu tedavi yönteminde oldukça güzel ve başarılı sonuçlar almak mümkün olduğu gibi birçok hastalığın ilerlemesi de bu tedavi sayesinde durma noktasına gelebilmektedir. Yapılış şekli, ağrısız olması, hastalara pek fazla rahatsızlık vermemesi ve maliyeti ile birçok kişi tarafından dikkat çekmekte olan bu tedavi kliniğimizde uzman sağlık personelleri tarafından başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

  Q Switch Lazer ile Tüy Sarartma
  BENZER TEDAVİLER
  Q Switch Lazer ile Tüy Sarartma
  Q Switch Lazer ile Tüy Sarartma lazerin etkide bulunamadığı tüm alanlara etki ederek daha açık renkte ve daha ince kılları sarartan lazer epilasyon işlemidir.

  Q Switch Lazer Etkileri

  Q Switch Lazer tedavisi ile birlikte cildin üzerinde, altında ya da diğer katmanlarında bulunmakta olan leke problemleri başta olmak üzere sosyal yaşamı engelleyen ve kişinin özgüvenini düşürmekte olan tüm şikayetler ortadan kaldırılmaktadır.

  Cilt üzerinde görülen cilt lekeleri genel olarak deri üzerindeki pigmentlere bağlı olarak ortaya çıkmakta ve seyretmektedir. Pigment maddeleri cilde rengini veren maddelerdir, haliyle bu maddelere bir zarar geldiğinde renk uyuşmazlıkları olmakta ve cilt üzerinde leke adı verilen kötü görüntüler oluşmaktadır. Kliniğimize başvuru yapan birçok kişi bu tedaviyi olmak istediğini, sebep olarak da psikolojik ve sosyal nedenleri söylediğini görebilmekteyiz.

  Cildin orijinal renginin yanı sıra; cildin koyu ya da açık renkte olmasını sağlayan deride bulunan ve melanin adı verilmekte olan pigmentlerin zarar görmesi ile eşit dağılmayan cilt renkleri görülmekte ve büyük sorunlar kişileri bekleyebilmektedir. Bu pigmentler homojen bir şekilde dağılması gereken maddeler olduğundan, en ufak bir heterojen dağılım görüntü ile ilgili kötü izlenimler de bırakabilmektedir. Tam da bu sırada Q Switch Lazer tedavisi devreye girerek kişilerin sosyal yaşamları başta olmak üzere özgüvenlerini yükselterek kişilerin tekrardan eski sağlıklı ve güzel günlerine geri dönmelerini kolaylaştırmaktadır.

  Q Switch Lazer Tedavisi Seans Süresi

  Q Switch Lazer Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Yapılır? konu başlığında ele alınacak husus seanslardır. Tedavilerin tek seansta bitmeyecek olması, tedavi başlamadan önce hastaya söylenen ilk şeylerden birisidir. Her seansta cildin durumu daha iyi bir görünüm alarak son seans ile birlikte cilt üzerinde aktif hiçbir sorun kalmamaktadır. Q Switch Lazer tedavisinde başarılı sonuç almak için hastaların mutlak 4-6 seans alması gerekmektedir. Ancak bu sayıda artışlar da olabileceği gibi azalmalar da olabilmektedir. Kişinin cilt üzerindeki sorunu ve cilt durumu seans sayısını etkileyen yegane olaylardan sadece birisi olmaktadır.

  Örneğin hastanın vücudunda çok büyük bir dövme varsa ve hasta bizden bunun dövme sildirme işlemi ile silinmesini istiyorsa; seans sayıları 10’un da üzerine çıkabilmektedir. Yani sorun ne kadar büyükse, seans sayısı da o kadar çok olmaktadır. Bu nedenle net bir şey söylemek şuan mümkün olmasa da uzman ekibimizin cildiniz üzerinde yapacak olduğu incelemeler sonucunda sizlerin de seans sayılarınız net bir şekilde belirlenecek ve sizlere aktarılacaktır.

  Q Switch Lazer Tedavisi Hangi Mevsimlerde Yapılır?

  Q Switch Lazer tedavisi her mevsim ve her türlü hava şartlarında yapılması mümkün olan tedavileri kapsamaktadır. Bu tedavi yapıldığı süre boyunca kişilerin dikkat etmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Kişiler önerdiğimiz ve koyduğumuz kurallara uyduğu sürece her mevsim bu tedavi fayda verebilmekte ve yarar sağlayabilmektedir. Q Switch Lazer tedavisi yapıldıktan sonra kişilerin mutlaka güneşten koruyucu kremleri kullanmaları gerekmektedir. Ayrıca kişilerin solaryum gibi cildi tahriş edecek olan uygulamalardan da kaçınmaları oldukça önemli olan bir diğer etkendir.

  Q Switch Lazer Tedavisi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Tedavi sırasında kişilerin alkol içeren içecekleri tüketmemesi gerekmektedir.
  • Tedavi sırasında güneş ile birebir temasa girilmemelidir.
  • Tedavi sırasında ve sonrasında çok fazla solaryuma giriş yapılmamalı ve mutlaka güneşten koruyucu malzemeler ile güneşe çıkılmalıdır.
  • Tedavi yapılan günlerde sıcak duş alınmamalıdır.
  • Tedavi yapılan günlerde, uygulama yapılan bölgeye asla ve asla alkol içeren bez ya da mendiller değdirilmemelidir.
  • Tedavi sonrasında kişi önceki yaşamından çok daha fazla güneş ışınlarından korunmalı ve cildinin sağlığını korumak için yapılacak işlemlere de dikkat etmelidir.
  • Kişi tüm seanslara gelmeli ve tedavisini başarılı bir şekilde tamamlamalıdır.
  • Tedavi sırasında, uzmanlarımız tarafından önerilen krem ve ilaçların dışında hiçbir ilaç ya da kremin kullanımı da yasaktır.
  • Tedavi sonrasında pek fazla efor harcamamak ve kapalı renk kıyafetler giymemek de şartlar arasında bulunmaktadır.

  Sizlerde yukarıda saymış olduğumuz tüm uyarı ve kurallara uyarak başarılı bir şekilde tedavinizi tamamlatabilir ve sonrasında sağlıklı bir yaşamın keyfini çıkartabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Q Switch Lazer Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button