Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Yüz Mezoterapisi

Yüz Mezoterapisi

  Yüz Mezoterapisi; Mezolifting olarak da adlandırılan Yüz Mezoterapisi karmaşık cilt problemlerini etken maddeler ile hedef alarak onaran, yenileyen, iyileştiren ve destekleyen mikroenjeksiyon işlemi olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Mezoterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Mezolitfting Etkileri Nelerdir? ve Seans Sayısı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilmektedir.

  Güneşin zararlı etkileri, beslenme alışkanlıkları, kullanılan kozmetik ürünler ve cilt bakımları, hormonal düzensizlikler, stres ve hastalık gibi iç ve dış faktörlerin yanı sıra kronolojik yaşlanma ile birlikte cilt yüzeyinde estetik ve kozmetik görünümü bozan hasarlar gözlemlenmektedir. Cilt lekesi, cilt kırışıklıkları, hacim kaybı ve gevşeme şeklinde kendini gösteren bu problemler daha yaşlı, yorgun ve mutsuz görünüme neden olduğu için estetik sorunlarla birlikte psikolojik problemleri de beraberinde getirmektedir.

  Cilt ve cilt altı doku hücrelerindeki hasar ve azalmalar sonucunda cilt tonu eşitsizlikleri, sarkmalar, hacim kayıpları, cildin incelmesi ve derin cilt kırışıklıklarında cerrahi prosedürlere alternatif olarak kullanılmakta olan başarılı yöntemler ve teknikler bulunmaktadır. Özellikle son dönemde geniş kullanım yelpazesi bulunan mezoterapi işlemi en popüler cilt tedavisi olarak tercih edilmektedir.

  Yüz Mezoterapisi

  Cilt problemine, problemin derecesine ve derinliğine göre kişiselleştirilerek uygulanan Yüz Mezoterapisi son dönemde en çok uygulanan estetik tedavi olmasının yanı sıra cilt yenileme ve gençleştirme etkinliği sebebi ile ihtiyaç durumuna göre şekillendirilerek uygulanabilir olması sebebi ile de yaygın olarak kullanılmaktadır.

  Oldukça geniş uygulama amacı ve bölgesi bulunan mezoterapi tedavisi öncesinde tedavi içeriğindeki ürün ve formülasyonların cilt problemine ve hasarına uygun kişiselleştirilebilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak cilt analizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Kişiselleştirilmiş vitamin, mineral ve amino asit gibi etken maddelerin cilt altı doku hücrelerini ve cildin kendi kendini onarım mekanizmasını aktive etmesini sağlayan mezoterapi tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, kişisel tedavi planlaması için ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Yüz Mezoterapisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Mezoterapi ile Bölgesel İncelme
  BENZER TEDAVİLER
  Mezoterapi ile Bölgesel İncelme
  Mezoterapi ile Bölgesel İncelme dirençli depo yağların parçalanmasını sağlayan etken maddelerin cilt altına iletildiği mikroenjeksiyon işlemidir.

  Yüz Mezoterapisi Nedir?

  Yüz Mezoterapisi akupunktura benzeyen bir mikroenjeksiyon işlemidir. Ciltteki problemlere ve amaca uygun seçilen etken maddelerin ince uçlu iğneler aracılığı ile cilt altı katmanına iletilmesi esasına dayanan cilt yenileme işlemi olarak da adlandırılmaktadır. Tedavide vitamin, mineral, amino asit, hyalüronik asit, enzimler, antioksidanlar ve daha pek çok etken madde tek başına ya da özel bir karışım halinde kullanılmaktadır. Tüm bu etken maddeler bölgesel olarak cilde enjekte edilmekte; cilt dokusunun onarımı ve desteklenmesi sağlanmaktadır.

  Yüz Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?

  Yüz Mezoterapisi işleminin en önemli basamağı cilt analizidir. Klinik muayene sırasında gerçekleştirilen cilt analizi, cilt problemlerinin doğru analiz ve tespit edilmesine yardımcı olurken aynı anda kullanılacak etken maddelerin doğru formüle edilmesine de olanak tanımaktadır. Cilt analizi ile elde edilen bulgulara ve problemlerin derinliğine göre etken maddeler kişisel olarak hazırlanarak işleme geçilmektedir.

  Mikroenjeksiyon işlemi öncesinde cilt yüzeyi solüsyonlar ile temizlenmektedir. Kir ve kozmetiklerden cildin arındırılmasının ardından iğne girişi esnasında batma hissinin en aza indirilebilmesi için lokal anestezik krem uygulanabilmektedir. İşlem öncesi hazırlıkların tamamlanması ile mezoterapi karışımı cilde farklı açılar ve aralıklar ile düşük dozlarda uygulanmaktadır. Bölgesel bir tedavi olan mezoterapi enjeksiyonun tamamlanması ile işlem sonlanmış olmaktadır.

  Yüz Mezoterapisi Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Tüm mezoterapi tedavilerinde olduğu gibi Yüz Mezoterapi işlemi de seans şeklinde uygulanmaktadır. Cilt problemine, tedaviden beklenilen yanıta ve ihtiyaca göre şekillenen seanslardan optimum başarı elde edilebilmesi için genellikle 4 ila 6 seans önerilmektedir. Seans aralıkları ise 1 ila 4 haftadır. Tedaviden elde edilen başarılı etkilerin sürdürülebilmesi ve cilt katmanlarının desteklenmesi için 3 ila 6 ay aralıklarla tekrarlanması tavsiye edilmektedir.

  Yüz Mezoterapisi Etkileri Nelerdir?

  Yüz Mezoterapisi tedavisinde hazırlanan etken maddeler mikroenjeksiyon ile cilt altına direkt olarak iletildiği için cilt bu karışımlardan kısa sürede faydalanmaktadır. Doku hücrelerinin ihtiyaç duyduğu karışımlar sayesinde de cilt yenilenir, onarılır ve kaybedilen hacim yeniden kazanılarak daha dolgun, canlı, sağlıklı ve parlak bir görünüm elde edilmektedir. Cilt yenileme ve anti aging tedavilerinde üstün etkili sonuçlara sahip olan mezoterapi ile kollajen ve alastin sentezi tetiklenirken bağ ve destek dokuları onarıldığı için sıkılaşma ve kırışıklıklarda azalma gözlemlenmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Yüz Mezoterapisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button