Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Yüz Botoksu

Yüz Botoksu

  Yüz Botoksu; Koruyucu ve önleyici işlem olarak tercih edilen Yüz Botoksu ameliyatsız cilt germe ve antiaging yöntem olup botoks maddesinin ince uçlu iğneler yardımıyla cilt altına enjekte edilmesi esasına dayanan bir yöntemdir ve cilt analizi, klinik değerlendirme ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Botoks Nedir? Nasıl Uygulanır? Etkinliği ve Yüz Botoksu Kalıcılığı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Medikal estetik ve kozmetik alanlarında yaygın olarak kullanılmakta olan ve pek çok özelliği bulunan botoks maddesi genellikle yüz bölgesindeki çevresel, genetik ya da yaşlanma ile birlikte ortaya çıkan cilt kırışıklıkları, ince çizgi, hacim kaybı ve sarkma problemlerinde kullanılmaktadır.

  Kullanıldığı alanlarda sinir ve kas arasındaki bağlantıyı geçici etki ile bloke etme özelliğinden yararlanılan bu madde ile kas hareketleri kısıtlanarak cilt problemleri hafifletilmekte ve derinleşmesi geciktirilmektedir.

  Daha dinamik, dolgun ve canlı bir ifadenin oluşturulması, yaşlanma belirtilerinin geciktirilmesi ve deformasyonların hafifletilmesi amacı ile uygulanan Yüz Botoksu, bir kırışıklık tedavisi olmakla birlikte aynı zamanda ameliyatsız cilt germe ve ameliyatsız cilt sıkılaştırma etkisi de ortaya çıkarmaktadır.

  Yüz Botoksu

  Ameliyatsız ve yan etkisiz botoks enjeksiyonu ile yüzdeki kırışıklık, ince çizgi ve sarkma gibi problemlerin ortadan kaldırıldığı uygulama öncesinde cilt analizinin yapılması, problemlerin teşhis edilmesi ve enjeksiyon alanlarının belirlenmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Estetik ve kozmetik alanda sıklıkla kullanılan botoks maddesi ve yüz botoks uygulamaları hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak veya Yüz Botoksu fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Baby Botoks
  BENZER TEDAVİLER
  Baby Botoks
  Baby Botoks cilt kırışıklıklarının giderilmesinde kasların tümünü bloke etmeden yüzün genel ifadesini koruyan minimal bir botoks enjeksiyonu işlemidir.

  Yüz Botoksu Nasıl Yapılır?

  Yüz Botoksu uygulaması öncesinde ilk olarak cilt analizi ve cilt üzerindeki problemler teşhis edilmektedir. Alın bölgesindeki yatay çizgiler, göz çevresindeki kaz ayakları, burun kanatlarının kenarından dudak köşelerine kadar inen gülme çizgileri, hacim kayıplarına bağlı gelişen yanak sarkmaları ve gözaltı torbaları gibi yüz bölgesindeki pek çok nokta incelenmektedir. Bu incelemeler sonrasında elde edilen sonuçlar doğrultusunda botoks enjeksiyonu yapılacak bölgeler tespit edilmektedir.

  Cilt deformasyonlarının belirlenmesinin ardından enjeksiyon alanlarına ve kullanılacak doza karar verilmektedir. Daha sonrasında enjeksiyon giriş yerlerinden duyulacak ağrı ve acı hissinin minimum seviyeye düşürülmesi amacı ile lokal anestezik krem sürülerek uyuşma beklenmektedir. Yeterli uyuşmanın elde edilmesinin ardından ortalama 10 ila 30 dakika gibi ince uçlu iğneler aracılığı ile botoks maddesi cilt altına mimik kasları üzerine ya da kas gruplarına enjekte edilmektedir.

  Yüz Botoksu Sonrasında Görülen Etkiler

  Botoks, kas hareketlerini geçici etki ile bloke eden veya kısıtlayan bir maddedir. Botoks uygulamasında da maddenin bu özelliğinden yararlanılmaktadır. İşlem sonrasında da enjekte edilmiş olduğu kaslarda ve bu kasların hareketlerinden kaynaklanan kırışıklık ve ince çizgi gibi problemlerde belgin derecede iyileşme ortaya çıkarmaktadır.

  İşlem esnasında ilk etkilerini gösteren bu tedavi sonrasında kırışıklıkların, ince çizgilerin ve gevşemelerin cildin gerilmesi ile birlikte hafiflediğini görmek mümkündür. Bununla birlikte cilt altına botoks maddesinin enjekte edilmesi ile daha dolgun bir yüz ifadesi ortaya çıkmaktadır. Canlanmış bir cilt ve hacim kazanmış dinamik bir ifade ile sıkı ve genç cilt yüzeyi elde edilmektedir.

  Yüz Botoksu Kalıcılık Süresi

  Yüz Botoksu kalıcı olmayan ve tekrarlanabilir özellikte bir işlemdir. Kalıcılık ve etkinlik süresi uygulama bölgesine, kullanılan doza ve yaşa göre değişkenlik göstermektedir. Genel olarak 4 – 6 ay arasında etkinlik süresine sahip olup, bu sürenin sonrasında tedavinin etkilerinin sürdürülebilmesi için işlemin tekrarlanması önerilmektedir.

  Kimler Yüz Botoksu Yaptırabilir?

  Botoks tedavileri, oldukça güvenli ve konforlu bir işlemdir. Emziren ve hamile anne adaylarının dışında; kırışıklık, ince çizgi, sarkma ya da yüzünde yaşlanma belirtileri bulunan tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir özelliktedir. Ayrıca yaşlanma belirtilerini geciktirmek isteyen kişilere de uygulanabilmektedir.

  Yüz Botoksu Yan Etkileri

  Yüz Botoksu uygulamasında kullanılan botoks maddesinin tespit edilmiş herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Oldukça güvenli ve konforlu bir işlem olan botoks cilt ve cilt altı dokularında kalıcı hasar oluşturmadan cilt problemlerinde istenilen olumlu etkilerin elde edilmesine ve tedavi edilmesine olanak sunmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Yüz Botoksu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button