Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Yazın Lazer Epilasyon Yapılır Mı?

Yazın Lazer Epilasyon Yapılır Mı?

  Yazın Lazer Epilasyon Yapılır Mı?: Lazer epilasyon yaptırmak isteyen kadın ve erkekler genellikle kış aylarında yapılır diye yanlış bir bilgiye sahip olup Yazın Lazer Epilasyon Yapılır Mı? Yazın Lazer Epilasyon Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli gibi sorulara yanıtlar aramakta olup yaz aylarında lazer epilasyon yaptırmak hakkında merak ettiğiniz tüm konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Yazın Lazer Epilasyon Yapılır Mı?

  Ağda, ip, cımbız, epilatör, jilet, tıraş makinesi ve kimyasal tüy dökücü kremler istenmeyen vücut ve yüz kıllarında kullanılan klasik kıl alma yöntemleridir. Kılları köklerinden koparan ya da cilt seviyesinde kısaltan bu yöntemler kalıcı etkili epilasyon işlemleri değildir. Anajen evrede yani aktif büyüme fazındaki kılların fonksiysonları üzerinde herhangi bir etkinliği bulunmayan bu işlemler tekrarlayan, zahmetli, uğraştırıcı ve yanlış kullanımda kılları tetikleyen ya da cilt yüzeyinde tahrişe yol açan etkileri olması sebebi ile istenmeyen vücut kıllarında en ideal çözüm olarak lazer epilasyon kullanılmaktadır.

  Kadın ve erkek epilasyonunda işlem kalıcılığı, başarısı ve güvenliği açısından lazer epilasyon uygulamalarının tercih edilme sıklığının artması bu tedavi yöntemine ilişkin merak edilen soruları da beraberinde getirmektedir. Yazın Lazer Epilasyon Yapılır Mı konu başlığı da özellikle yaz aylarında lazer epilasyon yaptırmak isteyen ya da seans takvimi yaz aylarına denk gelen kişiler tarafından sıklıkla sorulmaktadır.

  Geliştirilmiş yeni tip lazer epilasyon cihazları ile geleneksel epilasyon prosedürlerini ortadan kaldıran etkinlik sayesinde her mevsim lazer epilasyon yaptırma imkanı elde edilmektedir. Güneşin ve UV ışınlarının cilt üzerindeki olumsuz ve istenmeyen negatif etkilerinin azaltılması halinde yaz aylarında dahi işlem yapılabilen sistemler ile pürüzsüz bir cilde sahip olmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak test atımı yaptırabilir; doğru cihaz seçimi, doğru doz ayarlaması ve periyodik seans takvimi ile etkin sonuçlar elde edebilirsiniz.

  Nd Yag Lazer Epilasyon, Alexandrite Lazer Epilasyon, Diode Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon ve Tarama Lazer Epilasyon tiplerinin farklı ışık boylarından yararlanılarak tüm kıl karakterlerinde ve cilt tiplerinde işlem yapılabilen uygulamalarımız hakkında detaylı bilgi edinmek, ücretsiz muayene ve test atımı için randevu almak, Lazer Epilasyon Yazın Yapılır Mı konu başlığında merak ettiğiniz soruları iletmek ya da Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi edinmek için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler
  BENZER TEDAVİLER
  Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler
  Lazer Epilasyon sonrası dikkat edilmesi gerekenler lazer tedavisinin etkinliği ve başarılı sonuçların alınması açısından oldukça önemli kriterlerdir.

  Her Mevsim Lazer Epilasyon Yapılır Mı?

  Geleneksel lazer epilasyon uygulamalarında yaz aylarında işlem yapılması cilt hassasiyetini, ciltte leke oluşumunu ve tahrişi arttırdığı için önerilmemekteydi. Ancak geliştirilmiş lazer epilasyon cihazları ve uygulama esnasında kullanılan kontakt soğutma ve soğutucu jeller sayesinde lazer ışınlarının kıl köklerinden cilt yüzeyine ulaşan ısı artışını ve oluşabilecek cilt hassasiyetini en aza indirmektedir. Böylece yaz aylarında lazer epilasyon uygulamaları da konforlu bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

  Yazın Lazer Epilasyon Yapılır Mı konu başlığında ele alınacak en önemli husus uygulama bölgesidir. Yaz aylarında genellikle güneşe direkt olarak temas etmeyen ya da güneşten daha konforlu bir şekilde korunabilecek bölgelerin tercih edilmesi önerilmektedir. Özellikle yüz, omuz ve kol gibi bölgeler direkt güneş ışınlarına maruz kaldığı için lazer tiplerindeki geliştirilmiş sistemler ile ciltteki hassasiyet ve olası geçici yan etkiler en aza indirilse dahi UV ışınlarının ciltteki istenmeyen olumsuz ve negatif etkilerine maruz kalabilmektedir.

  Yaz aylarında genellikle genital bölge ve koltuk altı gibi vücut alanlarının epilasyonunun tercih edilmesi istenmektedir. Ancak periyodik seanslar sonrasında işlem bölgesining güneşin zararlı etkilerinden korunması, yüksek faktörlü güneş kremlerinin kullanılması ve seanslar sonunda buz kompresi ve nemlendirici desteği ile yatıştırılması istenmeyen ya da oluşabilecek cilt problemlerinin önlenmesine yardımcı olmaktadır.

  Yaz Aylarında Lazer Epilasyon

  Yazın Lazer Epilasyon Yapılır Mı konu başlığında bronz tene lazer epilasyon işlemleri de oldukça fazla merak edilmektedir. Lazer tipleri cilt rengi, kıl karakteri ve cilt hassasiyeti gibi parametrelere göre çalışan bir prensibe sahip olduğu ve ışınlar pigmentler üzerinde çalışarak kıl/cilt arasındaki farkı ayırt edemediği için doğal bronzluk dışında solaryum ya da güneş ile bronzlaşmış kişilerde olası ve istenmeyen yan etkiler sebebi ile lazer epilasyon uygulamaları önerilmemektedir. Ciltteki bronzluk seviyesine göre 1 hafta ila 30 gün beklenmesi istenmektedir. Ciltteki pigment yoğunluğunun azalmasının ardından cilt istenilen seviyede açılarak lazer ışınlarının belirlenen dozlarda etkin bir şekilde kılları ve kıl köklerini görmesi sağlanmış olmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Yazın Lazer Epilasyon Yapılır Mı? Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin

   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Call Now Button