Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Yarım Kol Lazer Epilasyon

Yarım Kol Lazer Epilasyon

  Yarım Kol Lazer Epilasyon; En sık tercih edilen epilasyon uygulamalarından olan Yarım Kol Lazer Epilasyon kollardaki kıl yoğunluğunun azaltılması ya da yok edilmesi amacı ile uygulanan güvenli bir epilasyon tedavisi olup, test atımı, cihaz seçimi ve seans planlaması öncesinde merak edilen Yarım Kol Epilasyon Tedavisi Nasıl Uygulanır? Kol Lazer Epilasyon Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Seans Sayısı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Günümüzde lazer epilasyon bölgesi olarak hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen Kol Lazer Epilasyon işlemi bazı durumlarda yalnızca kolun dirsek altından bileğe kadar olan kısmı için de tercih edilebilmektedir. Yarım kol olarak ifade edilen bu bölgeye uygulanacak lazer epilasyon işlemleri genellikle bölgedeki kıl yoğunluğunun azaltılması için tercih edilmektedir.

  Genellikle kadınlar tarafından tercih ediliyor gibi düşünülse de erkeklerin de fazlası ile talep ettiği Yarım Kol Lazer Epilasyon, ince ve hatta tüy gibi yapıya sahip kılların yoğunluğunun azaltılması, üst kol bölgesi ile eşit hacme getirilmesi ya da etkin bir şekilde ortadan kaldırılması için istenebilmektedir. Bu talepler lazer epilasyon tedavisinin seans sayısı ve seans aralıklarında değişiklik oluşturmakla birlikte; uygun planlama ile istenilen sonuç elde edilebilmektedir.

  Yarım Kol Lazer Epilasyon

  Ağda, jilet, tüy dökücü krem, ip, cımbız gibi klasik yöntemler ile batık oluşumuna, tüylerin tetiklenerek kalınlaşmasına ve yoğunluğun artmasına neden olmadan en etkili ve kalıcı yöntemle istenilen kol estetiğini elde edilmek için ücretsiz muayene olanaklarımızdan yararlanarak kıl karakterinize, cilt tipinize ve istediğiniz sonuca uygun seans planlaması hazırlatabilirsiniz.

  Yarım kol bölgesinde etkin lazer epilasyon cihazı hakkında detaylı bilgi edinmek, ücretsiz muayene ile test atışı yaptırmak için randevu talebinde bulunmak ya da Yarım Kol Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

  Yarım Bacak Lazer Epilasyon
  BENZER TEDAVİLER
  Yarım Bacak Lazer Epilasyon
  Yarım Bacak Lazer Epilasyon batık ve sivilce gibi problemlere yol açan bacak kıllarının lazer teknoloji ile yok edilmesi amaçlanan epilasyon tedavisidir.

  Yarım Kol Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

  Yarım Kol Lazer Epilasyon işlemi esnasında tercih edilen lazer epilasyon cihazının sistem başlığı kullanılarak lazer ışınları cilde atış yapılarak iletilmektedir. Dirsek altından bileklere kadar olan bölüm tekli atışlar halinde taranmaktadır. Her iki kolun düzenli ve kontrollü atışlarla taranmasının ardından işlem seansı 15 ila 25 dakika arasında sonlanmaktadır.

  Yarım Kol Lazer Epilasyon Seans Süresi Sayısı ve Seans Aralıkları

  Vücut bölgelerindeki kıl yapıları ve derinlikleri farklı olduğu için genellikle 6 ila 8 seans arasında başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Ancak kol bölgesindeki kıllar daha derin yerleşimli ve ince yapılı olduğu için bu bölgedeki seans sayısı ve seans aralıkları farklılık gösterebilmektedir. Bununla birlikte tedaviden istenilen sonuca göre de seans sayısında artış ya da azalma oluşabilmektedir. Etkin ve kalıcı sonuç için 2 aylık seans aralıklarında toplam 10 seansa kadar ihtiyaç duyulabilmektedir. Yalnızca kıl yoğunluğunun azaltılması bekleniyorsa 5 ila 6 seans yeterli olmaktadır.

  Lazer Epilasyon İşlemi Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Yarım Kol Lazer Epilasyon işleminde diğer bölgelerde olduğu gibi dikkat edilmesi gereken en önemli husus seans öncesinde kılların köklerinden koparılmadan işleme gelinmesidir. Yarım kol bölgesindeki kılların işlemden en az 3 gün önce bir jilet yardımı ile kısaltılması gerekmektedir. Böylece lazer ışınları kıl köklerini görerek kök hücrelerinde daha iyi tahribat oluşturabilmektedir.

  Kol bölgesi güneşe fazla maruz kalan açık bölge olduğu için genellikle kış aylarında yapılması önerilmektedir. Çünkü işlem başarısı, yanık ve leke oluşumunun önlenmesi için kolların bronz olmaması ve güneş ışınlarından korunması gerekmektedir. İşlemden sonra ise yüksek faktörlü güneş kremleri kullanılarak bölge korunmalıdır.

  İşlemden sonra kollarda ısı artışına bağlı olarak hassasiyet, kızarıklık ve şişlik görülebilmektedir. Bu olası yan etkilerin hafifletilebilmesi için buz uygulaması yapılabilir. Ayrıca nemlendirici sürülerek kolların yatıştırılması sağlanabilir. Bu hassasiyet şikayetlerinin devam ettiği ilk 24 saat içerisinde de kolların sıcak su ile temasından kaçınılmalıdır. Banyo esnasında da peeling ve kese gibi cildi tahriş etmeye neden olan uygulamaların da yapılmaması gerekmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Yarım Kol Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin

   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Call Now Button