Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Yanak Dolgusu

Yanak Dolgusu

  Yanak Dolgusu; Yüz dolgu uygulamaları içerisinde yer alan Yanak Dolgusu yanaklardaki hacim kayıplarının, zayıf, çökük ve silik ifadenin dinamik bir görünüme düzenlenmesi amacı ile yapılan enjeksiyon işlemi olup, yüz analizi, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Yanak Dolgu Enjeksiyonu Nedir? Nasıl Uygulanır? Etkileri ve Kalıcılığı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Ameliyatsız madikal estetik uygulamalar içerisinde en çok tercih edilen işlem olan Yanak Dolgusu tedavisi, yaşlanma ile görülen hacim kayıplarının giderilmesi, zayıf, çökük ve silik ifadenin daha dinamik bir görünüme kavuşturulması ve istenilen dinamik ve genç görünümün yeniden kazanılması amacı ile uygulanmaktadır.

  Hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen yanak dolgu estetiği, genetik faktörlerin yanı sıra iç ve dış etkenlerden kaynaklı hacim kayıplarının, yağ ve bağ dokusu azalmalarının giderilmesinde üstün etkili sonuçlar çıkarmaktadır. Ayrıca silik yüz ifadesinin azaltılarak daha belirgin elmacık kemikleri ile daha dolgun yanakların olmasına olanak sunan bu işlem ile yüzde daha genç, sıkı ve estetik görünüm ortaya çıkmaktadır.

  Yanak Dolgusu

  Yüz hatlarının ve yüz dinamiğinin yeniden şekillendirilmesine ve gençleştirilmesine olanak sunan ve yüzde litfing etkisi açığa çıkararak belirgin hatlarda yukarı kalkık görünüm oluşturan dolgu enjeksiyonu öncesinde yanaklardaki hacmin ve elmacık kemiklerinin yüzdeki uyumunun değerlendirilebilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Ameliyatsız yüz estetiği ve ameliyatsız cilt germe uygulamaları içerisinde olan yanak dolgu enjeksiyonu hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek ve bilgi almak, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Yanak Dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  İple Yüz Germe
  BENZER TEDAVİLER
  İple Yüz Germe
  İple Yüz Germe – İple Yüz Asma yöntemi, ameliyat ipleri kullanılarak cildin sarkan bölgelerinin daha elastik bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır.

  Yanak Dolgusu Nedir?

  Yanak Dolgusu, ağız köşelerinden kulak önlerine kadar uzanım gösteren elmacık kemiklerinin altındaki alandan çene hattına kadar uzanım gösteren yanakların zayıf dokusunun ve hacimsizliğinin giderilerek yüz dinamiğine ve estetiğine uyumlu hale getirilmesi amacı ile uygulanan dermal dolgu enjeksiyonudur. Hyalüronik asit içerikli dolgu maddelerinin kullanıldığı bu dolgu enjeksiyonu ile yanakların ön ve orta kısımlarında dolgun bir görünüm elde edilmekte, cilt deformasyonlarına bağlı gelişen kırışıklık, çizgilenme ve sarkma problemleri ortadan kalkmaktadır.

  Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Hyalüronik asit içerikli dolgu maddelerinin kullanıldığı Yanak Dolgusu işleminde ilk olarak yüzün altın oranı değerlendirilmektedir. Burun, alın bölgesi, gözler, çene yapısı ve elmacık kemiklerinin birbirleri ile olan ilişkisi değerlendirilerek yanaklara verilecek hacim oranına karar verilmektedir. Bu hacim oranı doğrultusunda da kullanılacak dolgu dozu kararlaştırılmaktadır.

  Klinik değerlendirmelerin yapılmasının ardından yanaklar sölüsyon ile temizlenmektedir. Cildin makyaj ve kir kalıntılarından arındırılması ile enjeksiyon alanlarına lokal anestezik krem sürülmektedir.

  Yeterli uyuşmanın elde edilmesinin ardından ince uçlu iğne ya da kanül kullanılarak yanak ön ve orta hatlarına küçük dozlarda dolgu enjekte edilmektedir. Küçük dozlar ile tekrarlanan bu işlemde her iki yanakta da istenilen hacmin elde edilmesi ile işlem sonlandırılmış olmaktadır.

  Yanak Dolgusu Etkinliği ve Kalıcılık Süresi

  Ameliyatsız yüz estetiği uygulaması olan Yanak Dolgusu kalıcı bir işlem değildir. Etkinlik süresine sahip olan bu işlem tekrarlanabilir özelliktedir. Diğer dolgu enjeksiyonlarında olduğu gibi hyalüronik asit içerikli dolgu maddelerinin etkinlik süreleri ortalama 9 ila 18 aydır. Bu süre dolgunun özelliklerine, cilt kalitesine ve kullanılan dolgu dozuna göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir.

  Yanak Dolgusu Sonrasında Görülen Etkiler

  Yüz estetiğinde önemli bir yere sahip olan yanaklar, hacimlerine ve yapılarına göre ifadeye şekil vermektedirler. Silik, çökük ve hacimsiz bir yanak yapısı kişilerin yaşlı, yorgun, silik ve hatta çok zayıf görünmesine yol açmaktadır. Bununla birlikte bu hacimsiz cilt dokusunda cilt gevşemeleri ve kırışıklıklar da gözlemlenmektedir. Yanak Dolgusu işleminden sonra hacimsizlik sebebi ile genel estetik görünümde yaşanan pek çok problem ve cilt kırışıklıkları ortadan kalkmaktadır.

  İşlemin ilk etkilerini uygulamadan hemen sonra görmek mümkündür. Ancak dolgunun oturması 3 ila 5 gün sürmektedir. Bu süre sonunda maksimum etki gösteren yanak dolguları yüz dinamiğini yeniden şekillendirmektedir. Ön yanak bölümünün hacim kazanması ile birlikte gözaltlarının dış ve alt bölümlerinde belirginlik artmaktadır. Bununla birlikte ön ve orta bölümdeki yanak hacminin artması ile genç, sıkı ve daha sağlıklı bir ifade ortaya çıkmaktadır.

  Kimler Yanak Dolgusu Yaptırabilir?

  Yanaklarındaki hacimsizlikten, şekilsizlikten ve estetikten memnun olmayan ve hacim kaybı nedeni ile kırışıklık, elastikiyet kaybı ve gevşeme problemi bulunan tüm kadın ve erkeklere güvenle uygulanabilmektedir.

  Yanak Dolgusu Riskli Midir?

  Medikal estetik tedaviler içerisinde sıklıkla başvurulan dolgu tedavileri oldukça güvenli ve riski bulunmayan uygulamalardır. Dolgu tedavisinde kullanılan hyalüronik asit insan vücudunda bulunan bir maddedir. Bu maddenin zaman içerisinde yaşlanma ile birlikte oranı azalmaktadır. Su tutma kapasitesi ile cilde sağlıklı, parlak ve nemli görünüm kazandıran hyalüronik asit içerikli dolgular istenilen estetiğin kazanılmasına olanak sunarken aynı anda cildin kaybetmiş olduğu sağlığı yeniden kazandırmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Yanak Dolgusu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button
   ×