Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Vücut Analizi

Vücut Analizi

  Vücut Analizi: Ameliyatsız bölgesel incelme, sıkılaşma ve selülit tedavileri öncesinde önemli bir basamak olan Vücut Analizi kişilerin vücut kompozisyonlarını ölçerek istenmeyen lokalize vücut yağlarının oranlarını, vücuttaki dağılımlarını ve dirençlerini belirlemektedir. Bu analiz sonrasında etkili ve kişiselleştirilmiş tedavi planı oluşturulurken hedeflenen sonuçlar belirlenmektedir. Yazımız içerisinde Vücut Analizi Nedir? Vücut Analizi Ne İşe Yarar? Vücut Analizi Nasıl Yapılır? Vücut Analizi Yapan Yerler gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Bölgesel İncelme
  BENZER TEDAVİLER
  Bölgesel İncelme
  Bölgesel İncelme fazla yağ birikiminin ve selülit probleminin azaltılması veya ortadan kaldırılması amacı ile uygulanan yöntemleri içeren uygulamalardır.

  Vücut Analizi

  Vücut Analizi, vücut kompozisyonunu ölçmek için kullanılan bir yöntemdir. Bu analiz yöntemi vücuttaki yağ, kas ve su ile diğer bileşenlerin oranlarını belirlemek amacı ile yapılmaktadır. Genel olarak bu analiz sisteminde bioelektriksel impedans analizi gibi teknikler kullanılarak gerçekleştirilmektedir.

  Elektrotlar aracılığı ile yapılan bu işlemde vücuttaki direnç ölçülürken farklı dokuların yani kas, su ve yağ gibi bileşenlerine göre değişik analizler elde edilmektedir. Daha sonrasında ise ölçümler  sonucunda vücuttaki yağ oranı, kas kütlesi, su içeriği gibi değerler hesaplanarak vücudun sağlık durumu hakkında değerlendirme yapılabilmektedir.

  Ameliyatsız bölgesel incelme, vücut sıkılaştırma ve şekillendirme ile selülit tedavilerimiz öncesinde gerçekleştirmiş olduğumuz Vücut Analizi hakkında detaylı bilgi almak, işlem öncesinde vücut sağlığınız ve lokalize yağlanma direnciniz hakkında detaylı bilgi almak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilir, iletişim numaralarımız üzerinden bize ulaşabilirssiniz. Ayrıca ameliyatsız bölgesel incelme fiyatları, vücut analizi fiyatları ve diğer tedavilerimiz hakkında merak ettiğiniz sorularınızı aşağıda yer alan iletişim formu üzerinden bize ulaştırabilirsiniz.

  Vücut Analizi Ne İşe Yarar?

  Vücut analizleri istenmeyen lokalize vücut yağlarının tedavisi öncesinde uygulanan önemli bir adımdır. Bu işlem basamağında lokalize yağların oranları, hangi bölgede dağılım gösterdiği ve dirençleri belirlenmektedir. Ayrıca tedaviye başlamadan önce mevcut durumun belirlenmesi ve tedavi sürecinde ilerlemeyi izlemek adına önemli bir basamaktır. Tüm bunlara ek olarak doğru ve objektif veriler ile tedavinin takip edilmesine ve işlem başarısının değerlendirilmesine olanak tanımaktadır.

  Vücut analizi sonuçlarında kişilerin vücut yağ oranları, kas kütlesi, su içeriği ve metabolizma yaşı gibi önemli değerler elde edilmektedir. Bu veriler kişinin tedaviye ihtiyaç duyduğu alanları belirlerken aynı zamanda vücut tipini ve hedeflerin oluşturulmasına da olanak tanımaktadır. Bu veriler doğrultusunda da kişiye özel tedavi tasarlanarak etkin ve doğru sonuçların elde edilmesi mümkün olmaktadır.

  Unutulmamalıdır ki bölgesel zayıflama tedavileri öncesinde kişilerin sağlık ve estetik hedeflerine ulaşması için vücut ve kilo analizi yapılması önemli bir araçtır. Doğru, güvenilir ve etkin veriler ile desteklenmiş tüm kişisel tedavi planlamaları kişilerin hedeflenen ve istenilen sonuçlara daha hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlamaktadır. Bu nedenle vücut şekillendirme ve bölgesel zayıflama tedavilerine başlamadan önce vücut testi yapılması çok önemlidir.

  Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

  Ameliyatsız bölgesel zayıflama, sıkılaşma, vücut şekillendirme ve selülit tedavileri öncesinde gerçekleştirilen Vücut Analizi, hızlı ve non-invaziv bir yöntemdir. Genel olarak birkaç farklı yöntem kullanılmaktadır. Ancak en yaygın olarak kullanılan yöntemler arasında bioelektriksel impedans analizi ve cilt kıvrım kalınlığı ölçümü bulunmaktadır.

  Bioelektriksel İmpedans analizi (BIA) yönteminde vücuda düşük seviyede elektrik akımları gönderilmektedir. Bu akımlar ile vücuttaki dirençler ölçülür. Yağ, kas ve su gibi farklı dokuların elektriği farklı şekilde iletmesinden yararlanılmaktadır. Bu veriler doğrultusunda da vücut kompozisyonu belirlenmektedir.

  Skifold kaliper ölçümü yani cilt cilt kıvrım kalınlığı ölçümü belirli vücut bölgelerindeki kıvrımların kalınlığı ölçülerek gerçekleştirilen bir analiz yöntemidir. Özel bir alet olan skifold kaliper kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Bu ölçüm ile cilt altındaki yağ kütlesinin belirlenmesi için kullanılmaktadır.

  Her bir yöntemin kendine özgü avantaj ve dezavantajları bulunduğu ifade edilmelidir. Vücut testi yapılırken doğru sonuçlar alabilmek için her bir yöntemin dikkatli ve özveri ile seçilmesi gerektiği unutulmamalı ve vücut analizleri uzmanlar tarafından yapılmalıdır.

  Vücut Analizi Yapan Yerler

  Vücut analizleri genel olarak sağlık merkezlerinde, spor salonlarında ve estetik merkezleri ile kliniklerde yapılmaktadır. Bu tür kurumlarda ve merkezlerde yapılan analizler genel olarak uzman kişiler ve sağlık profesyonelleri tarafından gerçekleştirilmektedir.

  Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş sağlık merkezleri, poliklinik ve kliniklerde gerçekleştirilen vücut analizleri sağlık kontrolleri, kilo yönetimi ve diğer estetik ve sağlık programları için sunulmaktadır. 

  Polikliniğimizde sunmuş olduğumuz vücut ve kilo analizi hizmetimiz ücretsiz olarak sunulmakla birlikte işlem öncesinde vücut kompozisyonlarının izlenmesi ve etkin tedavi planlamasının oluşturulmasını sağlama amacını taşımaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Vücut Analizi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button