Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

VelaShape ile Vücut Şekillendirme

VelaShape ile Vücut Şekillendirme

  VelaShape ile Vücut Şekillendirme; Bölgesel zayıflama ve vücut sıkılaştırma tedavileri içerisinde yer alan VelaShape ile Vücut Şekillendirme radyofrekans, kızılötesi ışın ve vakum terapi ile hücresel düzeyde çalışan doğal bir vücut şekillendirme yöntemi olup, vücut analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen VelaShape Nedir? Etki Mekanizması Nasıl Çalışır? ve Vücut Şekillendirme Seans Sayısı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Genetik yatkınlık, beslenme alışkanlıkları, hareketsiz yaşam ve hormonal düzensizlikler gibi çeşitli faktörler sonucunda vücutta bölgesel kilolar birikmektedir. Lokalize olarak biriken bu yağlar vücudun genel formunu, şeklini ve genel görünümünü bozmaktadır. Estetik görünümün değişmesine ve deforme olmasına yol açan bu bölgesel kilolar diyet ve yüksek eforlu egzersiz programlarına direnç göstermektedir.

  Karbonhidrat tüketiminin azaltılması, diyet uygulanması ve hareketli yaşam vücuttaki yağ oranını azaltsa da lokalize yağlar farklı yoğunluklarda olduğu için direnç göstermektedir. Bu nedenle bölgesel kilolarda ve şekil bozukluklarında Vücut Şekillendirme tedavileri önerilmektedir. Cerrahi ve medikal yöntemlerin bulunduğu vücut biçimlendirme tedavilerinde cerrahi prosedürler komplikasyon riskleri nedeni ile pek fazla tercih edilmemekte ve yeni nesil teknolojik cihazlara başvurulmaktadır.

  VelaShape ile Vücut Şekillendirme

  Çok yönlü etki mekanizmasına sahip olan bu teknolojik cihazlar içerisinde kullanılan VelaShape ile Vücut Şekillendirme tedavisi lokalize yağları ve cilt dokusunu hedef alarak arzu edilen vücut şekline sahip olmaya yardımcı olmaktadır. Radyofrekans, kızılötesi ışın ve vakum terapi ile doğal şekillendirme etkisi gösteren VelaShape tedavisi öncesinde vücut analizi gerçekleştirerek kişisel tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Vücut şekillendirme ameliyatlarına alternatif olarak uygulanan ve sıcak doku masajı etkinliği ile istenilen vücuda kavuşmayı hedefleyen VelaShape teknolojisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve vücut analizi için randevu talebinde bulunmak ya da VelaShape ile Vücut Şekillendirme fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Lenf Drenaj
  BENZER TEDAVİLER
  Lenf Drenaj
  Lenf Drenaj ayak parmak uçlarından bel bölgesine veya boyuna kadar uygulanan yoğun basınçlı masaj tekniği esasına dayanan bölgesel zayıflama yöntemidir.

  VelaShape ile Vücut Şekillendirme Nasıl Uygulanır?

  Bölgesel kilo ve şekil bozukluklarının bulunduğu tüm vücut bölgelerinde işlem yapılmasına olanak sunan VelaShape ile Vücut Şekillendirme tedavisi sistem başlığının cilt yüzeyine temas ettirilmesi ve vakum terapi ile doku manipülasyonu sağlanması esasına dayanan konforlu ve rahat bir tedavi prosedürüdür.

  İşlem sırasında kesi, dikiş, ağrı ya da acı hissedilmediği için anesteziye gerek duyulmamaktadır. Yatış pozisyonunda istirahat ederken uygulanabilen VelaShape tedavisi, el aletinin sorunlu bölgede gezdirilmesi şeklinde uygulanmaktadır. Uygulama esnasında kızıl ötesi ışınlar, radyofrekans enerjisi ve vakum terapisi sayesinde cilt katmanlarında kontrollü ısı artışı oluşmaktadır.

  Ortalama 45 ila 60 dakika seans süresine sahip olan VelaShape ile Vücut Şekillendirme tedavisinde güvenli ve kontrollü bir şekilde ısı eşit olarak yayılmaktadır. Ortaya çıkan bu ısı enerjisi yağ hücrelerini ve cilt doku hücrelerini hedef almaktadır.

  VelaShape ile Vücut Şekillendirme Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  VelaShape ile Vücut Şekillendirme tedavisi farklı yoğunluklardaki lokalize yağ hücrelerini ve doku hücrelerini hedef aldığı için tedavi ve seans planlamaları kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Depo yağların direncine ve cilt problemlerine göre ortalama 4 ila 6 seans uygulanması gerekmektedir. Seans aralıkları ise 7 ila 10 gündür.

  VelaShape ile Vücut Şekillendirme Sonrası Görülen Etkiler

  Kızılötesi ışın ve radyofrekans enerjisini vakum masajı ile birleştiren bu teknoloji dirençli yağ hücrelerini doku manipülasyonu ile hedef alırken periyodik seanslar sonrasında parçalamaktadır. Cildin derin katmanlarına iletilen ısı ile bölgesel yağların azalmasını ve lenfatik dolaşım ile vücuttan atılımını kolaylaştırırken aynı anda kollajen liflerin üretimini tetiklemektedir. Böylece vücut daha kıvrımlı ve estetik bir görünüme kavuşurken fibroblastik aktivitenin artması sayesinde cilt kalitesini de iyileştirerek sıkılaştırmaktadır.

  VelaShape ile Vücut Şekillendirme Riskli Midir? Yan Ektisi Var Mıdır?

  VelaShape ile Vücut Şekillendirme oldukça güvenilir ve etkin bir tedavidir. FDA onaylı bu cihazın cilt katmanlarında ve çevre dokularda herhangi bir yan etkisi ya da riski bulunmamaktadır. İşlem esnasında kızılötesi ışın cildi 3 mm derinliğe kadar ısıtırken radyofrekans enerjisi 20 mm derinliğe kadar ısıtmaktadır. Bu kontrollü ısı artışı sonrasında ciltte hassasiyet görülebilmektedir. Ancak bu kontrollü ısı artışı tedavinin etkinliği açısından işlem sonrası görülmesi beklenen olası etkidir. Herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan hafifleyerek kaybolmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  VelaShape ile Vücut Şekillendirme Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button