Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Tüm Bacak Lazer Epilasyon

Tüm Bacak Lazer Epilasyon

  Tüm Bacak Lazer Epilasyon; Kadın ve Erkek Lazer Epilasyon işlemlerinde en sık tercih edilen uygulama olan Tüm Bacak Lazer Epilasyon batık, kıl dönmesi ve sivilce problemlerine neden olan bacak kıllarının yok edilmesini hedefleyen epilasyon tedavisi olup, test atımı, cihaz seçimi ve kişisel seans planlaması öncesinde merak edilen Bacak Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır? Hangi Cihazlar Kullanılır? ve Seans Sayısı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Vücuttaki tüyler ve kıllar tüm kadınların ve erkeklerin en önemli estetik şikayetlerinden biridir. Bu estetik problemi ortadan kaldırmaya yönelik pek çok işlem uygulanmaktadır. Tekrarlayan epilasyon işlemleri olarak adlandırılan ağda, jilet, tüy dökücü krem, ip, cımbız ve epilatör gibi uygulamalar ise düzenli olarak yapılması gereken ağrılı, uğraştırıcı ve oldukça zahmetli sürece sahiptirler.

  Özellikle bacak bölgesindeki genetik kaynaklı tüylerin bu zahmetli uygulamalar ile alınması ve uzama hızı ile birlikte tekrar epilasyona ihtiyaç duyması kadınlar için problem olmaktadır. Bununla birlikte sosyal hayatı dahi etkileyen bu tüylenmeler klasik epilasyonlar ile alındığında batık ve sivilce gibi problemleri de beraberinde getirmektedir.

  Tüm Bacak Lazer Epilasyon

  Bacaklarda genetik olarak görülen kılları kalıcı çözüm ile ortadan kaldırmak için en ideal tedavi yöntemi Tüm Bacak Lazer Epilasyon işlemidir. Kalçalardan ayak bileklerine kadar tüm üst bacak ve alt bacak bölgesini kaplayan bu tedavi ile estetik, pürüzsüz, batıksız ve sivilcesiz bir cilt dokusu oluşmaktadır.

  Kadınlar tarafından oldukça tercih edilen ve erkekler tarafından da kıl yoğunluğunun azaltılması için istenilen bacak lazer epilasyon tedavisi öncesinde test atışı yaptırarak özelleştirilmiş seans planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Bacak gibi geniş işlem bölgelerinde de rahatlıkla ve kolayca uygulanabilen lazer epilasyon tedavileri, kullanılan cihazlar ve seans planlamaları hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve test atışı için randevu talebinde bulunmak ya da Tüm Bacak Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Tüm Kol Lazer Epilasyon
  BENZER TEDAVİLER
  Tüm Kol Lazer Epilasyon
  Tüm Kol Lazer Epilasyon kadın ve erkeklerde farklı yoğunluktaki kol kıllarının yok edilmesi ya da sıklığının azaltılması amacıyla uygulanan tedavidir.

  Tüm Bacak Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

  Her lazer epilasyon uygulamasında olduğu gibi Tüm Bacak Lazer Epilasyon işleminden önce hastaların bacak bölgesindeki kılları bir jilet yardımı ile kısaltarak seansa gelmesi istenmektedir. Bacaklardaki kılların istenilen kısalıkta olmaması durumunda seanstan hemen önce kısaltılması mümkündür.

  Her iki bacağa lokal anestezik krem sürülerek işleme geçilmektedir. Yeterli uyuşmanın elde edilmesinin ardından tercih edilen lazer epilasyon cihazında doz ve sistem ayarlamaları yapılmaktadır. Daha sonrasında bacaklara uygun sistem başlığı kullanılarak düzenli ve kontrollü atışlar yapılmaktadır. Her iki bacağın düzenli taranmasının ardından seans sonlanmış olmaktadır.

  Tüm Bacak Lazer Epilasyon Seans Süresi Sayısı ve Seans Aralıkları

  Her iki bacak epilasyonu hangi klasik yöntem ile yapılırsa yapılsın oldukça zahmetli, uzun süren ve ağrılı bir sürece sahiptir. Ancak lazer epilasyon teknolojileri ile bu uğraştırıcı ve tekrarlayan uygulamalara son vermek mümkündür. Her iki bacak için ortalama 1 ila 1.5 saatlik seans süresi yeterli olmaktadır. Kalıcı ve etkili çözümü ile bacaklarda estetik sağlayan epilasyon tedavisinin ortalama seans sayısı ise 6 ila 8 arasında değişmektedir. Erkeklerde kıl yoğunluğunun azaltılması isteniyorsa 4 seans yeterli olmaktadır. Seans sıklığı ise kılın uzama hızına bağlı olarak 2 aydır.

  Bacak Lazer Epilasyonda Kullanılan Cihazlar

  Bacak bölgesindeki kıllar lazer epilasyon cihazlarına oldukça iyi yanıtlar vermektedir. Ancak tedavinin başarısı yalnızca kıl karakteri ile değil kullanılan cihazlar ile de doğru orantılıdır. Bu bölgelerde en sık kullanılan lazer epilasyon cihazları ise Alexandrite Lazer Epilasyon ve Diode Lazer Epilasyon cihazlarıdır. Bu cihazlar ile seanslar sonunda epilasyon tedavisinden başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

  Alexandrite Lazer Epilasyon

  Lazer epilasyon başarısını arttıran Alexandrite Lazer Epilasyon cihazı Tüm Bacak Lazer Epilasyon işleminde de pratik ve etkili sonuçlar çıkarmaktadır. Açık ciltlerde kullanılan bu cihaz uygulama sonrasında göstermiş olduğu etki ile her seans sonunda olumlu etkiler çıkarmaktadır. Cihazın etkinliğinden yararlanılarak başarılı sonuçlar elde edilebilmesi için doz ayarlamalarının ve sistemin doğru belirlenmiş olması gerekmektedir. Doğru doz ve doğru cihaz seçimi ile birlikte açık cilt tiplerinde iyi sonuçlar vermektedir.

  Diode Lazer Epilasyon

  İstenmeyen tüyler ile mücadelede kullanılan en etkili lazer epilasyon cihazlarından biri de Diode Lazer Epilasyon cihazıdır. Bacaklardaki kıllarda da istenilen etkiyi gösteren bu epilasyon cihazının en önemli özelliği dalga boyudur. Diğer sistemlere göre daha uzun dalga boyuna sahip olması nedeni ile derin yerleşimli vücut kıllarında daha etkilidir. Ayrıca koyu cilt tiplerinde de kullanılabilme özelliği sağlamaktadır.

  Call Now Button