Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Soğuk Lipoliz ile Selülit Tedavisi

Soğuk Lipoliz ile Selülit Tedavisi

  Soğuk Lipoliz ile Selülit Tedavisi; Dondurarak Zayıflatma olarak da adlandırılan Soğuk Lipoliz ile Selülit Tedavisi dirençli lokalize yağ bantlarını cerrahi herhangi bir prosedüre ihtiyaç duymadan dondurarak parçalayan ve lenfatik dolaşım ile vücuttan atılımını sağlayan bir prosedür olup, vücut analizi ve kişisel seans planlaması öncesinde merak edilen Soğuk Lipoliz ile Selülit Tedavisi Nasıl Uygulanır? Etki Mekanizması Nasıl Çalışır? ve Etkileri gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Selülit problemi yağ hücrelerinin cildin alt katmanlarında depolanması ve cilt yüzeyinde yumru, çukurlu ve tümsekli bir görünüme neden olduğu lokal yağlanma problemleridir. Oluşum nedeni tam olarak bilinmemekle birlikte bir dolaşım bozukluğu olarak adlandırılan selülit problemi beslenme alışkanlıklarının düzenlenmesi ve yüksek eforlu egzersiz programları ile azaltılabilmektedir. Ancak genel görünümün tümü ile iyileştirilmesi pek mümkün olmamaktadır.

  Özellikle kadınlarda daha yaygın görülen ve genel görünümden vücut şeklinin deforme olmasına kadar çeşitli sorunları beraberinde getiren dirençli selülit probleminin tedavisinde ameliyatsız tedavi yöntemleri kullanılmaktadır. Yeni nesil teknolojik sistemlerin ve enjeksiyon uygulamalarının bulunduğu ameliyatsız selülit tedavisi yöntemleri içerisinde üstün etkili sonuçlar çıkaran etkin sistemlerden bir tanesi Soğuk Lipoliz ile Selülit Tedavisi tekniğidir.

  Soğuk Lipoliz ile Selülit Tedavisi

  Yoğun ve kalıcı lokal yağ depozitlerinin vakum ve ani ısı değişimleri yıkımını sağlayarak dirençli selülit problemini iyileştiren Soğuk Lipoliz teknolojisi vücudun farklı bölgelerine uygulanabilir başlıkları sayesinde basen, bacak, uyluk, ve kalça bölgelerindeki genel görünümü düzeltmektedir. Yağ hücrelerini belirli dereceye kadar soğutarak parçalanmasını sağlayan Soğuk Lipoliz selülit tedavisi öncesinde klinik muayene gerçekleştirerek selülit probleminin yaygınlığı ve derecesine göre kişisel seans planlamasının oluşturulabilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak vücut analizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Yağ hücrelerini lokal olarak parçalarken vücut formunda düzenli ve orantılı iyileşme elde eden Soğuk Lipoliz teknolojisi ve ameliyatsız selülit tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve vücut analizi için randevu almak ya da Soğuk Lipoliz ile Selülit Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Theramegnetic ile Selülit Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Theramegnetic ile Selülit Tedavisi
  Theramegnetic ile Selülit Tedavisi stokastik rezonans ve mekanik manipülasyon ile selülitli alanları hedef alarak yağları parçalayan tedavi yöntemidir.

  Soğuk Lipoliz Etki Mekanizması Nasıl Çalışır?

  Bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi yöntemlerinde son dönemde en popüler cihazlardan biri olan Soğuk Lipoliz teknolojisi en gelişmiş ve başarılı teknolojilerden biridir. Yağ hücrelerini 45 dereceye kadar ısıttıktan sonra -5 dereceye kadar soğutan Soğuk Lipoliz ile Selülit Tedavisi, yağların dondurularak kontrollü bir şekilde yok edilmesini sağlayan bir etki mekanizmasına sahiptir.

  Lokalize yağ soğutma yöntemi olarak adlandırılan güvenli bir yöntemdir. Selülitli görünüme yol açan lokal yağları ani ısı değişimi ile apoptoza yani hücre ölümüne uğratan bu sistem, soğuk etkisi ile yağların kristalleşmesini ve yapısının bozularak lenfatik dolaşım ile bölgeden uzaklaşmasını sağlamaktadır.

  Soğuk Lipoliz ile Selülit Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  Soğuk Lipoliz ile Selülit Tedavisi cihazdaki özel vakumlu sistem başlığı ile vakum masajı yapılarak uygulanmaktadır. Cerrahi kesi ya da dikiş gerektirmeyen bu işlem öncesinde selülit probleminin bulunduğu alanlara özel jel içerikli ped yerleştirilerek sistem başlığının vakum masajı başlatılmaktadır.

  Bölgenin vakumlanmasının ardından sistem başlığı ya da sistem başlıkları 45 ila 1 saatlik süre ile istirahat pozisyonunda bölgede kalmaktadır. Bu süre içerisinde doku ilk olarak 45 dereceye kadar soğutulmaktadır. Daha sonrasında hızlı bir şekilde ısı değişir ve – 5 dereceye kadar soğutulmaktadır.

  Soğuk Lipoliz ile Selülit Tedavisi Sonrası Görülen Etkiler

  Soğuk lipoliz tedavisi esnasında dokudaki ani ısı değişiklikleri ve bölgenin soğutulması yağ hücreleri kontrollü bir şekilde soğuya tepki vererek kristalleşmektedir. Bu kristalleşme sonrasında apoptoza uğrayarak yapıları bozulmaktadır.

  Yağ hücrelerinin normal vücut sıcaklığından izole edilmesini hedef alan tedavinin seansı sonunda yağ hücreleri fonksiyonlarını kaybettiği için geri dönüşü olmayan etkiler elde edilmektedir. Böylece işlem bölgesindeki ölü yağ hücrelerinin lenfatik dolaşım sayesinde vücuttan atılımı kolaylaşmaktadır.

  Tüm bunların yanı sıra ani ısı değişiklikleri işlem bölgesindeki doku hücrelerinin aktive edilmesini ve tetiklenmesini sağladığı için boşalma sonrasında gevşeme probleminin önüne geçerek vücut şekillendirme ve vücut sıkılaştırma etkinliği de göstermektedir.

  Soğuk Lipoliz ile Selülit Tedavisi Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Soğuk Lipoliz ile Selülit Tedavisi genellikle tek seans protokolü ile uygulanan bir işlemdir. Ancak selülit probleminin derecesine, ihtiyaca ve ilk seanstan alınan yanıta göre 2 ila 3 seansa ihtiyaç duyulabilmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Soğuk Lipoliz ile Selülit Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button