Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama

Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama

  Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama; Dondurarak Zayıflama olarak da adlandırılan Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama yağ hücrelerini ani ısı değişikliği ile dondurarak ve kristalleştirerek parçalayan ameliyatsız zayıflama yöntemi olup, vücut analizi ve klinik değerlendirme öncesinde merak edilen Soğuk Lipoliz Nedir? Bölgesel İncelme Etkileri Nelerdir? ve Seans Sayısı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Vücut şeklinin ve genel sağlığın bozulmasına neden olan bölgesel yağlanmalar diyet ve egzersiz programlarına direnç gösteren dirençli kilolardır. Sağlıksız beslenme, hormonal bozukluklar, vitamin dengesizlikleri, hareketsiz yaşam ve genetik yatkınlık gibi etkenlerin rol aldığı bölgesel kilolar estetik görünümü bozmasının yanı sıra metabolik sendrom ve ciddi hastalıklara neden olduğu için bölgesel zayıflama tedavileri ile iyileştirilmesi gereken bir ciddi bir tablodur.

  Günümüzde pek çok kadın ve erkeğin şikayetçi olduğu bölgesel kilo problemleri vücudun pek çok alanında görülebilen yağlanmalardır. Göbek, karın, basen, baldır ve sırt gibi pek çok vücut bölgesinde oluşan bu yağlanmalardaki yağ hücresi yoğunluğu birbirinden farklı gösterdiği için bölgesel zayıflama tedavileri de özelleştirilmiş tedavi planlamaları ile uygulanmaktadır. Cerrahi ve cerrahi olmayan bölgesel zayıflama tedavilerinde cerrahi müdahalelerin ve anestezi komplikasyonlarının riskleri nedeni ile ameliyatsız bölgesel zayıflama tedavileri daha sık tercih edilmektedir.

  Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama

  Ameliyatsız bölgesel zayıflama tedavileri yeni nesil teknolojik sistemler ve enjeksiyon uygulamalarından oluşan non – invaziv yöntemlerdir. Bu yöntemler içerisinde üstün etkili sonuçlar ortaya çıkaran en gelişmiş teknolojilerden biri de Soğuk Lipoliz teknolojisidir. Yağ dondurma tedavisi olarak adlandırılan Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama yağ hücrelerini kontrollü bir soğutma sistemi ile öldüren ve lenf drenaj ile bölgeden uzaklaştıran bir çalışma mekanizmasına sahiptir.

  Geleneksel yağ aldırma tedavisi olan Liposuctiona alternatif olarak kullanılmakta olan istenmeyen bölgesel yağlardan yağ hücrelerini soğutma etkisi ile kalıcı ve orantılı bir şekilde bölgeden uzaklaştıran Soğuk Lipoliz ile bölgesel incelme tedavisi öncesinde klinik muayene ve vücut analizi gerçekleştirerek kişisel tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Tek seansta yağ oranında %20 ila %40 oranında kalıcı etkili sonuçlar veren lokalize cilt soğutma tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve vücut analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Velashape
  BENZER TEDAVİLER
  Velashape
  Velashape vücut şekillendirme, bölgesel zayıflama, sıkılaşma sağlamak ve selülit problemlerini hafifletmek için tercih edilen yeni nesil teknolojidir.

  Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama Nasıl Uygulanır?

  Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama tedavisinde yağ hücrelerinin belli bir dereceye kadar soğutulabilmesi için özel vakum başlıklar bulunmaktadır. Sistemde bulunan bu özel vakumlu başlıklar lokalize yağların bulunduğu alana yerleştirilmeden önce özel jel içeren bir ped cilt ile başlık arasına koyulmaktadır. Daha sonrasında başlık vakumlama yardımı hedef bölgeyi 45 dereceye kadar ısıtmaktadır.

  Isıtma etkisi hızlıca -5 dereceye kadar düşmektedir. Bu soğuk etki yağ ani bir şok ile donmasına yardımcı olmaktadır. Ani sıcaklık değişimi ile yoğunlukları farklı yağ hücreleri kristalleşmektedir. Yağ hücrelerinin kristalleşmesi apoptoz yani programlı hücre ölümüne yol açmaktadır. Cerrahi herhangi bir prosedürün bulunmadığı bu işlem, ortalama 60 dakikalık seans süresi sonunda tamamlanmış olmaktadır.

  Soğuk Lipoliz ile Bölgesel İncelme Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Tek seans protokolüne sahip olan Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama tedavisi yağlanma derecesine, depo yağların direncine ve ihtiyaca göre kişiselleştirilebilmektedir. Tedavinin etkinliği ve lenfatik dolaşımın hızına bağlı olarak seans sayısı arttırılabilmektedir.

  Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama Sonrası Etkiler

  Bir ya da iki seans sonunda kalıcı etkili incelme sağlayan Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama tedavisi %20 ila %40 oranında somut ve ölçülebilir etki sağlamaktadır. Apoptoza uğrayan yağ hücrelerinin parçalanarak lenfatik dolaşım ile vücuttan atılımı ilk iki hafta içerisinde başlamakla birlikte net sonuçlar ve maksimum etkiler 4 ila 12 hafta gibi bir içeresinde gözlemlenmektedir. Ayrıca soğuk lipoliz yağ hücrelerini bölgeden uzaklaştırırken ani sıcaklık değişimlerinin cilt dokusunda oluşturmuş olduğu bağ ve destek dokularındaki aktivite ile sıkılaşma da sağlamaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button