Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Sıkılaşma

Sıkılaşma

  Sıkılaşma; Cerrahi prosedürlere alternatif olarak kullanılmakta olan Vücut Sıkılaştırma yani Sıkılaşma uygulamaları elastikiyetini kaybetmiş ve sarkmış cilt altı dokularının desteklenmesi ve onarılması amacı ile uygulanan ameliyatsız bir yöntem olup, Vücut Sıkılaştırmada Kullanılan Yöntemler Nelerdir? Nasıl Uygulanır? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Vücudun birtakım nedenlerden dolayı deformasyona uğraması ve elastikiyetini kaybetmesi sonucunda bazı bölgelerde deri üzerinde cilt sarkmaları meydana gelebilmektedir. Sıkılaşma, spor yapmadan çok fazla miktarlarda kilo veren kişilerde ya da yaş ile birlikte vücudunda sarkmalar meydana gelen kişiler için oldukça önemlidir.

  Sıkılaşma

  Kişilerde görülen bu farklı nedenlerden kaynaklanan deformasyonlara yönelik olarak en uygun tedavi yönteminin belirlenmesi, tedavinin etkinliği açısından son derece mühimdir.

  Siz de ücretsiz ilk muayeneden yararlanarak vücut tipinize en uygun sıkılaşma yöntemini deneyebilirsiniz. Aynı zamanda aşağıdaki iletişim formunu doldurarak Sıkılaşma fiyatları hakkında bilgi alabilir ve en uygun tarih için randevu oluşturabilirsiniz.

  Bölgesel İncelme
  BENZER TEDAVİLER
  Bölgesel İncelme
  Bölgesel İncelme fazla yağ birikiminin ve selülit probleminin azaltılması veya ortadan kaldırılması amacı ile uygulanan yöntemleri içeren uygulamalardır.

  Sıkılaşma Tedavilerinde Kullanılan Yöntemler

  Hızlı kilo alıp verme, yaş ile birlikte meydana gelen deformasyonlar, genetik ve bu gibi faktörlerden dolayı vücutta gevşemeler oluşabilir. Farklı nedenlerden dolayı oluşan bu sorunlardan dolayı uygulanan Vücut Sıkılaştırma yöntemleri de birbirinden farklı olmaktadır. Kliniğimizde ise VelaShape, Radyofrekans, Kavitasyon ve Soğuk Lipoliz gibi çeşitli soruna yönelik olan etkili yöntemler uygulanmaktadır.

  VelaShape ile Sıkılaşma

  Radyofrekans ile kızılötesi ışınların mekanik masaj ile entegre edildiği bu üstün sıkılaştırma etkisine sahip olan VelaShape ile Vücut Sıkılaştırma yöntemi, cilt dokusunun en alt tabakasına ulaşmaktadır. Mekanik masaj özelliği sayesinde cildin kaybettiği elastikiyet ve kollajenin yeniden kazandırılması sağlanmaktadır. VelaShape tedavisi ile birlikte en yüksek seviyede Sıkılaştırma sağlanırken aynı zamanda cildin çok daha genç ve sağlıklı görünmesi de sağlanmaktadır.

  Radyofrekans ile Sıkılaşma

  Radyofrekans ile vücut sıkılaştırma yönteminde, cildin daha gergin ve dolayısıyla daha sıkı bir görünüme sahip olması sağlanmaktadır. İşlem sırasında ortaya çıkan ısı ile birlikte cildin en alt tabakasına kadar ulaşılmakta ve işlevini kaybetmiş olan tüm hücreler yeniden aktive edilmektedir. Ciltteki yaşlanan ve artık kollajen özelliğini kaybetmiş olan hücreler, Radyofrekans işlemi ile birlikte parçalanmakta ve vücut dışına atılmaktadır. Vücut dışına atılan hücrelerin yerine daha sağlıklı ve genç olan hücrelerin oluşumu sağlanmaktadır. Tedavi sonrasında cilt çok daha gergin ve toparlanmış bir görünüme sahip olmaktadır.

  Kavitasyon ile Sıkılaşma

  Kavitasyon işlemi, cilt üzerine ani ve yüksek basınç uygulayarak cildin yeniden genç bir görünüme sahip olması ve cilt hücrelerinin yeniden aktif edilmesi temeline dayanmaktadır. Tüm bu işlemler, ultrason ışınları aracılığı ile yapılmaktadır. Kavitasyon ile vücut sıkılaştırma işlemleri sırasında uygulanan ultrason ışınları ile birlikte cilt üzerinde ısı hissi meydana gelmektedir. İşlem sırasında uygulanan bu ısı ve ses dalgaları ile birlikte ciltteki gevşemiş ve yaşlanmış olan hücreler vücut dışına atılarak yerine yeni hücrelerin oluşması sağlanmaktadır.

  Soğuk Lipoliz ile Sıkılaşma

  Soğuk Lipoliz ile vücut Sıkılaşma işlemleri sırasında, cihazda bulunan özel başlık ile birlikte hücrelerin dondurulması sağlanmaktadır. Cilt üzerindeki yağ hücrelerini hedef alan bu sistemde, yağ hücrelerinin vücuttan atılması sağlanırken aynı zaman esnekliğini kaybetmiş olan cildin çok daha gergin ve sıkı bir görünüme sahip olması da sağlanmaktadır. Uygulamanın yapıldığı bölgedeki dokuyu uyaran bir sisteme sahip olan Soğuk Lipoliz sayesinde cildin ihtiyaç duyduğu oksijen sağlanırken aynı zamanda cildin onarılması da mümkün olmaktadır.

  Sıkılaşma Tedavisi Uygulama Bölgeleri

  Hızlı kilo alıp vermeye ya da yaş alımına bağlı olarak vücutta sarkmalar ve bu gibi deformasyonlar meydana gelmektedir. Karın, alt karın ve göbek bölgesinde meydana gelen sarkmaların yanı sıra; aynı zamanda vücudun en hızlı gevşeyen bölgelerinden biri olan kollar, gıdı, basen, göğüs ve iç bacak bölgelerinde de zaman içerisinde deformasyonlar meydana gelebilmektedir.

  Oldukça fazla sayıda bölgede bu gibi gevşemelerin meydana gelmesi sebebi ile uygulanan vücut Sıkılaşma yöntemleri de bu gibi farklı bölgelerde kullanılabilmektedir. Kişinin sorun yaşadığı bölge ve yaşanan sorunun nedenine bağlı olarak kliniğimizde en uygun tedavi yöntemi seçilmekte ve tedavi sürecine başlanmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Sıkılaşma Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button