Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Selülit Tedavisi

Selülit Tedavisi

  Selülit Tedavisi; Dirençli ve lokal yağların ameliyatsız tedavisinde uygulanan Selülit Tedavisi ciltte portakal kabuğu görüntüsüne neden olan yağlanma probleminin giderilmesi amacı ile uygulanan enjeksiyon uygulamalarını ve teknolojik sistemleri içermekte olup, vücut analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Selülit Tedavisinde Kullanılan Yöntemler Nelerdir? Etkileri ve Seans Sayıları gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Cilt üzerinde oluşan çukur ve tümsekli portakal kabuğu görünümüne benzetilen ve deforme olmuş olan dokuya selülit adı verilmektedir. Selülit Tedavisi, özellikle estetik açıdan hoş olmayan bir görüntüye sahip olması sebebi ile kişiler tarafından en çok talep gören tedavi yöntemidir. Hemen her yaştan ve her cinsiyetten kişide sıklıkla görülmesine karşın, kadınlarda çok daha sık görülmektedir.

  Selülit Tedavisi

  Selülit görünümünün oluşma nedeni çok sayıda faktöre bağlıdır. Bu sebeple de tedavide kullanılan yöntemler de kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir. Cilt tipinize ve selülit sorununuza en uygun tedavi yöntemini belirlemek ve ücretsiz ilk muayenemizden faydalanmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda Selülit Tedavisi fiyatları ve size en uygun tarihte randevu almak için aşağıdaki iletişim formunu doldurabilirsiniz.

  LPG ile Bölgesel Zayıflama
  BENZER TEDAVİLER
  LPG ile Bölgesel Zayıflama
  LPG ile Bölgesel Zayıflama depo yağların eritilmesinde, zayıflama sonrasında sıkı bir vücut formunun oluşmasına olanak sunan bir lipomasaj tekniğidir.

  Selülit Nasıl Oluşur?

  Selülit oluşumu, kişilerin kilolu olmasından oldukça bağımsız bir konudur. Çünkü selülit, cildin dermis ve epidermis katmanlarının normalden fazla yağlanmasıdır. Bu katmanlar arasında yer alan yağ dokularının aralarına, küçük bağ dokular girmektedir. Fakat yağ hücrelerinin genişlemesi ile birlikte bu bağ dokular da genişlemekte ve dolayısıyla bu durum cilt üzerinde çukurlu veya tümsekli bir görünümün oluşmasına sebep olmaktadır.

  Selülit Neden Olur?

  Selülitin oluşma sebebi kişiden kişiye göre farklılık göstermektedir. Genetik faktörler, yağ hücrelerinin belirli bir bölgede fazla miktarda olması, hızlı kilo alımı ya da kaybı, sağlıksız bir beslenme düzeni, hareketsiz bir hayat ve sigara gibi zararlı alışkanlıklar selülit oluşumuna sebep olan en önemli faktörlerdir.

  Fakat tüm bu yukarıda sayılan nedenlerin dışında, sağlıklı beslenen ya da düzenli olarak spor yapan zayıf kişilerde bile selülit görülmektedir. Selülitin ortaya çıkma nedeni ise henüz tam olarak belirlenen bir konu değildir.

  Selülitin farklı nedenlerden dolayı ortaya çıkmasından dolayı, tedavisinde de sadece spor ve diyet yapılması yeterli kalmaz. Bu sebeple birbirinden farklı tedavi bulunmakta ve selülitin türüne göre en uygun yöntem seçilerek uygulanmaktadır. Kliniğimizde birbirinden farklı Selülit Tedavisi yöntemleri bulunmaktadır. Bu tedaviler ise şu şekildedir;

  Velashape Selülit Tedavisi

  Kızıl ötesi ışınlar, radyofrekans ve mekanik masaj yöntemlerinin bir arada kullanıldığı Velashape Selülit Tedavisi, cildin hem üst tabakasına hem de alt tabakalarına etki eden bir yöntemdir. Bu yöntem aracılığı ile kullanılan ışınlar ve masajlar sayesinde, hedef bölgedeki yağ hücrelerinin parçalanması ve portakal kabuğu görünümünün hafifletilerek ortadan kaldırılması sağlanmaktadır.

  Radyofrekans Selülit Tedavisi

  İnatçı yağ hücreleri üzerinde etkili olan Radyofrekans tedavisinde, sorunlu olan bölgeye gönderilen kontrollü ısılar ile yağ hücrelerinin parçalanması sağlanmaktadır. Gönderilen ısı ile vücuttaki su ve iyonlar harekete geçer. Bu işlem esnasında ortaya çıkan enerji ise lenfatik drenaj sisteminin artmasına ve dolayısıyla yağ hücrelerinin hedef alınmasını sağlanmaktadır.

  Kavitasyon Selülit Tedavisi

  Son teknoloji ile üretilen Kavitasyon tedavisinde, düşük frekanslı ses dalgalarının yağ hücrelerini hedef alması sağlanmaktadır. Ses dalgaları ile birlikte yağ hücreleri çeperinden ayrılmakta ve içi boş olan hücreler hâline dönmektedir. Tedavi sonrasında cilt üzerindeki portakal kabuğu görünümü ortadan kalkmaktadır. Bu işlem daha çok bölgesel ve yoğun olan selülit sorunlarında kullanılmaktadır.

  Soğuk Lipoliz ile Selülit Tedavisi

  Soğuk lipoliz Selülit Tedavisi, adından da anlaşılacağı gibi yağ hücrelerinin dondurulması temeline dayanan bir tedavi yöntemidir. Vakum başlıklı soğuk lipoliz işleminde, hedef bölgede yer alan yağ hücreleri dondurulur. Daha sonra vakumlu başlıkla bölgedeki kan akışı arttırılır ve böylelikle donmuş olan yağ hücrelerinin parçalanarak yok olması sağlanmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Selülit Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button