Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Sakal Ekimi

Sakal Ekimi

  Sakal Ekimi; Köselik, sakal eksikliği ve çeşitli nedenlerden kaynaklı tercih edilen Sakal Ekimi, doğal görünümlü sakalların ve sakal çizgisinin oluşması amacıyla FUE tekniğinin kullanıldığı etkili ve başarılı ekim tedavisi işlemi olup, sakal analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen FUE Tekniği Nedir? Sakal Ekimi Nasıl Yapılır? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Erkeklerin görünümlerinde en çok dikkat ettiği ve önem verdikleri yerlerden biride sakallarıdır. Birçok erkek sakal bırakarak kendilerini daha özgüvenli ve iyi hissetmektedirler. Öte yandan sürekli traş olmaktan hoşlanmayan erkeklerde, sakal bırakarak bu durumun önüne geçmek isterler.

  Fakat erkeklerin bir kısmında sakalları yoğun bir şekilde çıkmazken, bir kısmında ise yaralanma vb. durumlardan ötürü sakal çıkmamaktadır. Bu durum erkekleri psikolojik anlamda olumsuz yönde etkileyen bir durumdur.

  Sakal Ekimi

  Sakal yoğunluğu olmayan veya hiç sakalı çıkmayan erkeklerin sıklıkla başvurduğu yöntem ise Sakal Ekim Tedavisidir. Sakal ekimi ise saç ekimi yöntemlerinde de olduğu gibi FUT Tekniği ve FUE Tekniği kullanılarak yapılmaktadır. Fakat saç ekiminde olduğu gibi, sakal ekiminde de dezavantajı daha fazla olan FUT tekniği değil, oldukça doğal sonuçlar elden edilen FUE tekniği tercih edilmektedir.

  Kliniğimizde uygulamış olduğumuz sakal tedavisi için, ücretsiz ön muayenemizden yararlanabilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak Sakal Ekim Tedavisi fiyatları hakkında bilgi alabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

  Bıyık Ekimi
  BENZER TEDAVİLER
  Bıyık Ekimi
  Bıyık Ekim Tedavisi bıyık bölgesinde dökülme ya da yaralanma sonucu oluşan seyreklik gibi problemleri ortadan kaldırmaya yönelik yapılan bir ekim uygulamasıdır.

  FUE Tekniği ile Sakal Ekimi

  Kliniğimizde Sakal ekim tedavisinde tercih etmiş olduğumuz yöntem FUE tekniği ile Sakal Ekim Tedavisi işlemidir. Fue tekniği ile daha öncede belirlenen sağlıklı kökler, hızlı bir şekilde gerekli alanlara ekim yapılmaktadır. Saç ekiminde de olduğu üzere, sakal ekim tedavisinde de amaç doğal bir görünüm elde etmektir. Fue tekniği ile yapılan sakal ekim tedavisi ile oldukça etkili ve başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

  FUE Tekniği ile Sakal Ekim Tedavisinin Avantajları

  Sakal ekim tedavisinde uygulanan FUE tekniğinin avantajları şu şekilde sıralanmaktadır;

  • FUE tekniğinde kesi yapılmasına gerek yoktur
  • FUE tekniğinde donör bölgeden kıl kökleri tek tek toplanır
  • FUE tekniğinde kıl kökleri, ekim yapılacak bölgeye çıkış yönlerine uygun olarak ekim yapılır
  • İşlem sonrasında kıl kökleri tekli veya ikili halde çıkmaktadır.

  FUE Tekniği ile Sakal Ekim Tedavisi Nasıl Yapılır?

  FUE tekniği ile Sakal Ekim Tedavisi, saç tedavisinde olduğu gibi iki kulak arasında ki saçlı bölge donör alan olarak kullanılmaktadır. Ayrıca vücudun diğer sağlıklı kıl köklerinin olduğu alanlarda kıl kökleri toplanmasında kullanılabilmektedir. İşlem öncesinde kıl köklerinin toplanacağı ve ekim yapılacak alan lokal anestezi ile uyuşturulmaktadır. FUE tekniği sırasında kullanılan mikro motorlar yardımıyla tek tek fakat hızlı bir şekilde kıl kökler toplanmaktadır. Tek seansta 3500-4000 kıl kökü toplamak mümkün sayılmaktadır.

  Donör bölgesinden toplanan kıl kökleri, bekletilmeden daha önceden belirlenmiş alanlara ekim yapılması gerekmektedir. Sakal ekiminde dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de, kıl köklerini diğer kılların yön ve açısına uygun olarak ekilmesidir. Bu sayede daha doğal bir görünüm elde edilmiş olunacaktır. FUE tekniği ile sakal ekim işlemi sırasında kesi yapılmadığından, kıl köklerinde çukurlaşma gözlenmemektedir.

  FUE Tekniği İle Sakal Ekimi Tedavisi Sonrası İyileşme Süreci

  FUE tekniği ile Sakal Ekim Tedavisi sonrasında, ekim yapılan bölgede kırmızı bir görünüm oluşmaktadır. Ekim yapılan bölge işlemde 24-48 saat sonra yıkanabilmektedir. Ekim yapılan bölgede kanlanma olduğundan ötürü, kıl köklerinde küçük kırmızı noktalar oluşabilmektedir.

  Oluşan bu kırmızı noktalar 10-15 gün içerisinde kendiliğinden kaybolmaktadır. Sakal ekim tedavisinden sonra ilk traş yaklaşık 10 gün sonra yapılabilmektedir. Bunun haricinde sakal ekim tedavisinde ekilen kılların büyük bir çoğunluğu 15-20 gün sonra dökülmektedir. Dökülen kıl kökleri işlemden 6-7 ay sonra kalıcı olarak çıkmaya başlayacaktır.

  Sakal Ekim Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

  Sakal ekim tedavisi hastalık, ilaç kullanımı, kaza veya çeşitli faktörlere bağlı olarak sakalları seyrekleşen veya hiç çıkmayan herkese uygulanabilmektedir. Bunun yanı sıra yüzünde yanık ve yara izi nedeni ile sakal çıkmayan kişilerde sakal ekim tedavisinden faydalanabilmektedir.

  Sakal ekim tedavisi ile yoğun ve doğal görünümlü sakallara kavuşmak için, kliniğimizin ücretsiz ön muayenemizden yararlanarak tedavi planlamanızı yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra, aşağıda yer alan iletişim formu üzerinden Sakal ekim tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları sorabilir, Sakal Ekim Tedavisi fiyatları hakkında bilgi alabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Sakal Ekim Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button