Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Şakak Dolgusu

Şakak Dolgusu

  Şakak Dolgusu; Yüz dolgu uygulamaları içerisinde yer alan Şakak Dolgusu temporal alanda gelişen çukurlaşmaların eşlik ettiği estetik problemlerin giderilmesi amacıyla uygulanan bir dermal enjeksiyon tedavisi olup, cilt analizi, yüz analizi ve enjeksiyon alanlarının belirlenmesi öncesinde merak edilen Şakak Dolgu Enjeksiyonu Nedir? Nasıl Uygulanır? Etkileri ve Kalıcılığı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Şakaklar gözlerin yanındaki elmacık kemikleri ile başlayan sağ ve sol kısımlardaki çukurlu alanlardır. Bu alanlarda yaşlanma ile birlikte hacim kayıpları, kemik dokularında kayıplar, kas ve yağ dokusunda erime gibi etkenler ile çukurlu alanlarda daha da derinleşmeler görülmektedir. Bu derinleşmeler ve çökük görünüm sonucunda da alın hattında daralma, kaş düşüklüğü, üst göz kapaklarında sarkmalar ve gözün dış kemiğinde belirginleşmeler oluşmaktadır.

  Şakak Dolgusu bir diğer adı ile Temporal Dolgu işlemi ise temporal alanda yaşlanma ile gelişen deformasyonların giderilmesini ve bu deformasyonların eşlik ettiği estetik problemlerin giderilmesini sağlamak amacı ile uygulanmaktadır. Yaşlanma ile beraber çöken şakaklara yapılan dolgu tedavisi ile genç, dinamik ve sağlıklı bir görünüme tekrar kavuşmak mümkündür.

  Şakak Dolgusu

  Yüz simetrisini bozarak ifadede sağlıksız bir görünüm oluşturan şakak yani temporal bölgelerdeki hacim kayıplarının yerine koyulmasını sağlayan dolgu enjeksiyonu öncesinde cilt kalitesinin incelenmesi, kaşlardaki düşüklüğün ve göz hattındaki kemiklerin belirginliğinin tespit edilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Ön kontrolde yapılan cilt analizi doğrultusunda özelleştirilmiş tedavi planlaması oluşturulmaktadır.

  Dolgun şakaklar ile ideal yüz görünümünün tekrar kazanılmasını hedefleyen dolgu enjeksiyonu hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek ve tedavi detayları hakkında bilgi almak, ücretsiz muayene ile cilt analizi yaptırmak için randevu talep etmek ya da Şakak Dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Alın Dolgusu
  BENZER TEDAVİLER
  Alın Dolgusu
  Alın Dolgusu alın bölgesindeki belirgin olan yatak çizgi halindeki derin cilt kırışıklıklarının giderilmesini sağlayan dolgu enjeksiyonu işlemidir.

  Şakak Dolgusu Nedir?

  Şakak Dolgusu gözlerin her iki yanındaki elmacık kemiklerinin üst alanlarındaki çukurlu alanlara hyalüronik asit içerikli dolgu maddesinin enjekte edilmesi işlemidir. Bu dermal dolgu enjeksiyonu ile cilde kaybetmiş olduğu hacim yeniden kazandırılırken aynı anda mat ve nemsiz doku daha canlı ve sağlıklı bir yapıya kavuşmaktadır. Böylece yaşlanma ile birlikte gelişen şakaklardaki çöküntüler daha sağlıklı ve parlak bir yapıya kavuşarak azalmış olmaktadır.

  Şakak Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Dermal dolgu enjeksiyonu olan Şakak Dolgusu işleminde ince uçlu iğnelerden ya da kanüllerden yararlanılmaktadır. İşlem öncesinde her iki şakak bölgesi solüsyonlar ile temizlenmektedir. Cildin makyaj, kozmetik ve kir kalıntılarından arındırılmasının ardından lokal anestezik krem sürülmektedir. Yeterli uyuşmanın elde edilmesi ile enjeksiyon basamaklarına geçilmektedir.

  Ortalama 15 ila 20 dakika gibi çok kısa sürede tamamlanan bu işlem öncesinde şakaklardaki çöküklük derecesine göre doz belirlenmektedir. Daha sonrasında hyaloranik asit içerikli dolgu oldukça küçük dozlarda yavaş yavaş cilt altına iletilmeye başlanmaktadır. Her iki şakak bölgesi için yeterli oranlarda dolgunun enjekte edilmesi ile işlem sonlanmış olmaktadır.

  Şakak Dolgusu Etki Süresi ve Kalıcılığı

  Diğer tüm dolgu tedavilerinde olduğu gibi Şakak Dolgusu da kalıcı etkili bir işlem değildir. Tekrarlanabilir özelliğe sahip olan bu işlemin etki süresi cilt kalitesine, kullanılan hyalüronik asit içerikli dolgu maddesinin özelliklerine ve dozuna bağlı olarak değişmektedir. Ancak ortalama olarak enjekte edildiği bölgede 12 ila 15 ay arasında maksimum etki göstermektedir. Bu etki süresi sonrasında işlemin tekrarlanması ile kazanılmış estetik görünüm yenilenmektedir. Ayrıca etkinlik süresi sonunda işlemin tekrar edilmesi kalıcılık süresinin uzamasına da katkı sağlamaktadır.

  Şakak Dolgusu Sonrası Görülen Etkiler

  Şakak Dolgusu işleminden sonra ilk etkileri hemen görmek mümkündür. Enjekte edildiği anda intibaren şakaklarda kaybolan hacmi yeniden kazandıran bu işlemin oturması ortalama 3 ila 4 günü bulmaktadır. Dolgunun oturması ile birlikte şakaklarda kaybolan hacmin yerine koyulduğu net bir şekilde gözlemlenebilmektedir.

  Hkaybına bağlı gelişen göz çevresindeki ve elmacık kemiklerindeki belirginlik azalmaktadır. Şakak bölgesindeki çukurluk ile elmacık kemikleri arasındaki devamlılığı sağlarken aynı anda kaş ve göz kapağı düşüklüğü de lift etkisi ile yukarı kaldırmaktadır.

  Kimler Şakak Dolgusu Yaptırabilir?

  Şakak bölgesindeki derin çukurlaşmalar nedeni ile estetik görünümünün bozulduğunu düşünen tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir özelliğe sahiptir. Ancak hamile ve emziren annelere, otoimmun hastalığı bulunanlara ve dolgu maddesine karşı alerjisi bulunan kişilere yapılması önerilmemektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Şakak Dolgusu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button