Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Saç PRP Tedavisi

Saç PRP Tedavisi

  Saç PRP Tedavisi; Saç dökülmesi, saç seyrekliği durumları ile saç kalitesi ve sağlığının desteklenmesi amacı ile uygulanan Saç PRP Tedavisi hastanın kendi kanının alınarak belirli işlemler geçirilmesi sonrasında saçlı deriye enjekte edilmesi esasına dayanan bir prosedür olup, saç analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen PRP Nedir? Saç PRP Enjeksiyonu Nasıl Uygulanır? ve İşlem Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Genetik faktörler, saçlı deri hastalıkları, vitamin ve mineral eksiklikleri, kozmetik faktörler, hormonal sorunlar ve beslenme alışkanlıkları gibi pek etmenin rol oynadığı saç dökülmesi ve saç seyrekliği sorunu hem kadınlarda hem de erkeklerde estetik ve psikolojik sorunlara neden olmaktadır. Kadınlarda ve erkeklerde farklı nedenlerle ortaya çıkarak estetik ve psikolojik sorunlara neden olan saç dökülmesi ve seyrekliği problemlerinin geciktirilmesi veya durdurularak yeni saç oluşumunun desteklenmesi oldukça önemlidir.

  Saç dökülmesi ve saç seyrekliği sorunlarında tercih edilecek tedavi yöntemlerinde tercih edilecek tedavi yöntemlerinde doğru tanının koyularak dökülme tipinin ve nedenlerinin doğru değerlendirilmesi gerekmektedir. Ayrıca yanlış ve geleneksel yöntemlerden kaçınılması da oldukça önemlidir. Yanlış saç bakım ürünlerinin tercih edilmesi saç dökülme hızının arttırılmasına ve saçlı derinin zarar görmesine neden olabilmektedir.

  Saç PRP Tedavisi

  Günümüzde en çok tercih edilen ve etkin sonuçlar ile saç dökülmesini önleyerek yeni saç oluşumunu destekleyen, saçlı deriyi besleyen ve mevcut saçların sağlığını yeniden kazandırarak kalınlaştıran tedaviler arasında Saç PRP Tedavisi bulunmaktadır. Saç kökü hücrelerini onararak yeni saç üretimini destekleyerek etkinliğini gösteren PRP tedavisi öncesinde saç dökülme tipi, seyreklik seviyesi ve saçlı derinin sağlığının analiz edilerek kişisel tedavi planlamasının oluşturulabilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak saç analizi yaptırabilirsiniz.

  Saç dökülmesinde ve saç seyrekliğinde oldukça sık kullanılan ve saç dökülmesi sorunu yaşayan kişiler için etkin sonuçlar veren PRP tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz klinik muayene ve saç analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Saç PRP Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Mezoterapi ile Saç Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Mezoterapi ile Saç Tedavisi
  Mezoterapi ile Saç Tedavisi saç kökü ve deriyi destekleyen bileşenlerle dökülme ve seyreklik gibi problemlerin ortadan kaldırılmasını amaçlayan işlemdir.

  Saç PRP Tedavisi Nedir?

  Saç dökülmesi ve saç seyrekliği sorunlarında en etkin ve başarılı sonuçlar veren Saç PRP Tedavisi hastanın kendi kanının alınarak belirli işlemler geçirilmesi sonrasında saçlı deriye enjekte edilmesi esasına dayanan bir prosedürdür. Özel bir işlem ile kandaki fibroblast hücrelerinin ayrıştırılarak platelet adı verilen hücrelerden zengin sıvının saçlı deriye enjeksiyonu ile büyüme faktörlerinin saçlı derideki hasarları onarması hedeflenmektedir.

  Saç PRP Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  Saç dökülmelerinde ve saç sağlığının bozulması durumunda en sık tercih edilen Saç PRP Tedavisi işlemi saç ve saçlı derinin analiz edilmesi ile başlamaktadır. Dökülme derecesi ve seyreklik sorunu değerlendirilerek bölgesel enjeksiyon alanları belirlenmektedir.

  Klinik değerlendirme ve kişisel tedavi planlaması sonrasında ise PRP plazmasının elde edilmesi için kişiden steril koşullarda kan alınarak bir tüp ile santrifüj edilmektedir. Santrifüje cihazında 5 ila 8 dakika gibi çok kısa bir sürede ayrıştırılan plazma sıvısı ince uçlu steril iğnelere alınarak enjeksiyona hazır hale getirilmektedir.

  Kanın trombositlerden ve büyüme faktörlerinden zengin olan plazma sıvısının tedavi planlamasında belirlenmiş olan saçlı deriye belirli açılar ve aralıklar ile enjekte edilmektedir. Seyreklik ve dökülme problemlerinin yaygın olduğu tüm alanlara enjeksiyon işleminin tamamlanmasının ardından işlem sonlandırılmış olmaktadır.

  Saç PRP Tedavisi Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Oldukça zahmetsiz ve pratik işlem olanağına sahip olan Saç PRP Tedavisi dökülme ve seyreklik sorunlarının yaygınlığına göre 30 ila 60 dakikalık işlem süresine sahiptir. Seans şeklinde uygulanan bu tedavi 2 hafta aralıklar ile 3 ile 8 seans şeklinde uygulanmaktadır. Kişinin ihtiyacına göre seans sayısı ve seans aralıkları tekrar planlanabilmektedir.

  PRP ile Saç Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Saç PRP Tedavisi sonrasında saçlı derinin dinlendirilmesi oldukça önemlidir. Özellikle işlemden sonra 3 saat süre ile saçların yıkanmaması önerilmektedir. Ayrıca ilk 6 saat boyunca saçın şekillendirici spreyler ile temasından kaçınılmalıdır. Seans aralıklarında ve enjeksiyon işleminden sonra ilk bir hafta pH oranı cilt tipi ile uygun şampuanlar kullanılması tavsiye edilmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Saç PRP Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button