Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Saç Ekimi

Saç Ekimi

  Saç Ekimi; Son dönemde etkin ve başarılı sonuçlar veren saç tedavisi olan Saç Ekimi, dökülme ya da seyreklik gibi saç problemlerinin ortadan kaldırılması amacı ile farklı metotlarla uygulanan bir medikal estetik uygulama olup, saç analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Saç Ekim Tedavisinde Uygulanan Teknikler Nelerdir? Avantajları ve Kimler Saç Ekim Tedavisi Yaptırabilir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Saç dökülmesi ve kelleşme problemi, son zamanlarda hem erkeklerin hem de kadınların en çok yaşadığı sorunlar arasında yer almaktadır. Saçlar dış görünüşümüzü büyük oranda etkileyen önemli bir unsurdur. Dolayısıyla saçlarda meydana gelen dökülme ve kelleşme problemi, kişilerin sosyal alanda kendilerini kötü hissetmelerine, özgüven eksikliğine ve hatta psikolojik anlamda da çok ciddi sorunlara yol açabilmektedir.

  Saç Ekimi

  Gelişen ve ilerleyen teknoloji ile birlikte, tıpta meydana gelen yenilikler ile artık saç dökülmesi ve kelleşme problemi de mazide kalmaktadır. Saç Ekimi işlemi saç dökülmesi ve kelleşme problemi yaşayan bireyler için oldukça etkili ve başarılı sonuçlar elde edilen bir tedavi yöntemidir. Saç ekim işlemiyle amaçlanan, kişilere oldukça doğal bir görünüm kazandırmaktır. Bunun yanı sıra konforlu ve hızlı saç ekim metotları ile kişilerin saç ekim alanında memnuniyetleri de yüksek tutulmaktadır.

  Kliniğimizde en iyi saç ekim yöntemleri uygulanmakta ve alınan sonuçlarla hastalarımız tarafından Ankara’da tavsiye edilen saç ekim merkezi olma yolunda emin adımla ileriyoruz. Saç ekim tedavisi için sizlerde ücretsiz ön muayene fırsatımızdan yararlanarak, saç sökülmesi ve kelleşme yaşana bölgenin analizi ve en doğru saç ekim yöntemini belirleyerek tedavi planlamasını yapabilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan iletişim formu üzerinden Saç ekim tedavisi hakkında merak ettiğiniz tüm soruları ve Saç Ekimi fiyatları hakkında detaylı bilgileri öğrenerek randevu talebinde de bulunabilirsiniz.

  Kadın Saç Ekimi
  BENZER TEDAVİLER
  Kadın Saç Ekimi
  Kadın Saç Ekimi, FUE yönteminin kullanıldığı ve özellikle erkek tipi saç dökülmesi yaşayan kadınlarda kullanılmakta olan saç ekimi tedavisi tekniğidir.

  Saç Ekimi İşlemlerinde Uygulanan Yöntemler

  Saç Ekim işlemi, oldukça kolay ve hızlı bir iyileşme süresi ile başarılı sonuçlar elde edilen estetik bir operasyondur. Saç ekim çoğunlukla ense bölümünden olmak üzere kol, bacak ve göğüs gibi dirençli saç köklerinin toplanıp, dökülme ve kelleşme meydana gelen bölgelere transfer edilmesi işlemidir. Fakat saç ekiminde en dikkat edilmesi gereken nokta, doğal bir görünüm için en doğru saç ekim yöntemini tercih etmek olacaktır.

  Saç ekim yöntemleri arasında en çok tercih edilen FUE Saç Ekimi ve FUT Saç Ekimi yöntemidir. Saç ekim tedavisinde en eski yöntem FUT yöntemidir. Bu yöntem de ense bölümünden bir şerit halinde çıkartılan saç kökleri, ayrıştırıldıktan sonra dökülme meydana gelen bölgeye transfer edilir. İşlem sırasında saç köklerinin çıkartabilmek için kesi atılmaktadır. Buda işlem sonrasında bölgede hem dikiş izi hem de az miktarda his kaybına neden olabilmektedir.

  FUE yöntemi ise, Saç Ekimi tedavisinde son yıllarda adından sıkça söz ettiren ve hastalar tarafından sıkça tercih edilen bir diğer tedavi yöntemidir. İşlem sırasında saç kökleri kesi atılmadan teker teker donör bölgeden çıkartılır ve gerekli bölgeye teker teker ekim yapılır. İşlem sırasında kullanılan mikro motorlar yardımıyla hiçbir dikiş ve yara izine neden olmadan oldukça konforlu bir şekilde tedavinin gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır.

  Kliniğimizde saç ekim tedavisinde uygulamış olduğumuz diğer yöntemler ise şöyledir;

  Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

  Kliniğimizde gerçekleştirdiğimiz ücretsiz ön muayene sırasında kişilerin öncelikle saç analizleri yapılmaktadır. Yapılan bu analizler doğrultusunda greft bölgesi, greft miktarı ve saç ekim işleminin yapılacağı bölge belirlenmektedir. Operasyon sonrasında yeni saçların çıkacağı saç çizgisi belirlenerek uygun Saç Ekimi yöntemi doğrultusunda operasyona başlanılmaktadır.

  Son yıllarda en çok tercih edilen saç ekim yöntemi FUE tekniğidir. Bu yöntem öncesinde kişilerin konforlu bir operasyon geçirebilmesi için greftlerin alınacağı ve saç ekim işleminin yapılacağı bölgeye lokal anestezi uygulanmaktadır. FUE saç ekim yöntemi kesi ve yara izine neden olmadan doğal bir görünüm elde edilen saç ekim tekniğidir.

  İşlem sırasında ense bölümünde yer alan greftler özel uçlu mikro motorlar aracılığıyla toplanmaktadır. Tek tek toplanan greftler özel bir solüsyonda bekletilerek kalitesinin arttırılması sağlanır.  Daha sonra toplanılan bu greftler saçın çıkış yönlerine dikkat edilerek, doğal bir görünüm kazandırılacak şekilde, daha önceden belirlenmiş olan bölgeye transfer edilmektedir.

  Kimler Saç Ekim Tedavisi Yaptırabilir?

  Saç dökülmesi probleminin altında birçok etken faktör yer almaktadır. Bunlar çoğunlukla stres, genetik, hormonal ve çevresel faktörler olarak nitelendirilmektedir. Saç dökülmesi probleminin altında yatan her ne olursa olsun saç dökülmesi kişileri psikolojik anlamda olumsuz etkileyen bir sorundur. Bu yüzden saç ekim işlemi için gerekli greft sayısına sahip olan her kişi, rahatlıkla saç ekim tedavisi yaptırabilmektedir.

  Saç Ekimi Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Saç Ekim işlemi esnasında hem greftlerin toplandığı donör bölge, hem de ekim yapılan bölge kullanılan yöntem her ne olursa hassas olmaktadır. Dolayısıyla işlem sonunda bu iki bölgenin de dikkatli bir şekilde korunması gerekmektedir. Saç ekim işleminden sonra ekim yapılan bölgede kızarıklık ve kabuklanma görülmektedir.

  Oluşan kabuklanmalar genellikle kendiliğinden dökülmektedir. Dökülmeyen kabuklar için doktorun önereceği uygulamalar sayesinde kabukların dökülmesi sağlanmaktadır. Saç ekim işlemi sonrasında baç bölgesi UV ışınlarına karşı mutlaka koruma altına alınmalıdır. Ayrıca deniz, havuz ya da sauna gibi aktivitelerden uzak durulması gerekmektedir.

  Saç dökülmesi problemi hem hızlı hem de konforlu bir şekilde tedavi edilebilir, bu sayede doğal görünümlü yoğun saçlara kavuşabilirsiniz. Kliniğimizin ücretsiz ön muayene fırsatından yararlanarak saç analizinizi yaptırıp sizlere uygun saç ekim yöntemini belirleyerek tedavinizin planlamasını yapabilirsiniz. Ayrıca Saç Ekimi tedavisi hakkında merak ettiğinizi tüm sorulara yine ücretsiz muayene sırasında yanıt bulabilirsiniz. Aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak Saç Ekimi fiyatları hakkında bilgi alabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Saç Ekimi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button