Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Saç Dolgusu

Saç Dolgusu

  Saç Dolgusu; Son dönemde kadınlar ve erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen Saç Dolgusu işlemi saç dökülmesi ve saç seyrekliği problemlerinin durdurulması ve yeni saç oluşumunun desteklenmesi amacı ile uygulanan bir takviye tedavi olup, saç analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Saç Dolgu Tedavisi Nedir? Saç Aşısı Nasıl Yapılır? Seansları ve Etkileri gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Genetik faktörler, beslenme bozuklukları, diyabet, hormonal hastalıklar, gebelik, doğum, kansızlık, kronik hastalıklar ve menopoz gibi faktörlerin etkili olduğu saç dökülmesi problemleri hem kadınları hem de erkekleri olumsuz etkilemektedir. Estetik ve psikolojik sorunlara neden olan bu saç dökülme sorunu saç seyrekliği, saçın sağlığını kaybetmesi ve mat görünüm gibi problemleri de beraberinde getirmektedir.

  Estetik ve psikolojik sorunlara neden olan saç dökülme problemlerine alternatif olarak uygulanan pek çok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Sağlıklı, canlı, gür ve dolgun saç sahibi olmak isteyen kadınlar ve erkeklerin uygulamış olduğu bu yöntemlerin bazıları probleme karşı herhangi bir olumlu etkide bulunamadığı gibi bazı durumlarda saç seyrekliğini ve saç dökülme hızını da arttırabilmektedir. Bu nedenle saç dökülmesi ve saç seyrekliği sorunlarında üstün etkili tedavi yöntemlerinin tercih edilmesi gerekmektedir.

  Saç Dolgusu

  Saç dökülmesi, saç incelmesi, saç seyrekliği ve saç sağlığının yeniden kazandırılması amacı ile uygulanan en ileri tekniklerden biri Saç Dolgusu işlemidir. Saç dökülmesini durduran ve saçlı derinin yeniden yapılanmasını sağlayan bu tedavi ile hem kadınlarda hem de erkeklerde saç kayıplarını durdururken aynı anda saç sağlığını yeniden kazandırmaktadır.

  Enjeksiyon tekniği ile uygulanan ve saçlı derinin yeniden yapılanmasını sağlayarak saç dökülmesini durduran dolgu tedavisi öncesinde saç analizi yaptırmak ve saç dökülme tipinizin incelenmesini sağlamak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Saç dökülme tedavilerine bir yenisi olarak eklenen dolgu enjeksiyonu hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ile saç analizi yaptırmak için randevu talebinde bulunmak ya da Saç Dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu doldurabilirsiniz.

  Saç Aşısı
  BENZER TEDAVİLER
  Saç Aşısı
  Saç Aşısı, içeriğinde hücreler arası iletişimi sağlayan vitamin, PRP, ilaç ve ekstraselüler matriks karışımının saç köklerine enjekte edildiği tedavidir.

  Saç Dolgusu Nedir?

  Saç Dolgusu saç dökülmelerinin durdurulması, saçlı cildin ve cilt altı dokularının yapılanmasını ve kök hücrelerin aktive olmasını sağlayan bir enjeksiyon tedavisidir. Bu dolgu enjeksiyonunda kullanılan komplekslerin içeriğinde ise saçların yenilenmesini sağlayan kompleksler ve büyüme faktörleri bulunmaktadır. Sürekli salınıma sahip özellikteki bu formülizasyonlar saç dökülmesinin yanı sıra apolesi olarak adlandırılan saç kıran problemlerinde de üstün başarılara sahiptir.

  Saç Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Ortalama 10 dakika gibi çok kısa bir sürede gerçekleştirilen Hair Filler yani Saç Dolgusu tedavisi bir dermal enjeksiyon işlemidir. İnce uçlu iğneler ya da kanüller kullanılarak gerçekleştirilen bu enjeksiyon işleminde farklı etki mekanizmasına sahip peptit zincirleri ve hyalüronik asit içerikli dolgu maddesi cilt altına iletilmektedir. Küçük enjeksiyonlar şeklinde yapılan bu tedavi seyrelme ve dökülme şikayetinin yoğun olarak görüldüğü bölgelere daha yoğun olarak uygulanmaktadır.

  Saç Dolgusu Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Saçlı deri içerisinde hyalüronik asit içerikli dolgu maddesinin ve peptit zincirlerinin enjekte edildiği bu tedavi seanslar şeklinde uygulanmaktadır. 1 ya da 2 hafta ara ile dökülme problemine göre 4 ya da 6 seans uygulanan bu işlemin seans sayısı saç kalitesine ve dökülme oranına göre arttırılabilmektedir.

  Saç Dolgusu Sonrasında Görülen Etkiler

  Saç dökülmelerinin durdurulması ve saç sağlığının yeniden kazanılması amacı ile uygulanan Saç Dolgusu işleminin ilk etkileri saçlı derideki yapılanmayı sağlamasıdır. Enjekte edildiği alanlarda kan dolaşımını arttırmayı sağlayan hyalüronik asit ve zengin peptit zincirleri ile 7 farklı etki ortaya çıkarmaktadır.

  Bu etkiler sonucunda da saç hücrelerini geri kazandırarak saçlı derinin yapılanmasını sağlayarak; yeni saçların gelişimini desteklemekte, saçı ve saçlı deriyi beslemekte, güçlendirmekte ve daha sağlıklı kalın saçların oluşmasına zemin hazırlamaktadır. Tüm bunlarla birlikte saç dökülmelerini de durdurarak saç kayıplarının ve saç seyrekliğinin önüne geçmektedir.

  Saç Dolgusu işleminin en belirgin etkinliği ölmemiş olan saç hücrelerini yeniden canlandırmasıdır. Kaybedilmek üzere olan saçların geri kazanılmasını sağlamaktadır. Ayrıca saç ekimi yaptırmış olan hastalarda ekim alanlarındaki greftlerin tutunmasını destekleyerek daha sağlıklı uzamasına yardımcı olmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Saç Dolgusu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button