Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Saç Aşısı

Saç Aşısı

  Saç Aşısı; Saç dökülmesi, saç seyrekliği ve saç cansızlığı gibi problemlerde uygulanan Saç Aşısı, içeriğinde hücreler arası iletişimi sağlayan vitamin, PRP, ilaç ve ekstraselüler matriks karışımının saç köklerine enjekte edildiği tedavi yöntemi olup, Saç Aşılama Nedir? Etkinliği Nelerdir? Kimlere Uygulanır? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Saç dökülmesi problemi hemen herkesin yaşadığı saç sorunları arasında yer almaktadır. Saç dökülmesi probleminin önüne geçilmediği takdirde, kişilerin kelleşme sorunu ile karşı karşıya kalması muhtemel bir durumdur. Saç dökülmesi problemine çözüm olarak geliştirilen ve son yıllarda sıkça tercih edilen tedavi yöntemlerinden biri de Saç Aşısı bir diğer adıyla “Oto Saç Klonlama” yöntemidir.  Saç problemlerinde başvurulan Saç Aşısı içeriğinde, hücreler arası iletişimi sağlayan vitaminler, PRP, ilaç ve ekstraselüler matriks karışımı bulunmaktadır.

  Saç Aşısı

  Saç dökülmesi probleminin altında yatan nedenler arasında yetersiz beslenme, demir eksikliği, stres, ilaç kullanımı, triod hastalıkları, yanlış ürün kullanımı ve kronik hastalıklar yer almaktadır. Saç aşı tedavisi sayesinde kök hücrelerin yeniden doku üreterek iyileşme meydana gelmektedir.

  Bu sayede dökülme olan bölgelerde yeniden saç oluşumu meydana gelirken, saç kalitesinin artması sonucunda da ileride oluşabilecek dökülmenin önüne geçilmiş olunmaktadır. Kliniğimizde uygulamış olduğumuz Saç Aşısı tedavisi için detaylı bilgi almak ve tedavi planı oluşturabilmek için ücretsiz ön muayenemizden yararlanabilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan iletişim formu üzerinden Saç Aşısı fiyatları hakkında bilgi alabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

  Kök Hücre Destekli Saç Ekimi
  BENZER TEDAVİLER
  Kök Hücre Destekli Saç Ekimi
  Kök Hücre Destekli Saç Ekimi yöntemi ileri derecede saç dökülmesi problemlerinde ekim yapılan saçların kalitesini arttırmak amacıyla uygulanan tekniktir.

  Saç Aşısı Kimlere Uygulanabilir?

  Saç aşı yöntemi hem kadınlarda hem de erkeklerde uygulanabilen bir yöntemdir.  Özellikle saç kıran problemi, saç dökülmesi ve zayıf saç teli gibi sorunlarla karşı karşıya kalan kişilerde uygulanabilmektedir. Yalnızca saç sorunları olan kişilerde değil saçın kalitesini korumak ve saç ekim tedavilerinde daha başarılı sonuçlar elde etmek isteyen kişilerde de Saç Aşısı uygulanmaktadır. Saç aşısı kanser tedavisi gören hastaların tedavisi sonlandıktan sonra, doktorların onayı ile PRP uygulaması yapılmadan rahatlıkla uygulanabilmektedir.

  Saç Aşısı Nasıl Yapılır?

  Saç Aşısı işlemine başlanmadan önce aşının içeriği hazırlanmaktadır. Bunun için kişilerin kendi kanından elde edilen PRP, özel ilaçlar ve vitaminler ile karıştırılarak Saç Aşısı formülü hazır hale getirilmektedir. Saç aşı tedavisinin amacı, kanda aktif olmayan kök hücre ve büyüme faktörlerini aktif hale getirerek, doku üretimini ve iyileşme sürecini hızlandırmaktır.

  Saç aşı tedavisi genel olarak lokal anestezi altında toplamda 1 saat süren bir işlemdir. Lokal anestezi sayesinde hastaların ağrı veya acı hissetmelerinin önüne geçilerek, konforlu bir süreç geçirmeleri sağlanmaktadır. Fakat lokal anestezi konusunda tedirgin olan hastalara, genel anestezi yöntemi ile de saç aşı tedavisi uygulanabilmektedir. Genel anestezi altında tedavi yarım saat içerisinde tamamlanmaktadır. Fakat işlemin genel olarak lokal anestezi altında yapılması uygun görülmektedir.

  Saç Aşısı işleminde, özel solüsyon saç folikülleri hedef alınarak enjekte edilmektedir. Bunun sonunda kök hücreler aktive edilmiş olurken, PRP enjeksiyonu sayesinde hem kök hücre hem de büyüme faktörleri aktif hale geldiğinden işlemin daha kısa zamanda sonuç vermesi sağlanmaktadır.

  Saç aşısı yöntemi modelleme sistemiyle çalışmaktadır. Yani enjekte edilen solüsyon sayesinde aktif hale gelen kök hücreler, etrafında yer alan sağlam kök hücreleri taklit ederek yayılmaya başlamaktadır. Sağlam saç folikülleri ise Saç aşı tedavisi sayesinde olduğundan daha güçlü ve sağlıklı bir hale gelerek, saç dökülmesi probleminin önüne geçilmiş olunmaktadır.

  Saç Aşısı Sonrasında Görülen Etkiler

  Saç Aşısı sonrasında tedavinin sonuçları ilk olarak saç dökülmesinin azalarak durmasıyla görülebilmektedir. Saçların yeniden çıkması ise tedaviden 6 ay sonra başlamakta olup, tam net sonuçların gözlenmesi ve etkilerinin ortaya çıkması 1 yıl sürmektedir. Saç aşısı yönteminin belirlenmiş bir kalıcılık süresi olmamakla beraber, etkilerinin uzun yıllar devam ettiği belirtilmektedir.

  Saç dökülmesi tedavisinde etkin bir yöntem olarak karşımıza çıkan Saç Aşısı için, sizlerde kliniğimizin ücretsiz ön muayenemizden yararlanarak detaylı bilgileri öğrenebilir ve tedavi planlaması yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra aşağıda yer alan iletişim formu üzerinden Saç Aşısı fiyatları hakkında bilgi alabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Saç Aşısı Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button