Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Saç Analizi

Saç Analizi

  Saç Analizi: Saçın fiziki özellikleri, saç ve saçlı derinin sağlık durumu ve ilgili diğer bilgileri değerlendirmek amacı ile yapılan Saç Analizi genel olarak saç ve saçlı derinin sağlığını anlamak ve saç dökülmesi gibi problemleri belirlemek ve derecelendirmek amacı ile yapılan incelemeler olup Saç Analizi Avantajları Nelerdir?, Nasıl Yapılır?, Saç Ekimi Öncesinde Saç Analizi Neden Önemli gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Saç Ekimi
  BENZER TEDAVİLER
  Saç Ekimi
  Saç Ekimi işlemi; dökülme ya da seyreklik gibi saç problemlerinin ortadan kaldırılması amacı ile farklı metotlarla uygulanan bir medikal estetik uygulamadır.

  Saç Analizi

  Saç Analizi, saçın renk ve kalınlık gibi fiziki özelliklerini, yoğunluğunu, yapısını ve saç ile saçlı derinin genel sağlık durumunu inceleyen bir değerlendirme sürecidir. Bu analiz esnasında saç derisindeki yağlanma, kuruluk ve kepeklenme gibi diğer saç ve saçlı deri problemleri de analiz edilmektedir. Saç ve saçlı deri analizi ise genel olarak saç uzmanları, dermatologlar ile saç bakım uzmanları tarafından yapılmaktadır. 

  Saç ve saçlı derinin sağlık durumunun değerlendirilmesi ihtiyaç duyulan temel tedavi ve bakım planlamasının daha etkin ve doğru bir şekilde planlanmasına avantaj sağlaması nedeni ile çok önemlidir. Özellikle saç dökülmesi, saçların seyrekleşmesi ve kepeklenme gibi durumlar ile Saç Ekimi işlemleri öncesinde önemli bir işlem basamağıdır.

  Kepeklenme, dökülme, seyreklik ve kellik ile birlikte çok çeşitli saç problemlerinde uygulanacak tedaviler öncesinde gerçekleştirilen Saç Analizi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir, inceleme sonrasında el edilen değerlendirmeler ile birlikte kişiselleştirilmiş tedavi planlamanızın oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz.

  Saç Aşısı, Mezoterapi ve Saç Ekimi gibi işlemlerimiz hakkında bilgi almak, saç analizi yaptırarak saç ve saçlı derinin sağlık durumu hakkında detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan iletişim formunu kullanabilir, iletişim numaralarımızdan bizi arayarak randevu talebinde bulunabilirsiniz.

  Saç Analizi Nasıl Yapılır?

  Saç ve saçlı derinin analizi çeşitli yöntemler ile yapılabilmektedir. Bu testlerin yöntemleri amaca ve kullanılan teknolojiye göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak saç analizi süreçleri ise görsel muayene, mikroskobik inceleme, saç teli testleri, saç yoğunluğu ölçümleri ve saç derisi testleri gibi parametrelerden oluşmaktadır.

  Saç ve saçlı deri analizlerinde görsel muayene kullanılan ilk yöntemdir. Görsel muayenede yani klinik muayene yapılan incelemelerde saçın yoğunluğu, kırılma oranları, saç derisindeki kepeklenme ve yağlanma gibi durumlar incelenmektedir.

  Detaylı saç analizlerinde mikroskobik incelemeye de ihtiyaç duyulmaktadır. Mikroskobik değerlendirmede saç telleri mikroskop altında incelenmektedir. Saç tellerinin yapısal özellikleri ayrıntılı bir şekilde görülmektedir. Bu incelemede saç tellerinin kalınlığı, gövdesindeki hasarlar ve kırıkların yoğunluğu belirlenmektedir.

  Ayrıca saç kökleri de mikroskop altında incelenmektedir. Bu yöntemde ise alınan saç tellerinin kökleri değerlendirilerek saç dökülmesi, saç büyüme hızı ve döngüsü hakkında bilgiler elde edilmektedir.

  Klinik muayene ve mikroskobik incelemeye ek olarak saç analizlerinde saç yoğunluğu ölçümü, mineral analizi ve kimyasal inceleme ve saç derisi testleri gibi yöntemler de  uygulanmaktadır. Bu işlemlerin her birisi saç sağlığı konusunda kapsamlı bilgiler sağlayarak kişisel bakım rutinlerinden ihtiyaç duyulan tedavi planlamasına kadar pek çok yöntemin kişiseleştirilmesinde etkin rol oynamaktadır.

  Saç Analizi Avantajları Nelerdir?

  Özellikle saç ekimi ve kozmetik işlemler öncesinde yapılan saç analizleri saç ve saçlı deri sağlığı hakkında detaylı bilgiler vererek özellikle kapsamlı avantajlar sağlamaktadır. Saçın yapısı, kalınlığı, nem oranı ve elastikiyetleri saç analizleri ile belirlenmektedir. Buna ek olarak saç tellerindeki kırılma ve kırılma oranları, zayıflama ve hasarlar da belirlenmektedir.

  Saç dökülmesinin altında yatan etmenler ve saç dökülmesi tipleri, saçta biriken ağır metaller, toksinler ve kimyasallar ile bunların saçta oluşturduğu hasarlar bu inceleme ile belirlenmektedir.

  Kapsamlı bilgiler sunun saç analizleri saç ve saçlı deri sağlığı için kişiselleştirilmiş bakım önerileri sunma konusunda oldukça avantajlıdır. Uygun saç bakım ürünlerinin seçimi ile ihtiyaç duyulan tedavi yöntemleri konusunda ışık tutmaktadır.

  Hedeflenmiş tedavi ve hasarları önleme stratejileri açısından da oldukça avantajlı olan Saç Analizi ve saç sağlığı değerlendirmeleri öncesinde ön kontrol gerçekleştirerek saç derisi ve saç sağlığınızı optimize edebilir ve ihtiyaç duyulan ya da olası sorunlara karşı erken teşhis ile özellikle Saç Ekimi  tedavileri sonrasında daha sağlıklı, güçlü ve güzel saçlara sahip olabilirsiniz.

  Saç Ekimi Öncesinde Saç Analizi Neden Önemli?

  Saç sağlığının değerlendirilmesi özellikle saç ekimi öncesinde operasyonun planlanması ve başarılı sonuçlar elde edilmesi açısından kritik ve önemli bir adımdır. Saç ekimi öncesinde saç analizi sonuçları göz önünde bulundurularak en uygun tedavi yöntemi ve teknikler belirlenir. Özellikle donör alanının değerlendirilmesi, saç dökülme tipinin belirlenmesi, saç ve saç derisi sağlığı, kişiselleştirilmiş tedavi planı ve olası risklerin azaltılması hususunda saç ekiminin hem kısa vadede hem de uzun vadede başarılı ve tatmin edici sonuçların elde edilmesini sağlamaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Saç Analizi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button