Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Robotik Saç Ekimi

Robotik Saç Ekimi

  Robotik Saç Ekimi; Saç Ekimi Tedavileri içerisinde kullanılan Robotik Saç Ekimi tekniği sistem başlığındaki yuvarlak vakumlu uçlar ile saç köklerinin zarar görmeden ve daha sık bir şekilde toplanması sağlayan yöntem olup, saç analizi, klinik değerlendirme ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Robotik Saç Ekim Nedir? Nasıl Uygulanır? ve Avantajları gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Saç dökülmesi sorununa en etkin çözüm elbette saç ekimidir. Saç ekimi birçok teknikle yapılabilmektedir. Robotik Saç Ekimi ise saç ekimi yöntemlerinden biridir. Fakat Robotik Saç ekimi yöntemi, saç ekimi alanında geliştirilmiş yeni bir yöntem değildir. FUE saç ekim yöntemi baz alınarak geliştirilmiş teknolojik bir uygulamadır.

  Robotik Saç Ekimi

  FUE saç ekim yönteminden farklı olarak, saç ekim işlemi uzmanlar tarafından değil, özel medikal makineler tarafından yapılmaktadır. Son teknoloji ürünü olarak kullanılan ve saç ekim alanında büyük ilgi gören Robotik Saç Ekimi 2 yıl öncesinde Türkiye’ye gelmiş olan saç ekim tedavi yöntemlerinden biridir.

  DHİ Saç Ekim Yöntemi
  BENZER TEDAVİLER
  DHİ Saç Ekim Yöntemi
  DHİ Saç Ekim Yöntemi, medikal aparat ile kanal açılmasını ve köklerin yerleştirilmesini sağlayan sık ve hızlı saç ekimi olanağı sunan bir ekim metodudur.

  Robotik Saç Ekimi Nedir?

  Saç ekim tedavisinde son teknolojik yöntem olarak karşımıza çıkan Robotik Saç Ekimi, FUE saç ekim tekniğinin bilgisayarlı medikal makineler aracılığıyla uygulanması işlemidir. Robotik Saç ekimi işleminde, makinelerin ucunda bulunan yuvarlak vakumlu uçlar yardımıyla saç kökleri zarar görmeden ve daha sık bir şekilde toplanması sağlanmaktadır.

  Robotik saç ekim işleminde de, diğer yöntemlerde olduğu gibi kişilerin kendi saç kökleri toplanarak ekim yapılmaktadır. Saç ekim işleminden sonra saçların uzama ve iyileşme süreleri, diğer uygulanan saç ekim yöntemleri ile aynı sonuçlara sahiptir. Robotik saç ekim yöntemiyle, sağlıklı saç köklerinin toplandığı alanda oluşacak hasar, diğer uygulamalar ile kıyaslandığından çok daha azdır. İşlem sırasında kesi veya dikiş atılmadığından, işlem sonrasından kişilere oldukça konfor sağlayan bir yöntemdir.

  Saç ekim tedavisinde son teknoloji ürünü olarak karşımıza çıkan ve etkili sonuçlar elde edilmesini sağlayan Robotik saç ekim yöntemi için kliniğimizin ücretsiz ön muayenemizden yararlanarak tedavinin planlanması ve ön kontrol işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak Robotik Saç Ekimi fiyatları hakkında bilgi alabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

  Robotik Saç Ekimi Öncesi Yapılması Gerekenler

  Saç ekimi tedavisinde en önemli noktalardan biri, saç ekiminin planlanması aşamasıdır. Doğal ve başarılı bir sonuç elde edebilmek için bu aşama oldukça önem arz etmektedir. Bir diğer önemli nokta ise saç köklerinin çıkış yönlerini belirlemek olacaktır. Robotik Saç Ekimi sistemi ile saç kökleri taranarak, saçların çıkış yönleri tespit edilmektedir.

  Robotik sistem ile saç köklerinin derinliği de hesaplanabilmektedir. Bunun amacı ise, saç köklerinin vakumlu uçlar sayesinde toplanması esnasında cihazın doğru derinliği inip saç kökünü alması ve köklerin zarar görmeden toplanmasını sağlamak olacaktır.

  Robotik saç ekim yönteminde, cihaz yalnızca greftlerin toplanması kısmında yardımcı olmaktadır. Bu aşamadan gelen saçsız bölgeye kanal açılması ve saç köklerinin ekilmesi işlemi doktorlar tarafından gerçekleştirilmektedir.

  Robotik Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

  Robotik saç ekim yöntemi, son teknoloji ile birlikte kişilere konforlu bir tedavi ayrıcalığı sunmaktadır. Robotik sistem kullanılarak öncelikle, saç köklerinin alınacağı donör bölge yeterli miktarda traş edilmektedir. Daha sonra donör olarak nitelendirdiğimiz ense bölgesi sterilize edildikten sonra lokal anestezi ile uyuşturulur.

  Robotik saç ekiminde, kişiler cihazın özel koltuğuna yüz üstü oturtularak işlem sırasında kafalarının oynamaması için kafaları sabitlenir. Robotik saç ekim cihazı oldukça güvenli çalışan bir cihazdır. Saç harici herhangi bir şeyle temas ettiği anda cihaz bölgeden uzaklaşıp durmaktadır.

  Robotik sistem ile toplanan saç kökleri, cihazın içinde yer alan özel bölümde birikir. Cihazın ucunda bulunan vakumlu uçlar sayesinde saç kökleri zarar görmeden teker teker toplanmaktadır. Robotik saç ekim yöntemiyle tek seansta yaklaşık 2000 greft toplanması mümkündür.

  Ayrıştırılan greftler, doktor tarafından açılan kanallara yerleştirilerek işlem sonlandırılmaktadır. Robotik Saç Ekimi işleminin süresi, saç ekimi yapılacak bölgenin genişliğine ve toplanacak saç köklerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

  Robotik Saç Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Robotik saç ekim tedavisi sonrasında, donör alan herhangi bir enfeksiyon riskine karşın bandajla kapatılmaktadır. İşlem sırasında cilt altına sıvı verilmediğinden, işlem sonrasında ödem veya şişlik diğer yöntemlere oranla az görülmektedir. Tedavi sonrasında oluşabilecek ödemler ise buz kompresi yaparak ve bol su içerek atılabilmektedir.

  Robotik saç ekim tedavisinden sonra ilk yıkama 48 saat sonra yapılmaktadır. Bu yıkamanın amacı ise, saç ekimi yapılan bölgede enfeksiyon riskini önlemektir. Yıkama işleminde saç derisine öze bir losyon sürülerek bir müddet bekletilir ve ardından yıkanır. Yaklaşık 10 gün içinde tam bir iyileşme beklenmektedir.

  Kliniğimizde uygulamış olduğumuz robotik saç ekim yöntemi hakkında detaylı bilgi ve ön kontrol için ücretsiz muayenemizden yararlanabilir veya aşağıda bulunan iletişim formunu doldurarak, Robotik Saç Ekim fiyatları hakkında bilgi edinip randevu talebinde de bulunabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Robotik Saç Ekim Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button