Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Radyofrekans

Radyofrekans

  Radyofrekans; Ameliyatsız incelme ve zayıflama teknolojisi olan Radyofrekans bölgesel kiloya yol açan yağ hücrelerinin kontrollü ısıyla parçalanarak bölgeden uzaklaşmasını sağlayan yeni nesil teknolojik bir sistem olup, vücut analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Radyofrekans ile Zayıflama Nedir? Etki Mekanizması Nasıl Çalışır? Nasıl Uygulanır? ve Seans Sayısı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Çoğu kişinin, özellikle de kadınların şikayetçi olduğu basen, karın, bacak, kol, yüz ve kalça bölgelerinde oluşan yağlar ve bunun sonucunda ortaya çıkan bölgesel kilolar sağlıksız beslenme düzeninin de işaretçisi olmakla birlikte estetik görünümde de bozulmalara yol açmaktadır. Bu bölgeler üzerinde zayıflama tekniği olarak kullanılan bu teknoloji, bir ısı tedavisi yöntemidir. Özellikle deri tabakasında derinin gerginliğini sağlayan kollagen liflerdeki yenilenme oluşumuna katkı sağlayarak zayıflama etkisi göstermesi en belirgin özelliğidir.

  Radyo frekans tekniği uygulanan kişinin deri katmanlarında ısı oluşmaktadır. Isı etkisiyle kollagen liflerde yenilenme meydana gelerek o bölgenin zayıflatılması amaçlanmaktadır. Bu tedavi kapsamında yer alan RF dalgaları, cildin yüzeyine ve deri tabakasına zarar vermeden deri yüzeyinde ve içerisinde ısı oluşturarak bölgenin kuşanmasına, doğal olarak tedavinin hız kazanmasına yardımcı olmaktadır.

  Radyofrekans

  Radyofrekans sistemi ile cildinizin yüzeyinde herhangi bir zarar veya yaralanma olmaksızın paralel zamanlı olarak derinin üst ve alt tabakasında ısı oluşturur, bölgeyi tamamen kuşatarak yağ tabakalarının büzüşmesini, kollajen liflerin kasılmasını ve bölgenin aktifliğini artırarak bölgedeki zayıflamayı sağlamaktadır.

  Basen, kalça, kol, yüz veya çeşitli bölgelerde görülen fazla yağdan kaynaklanan bölgesel kilo problemlerinde ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Bölgesel yağların erimesi, deri tabakanızdaki kollajenlerin artması ve buna bağlı olarak zayıflama sürecinizin hızlanması için kullanılmakta olan tedaviye ilişkin sorularınızı iletmek ve Radyofrekans fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Kavitasyon
  BENZER TEDAVİLER
  Kavitasyon
  Kavitasyon ses dalgaları ile depo yağlar üzerinde etki mekanizmasını çalıştırarak parçalanan yağları bölgeden uzaklaşmasını sağlayan bir teknolojidir.

  Radyofrekans Yönteminin Etki Mekanizması

  Radyo dalgaları sayesinde vücutta yer alan su molekülleri ile potasyum, magnezyum ve kalsiyum harekete geçmektedir. Bu molekül ve kimyasal iyonların harekete geçmesi o bölgenin ısısının artmasına doğal olarak da bir enerjinin açığa çıkmasında etkin rol oynamaktadır. Neticesinde doku ısınarak zayıflama etkisi için gerekli ilk aşama tamamlanmış olmaktadır.

  Derinin tabakasının ısınması ile tedavi anında ısı sıcaklığı 42-43 dereceye kadar çıkabilmektedir. Bu artış herhangi bir cilt bozukluğu, doku zedelemesi veya deri tahribatına yol açmamakla birlikte direkt olarak yağ hücrelerinde etkinliğini göstermektedir.

  Radyofrekans Nasıl Uygulanır?

  RF tekniğinde kullanılan cihazda iki farklı başlık bulunmaktadır. Bu başlıklar ile vücudun farklı bölgelerindeki incelme ihtiyaçlarına çözüm üretilmektedir.

  Uygulama kişinin ihtiyaçlarına göre düzenlenen seanslar şeklinde uygulanmakta ve gliserin ile yapılmaktadır. Gliserin kullanılmasının amacı ise oluşan ısının deri katmanının üst kısmında daha az hissedilerek sabit derecede kalmasını sağlamaktır.

  Tedavi süreciniz boyunca ısı kontrolü devamlı olarak Radyofrekans sistemi üzerinden ölçülmektedir. Tedavi sırasında cildiniz kontrollü bir şekilde ısıtılırken, soğutma sistemi sayesinde de işlemin acısız biçimde tamamlanması amaçlanmaktadır.

  Radyofrekans Kimler İçin Uygundur?

  Radyofrekans yöntemi ile bölgesel zayıflama tedavisi, bölgesel yağlanma sonucu fazla kilolarından kurtulmak isteyen kadın erkek fark etmeksizin herkese uygulanabilir bir tedavi yöntemidir.

  Radyofrekans Tedavisi Yan Etkileri

  Cilt üzerinde hafif kızarıklık ve gerginlik görülebilmektedir. Tedavi sonrasında görülmesi beklenen etkiler olmakla birlikte kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Herhangi bir müdahaleye gerek duyulmadan bu yan etkiler kısa sürede ortadan kaybolmaktadır. Bunun dışında herhangi bir kanama, morarma veya komplikasyon riski gibi yan etkileri bulunmamaktadır. Kişi bu tedaviden sonra normal sosyal yaşantısına kesintisiz devam edebilmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Radyofrekans Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button