Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Plexr Yara İzi Tedavisi

Plexr Yara İzi Tedavisi

  Plexr Yara İzi Tedavisi; Cerrahi herhangi bir prosedür gerektirmeyen Plexr Yara İzi Tedavisi maddenin dördüncü formu olan plazma ile dokuyu süblimleştirerek cildi yenileyen ve onaran ameliyatsız cilt tedavisi yöntemi olup, cilt analizi ve kişisel seans planlaması öncesinde merak edilen Plexr Nedir? Plazma ile Cilt Tedavisi Nasıl Uygulanır? Yara İzi Tedavisi Nasıl Uygulanır? ve Seans Sayısı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Travmalar, geçirilmiş kazalar, hastalıklar, cilt enfeksiyonları, yanıklar ve kesikler derinin en üst katmanında bir iz bırakarak iyileşmektedir. Yara izi olarak tanımlanan bu izler vücut dokusunda oluşan hasarlara karşı doğal bir iyileşme süreci ile meydana gelmektedir. Nebde dokusu olarak da adlandırılan ve travmanın şiddetine göre çeşitli boylarda, derinliklerde ve hatta renklerde kendini göstermektedir.

  Boyut, renk, derinlik, pigmentasyon gibi çeşitli karakterlerde ve özelliklerde görülen yara izleri ciddi bir hastalık nedeni olmamakla birlikte bulunduğu bölgeye ve belirginliğine göre genel görünümü ve estetiği bozmakta hatta psikolojik açıdan olumsuz etkilere yol açmaktadır. Bu nedenle derideki hasarların neden olduğu sorunun iyileştirilmesi için yara izi tedavilerine başvurulmaktadır.

  Plexr Yara İzi Tedavisi

  Nebde olarak adlandırılan ve cildin bağ dokusu ile yer değiştirmesi ile gelişen yara izlerinin tedavisinde çeşitli tedavi yöntemleri kullanılmaktadır. Cerrahi prosedürlere alternatif olarak kullanılmakta olan etkin ve başarılı işlemler arasında ise Plexr Yara İzi Tedavisi bulunmaktadır. Plazma enerjisinin hasarlı dokuyu süblimleştirme yani buharlaştırma etkilerinden yararlanıldığı bu tedavi yöntemi ile yeni doku oluşumu sağlanmaktadır.

  Cildi süblimleştirmenin yanı sıra izin bulunduğu dokuyu geride bırakarak taze ve onarılmış dokunun oluşumunu destekleyen plazma ile cilt tedavisi öncesinde cilt analizi ve klinik değerlendirme gerçekleştirerek etkin tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Maddenin dördüncü formunun kullanıldığı plazma enerjisinin cilt kusurlarında ve problemlerinde kullanıldığı Plexr Tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Plexr Yara İzi Tedavisi fiyatları hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek için aşağıdaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Yanık İzi Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Yanık İzi Tedavisi
  Yanık İzi Tedavisi cilt dokusunda yanık sonrası oluşan izin lazer ışını ile kontrollü ısı ve hasar oluşturularak yok olmasını sağlayan tedavidir.

  Plexr Yara İzi Tedavisi Nedir?

  Plazma enerjisi, maddenin dördüncü formudur. Uygulandığı alanda ortamdaki gaz halinde olan azot ve derideki su buharını plazma enerjisine dönüştürerek etki mekanizmasını çalıştırmaktadır. Etki mekanizması sonrasında oluşturduğu iyon bulutları cilt yüzeyinin en üst katmanındaki hasarlı dokuyu etkileyerek hasar oluşturmadan tedavi alanının buharlaşmasını yani süblimleşmesini sağlamaktadır. Süblimleşme anında karbon kabukları olan küçük noktasal kahverengi izler oluşturmaktadır. Bu oluşumlar yara izinin süblimleştiğini ve yeni doku oluşumunun tetiklendiğini ifade etmektedir.

  Plexr Yara İzi Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  Plexr Yara İzi Tedavisi cerrahi kesi, dikiş, pansuman ya da uzun süreli iyileşme süreci gerektirmeyen oldukça konforlu ve non – invaziv bir tedavi prosedürüdür. Bir el aleti ile cilde temas ettirilmeden belirli mesafeden atış yapılması şeklinde uygulanan tedavi öncesinde uygulama alanı antiseptik sıvı ile temizlenerek lokal anestezik krem sürülmektedir.

  Yeterli uyuşmanın elde edilmesinin ardından 0,5 mm çapında özel bir uca sahip olan el aleti kullanılarak belirli mesafeden yara izine milimetrik aralıklar ile atışlar yapılmaktadır. Kontrollü ve hassas bir şekilde gerçekleştirilen bu atışlar sonrasında yara izi üzerinde küçük kabuklanma görünümünde olan karbon kabukları oluşmaktadır.

  Kahverengi izler şeklinde olan bu karbon kabukları cilt üzerinde bir ağ görünümü oluştururken dokunun süblimleşmesi ve yeni doku oluşumunun tetiklenmesini sağlamaktadır. Yara izine atışların düzenli aralıklar ile yapılmasının ardından işlem acısız ve ağrısız olarak sonlanmaktadır.

  Plexr Yara İzi Tedavisi İyileşme Süreci

  Plexr Yara İzi Tedavisi esnasında yapılan atışlar hasarlı dokuyu buharlaştırırken iyileşme mekanizmasının aktive edilmesini sağlayan kahverengi karbon kabuklarını bırakmaktadır. Bu kabuklar 7 ila 10 gün içerisinde herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan kendiliğinden dökülmektedir. Kabukların dökülmesinin ardından da altta taze ve yenilenmiş pembe epitel doku ortaya çıkmaktadır.

  Plexr Yara İzi Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Yara izi tedavisi sonrasında işlem bölgesinin pansumanla kapatılmaması oldukça önemlidir. Ayrıca kabukların travmatik hareketlerden korunması ve koparılmamasına dikkat edilmelidir. UV ışınlarının cilt üzerinde oluşturduğu hasarların en aza indirilmesi açısından da yüksek faktörlü güneş kremlerinin kullanılması, kozmetik ürünlerinin kullanımının da sınırlandırılması tavsiye edilmektedir.

  Plexr Yara İzi Tedavisi Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Cilt yüzeyindeki yara izi hasarların boyutlarına, derinliklerine ve pigmentasyonlarına göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle seans protokolü ile uygulanan Plexr Yara İzi Tedavisi kişiden kişiye değişmektedir. Tedavide tek seansta başarılı sonuç alınabildiği gibi gereklilik halinde 2 ila 3 seans planlanabilmektedir. Seans aralıkları ise iyileşme sürecine göre belirlenmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Plexr Yara İzi Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button