Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Plexr Tedavisi

Plexr Tedavisi

  Plexr Tedavisi; Plazma ile Cilt Tedavisi olarak da adlandırılan Plexr Tedavisi plazma enerjisinin cilt yenileme ve dokunun kendi onarım mekanizmasını aktive etme özelliğinden yararlanıldığı etkin bir ameliyatsız tedavi prosedürü olup, cilt analizi, klinik değerlendirme ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Plexr Nedir? Plexr Plazma Tedavisi Nasıl Uygulanır? Uygulama Alanları ve İyileşme Süreci gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Genetik, çevresel faktörler, iç etkenler ve kronolojik yaşlanma sonrasında cilt dokusu üzerinde karmaşık değişimler ve estetik görünümü bozan problemler ortaya çıkmaktadır. Ciltte renk değişimleri, elastikiyet kayıpları ve gevşemeler, cilt katlanmaları ile oluşan kırışıklıklar ve sarkmalar genel görünümün değişmesine yol açarken kişilerin daha yaşlı, yorgun ve sağlıksız bir ifade kazanmasına neden olduğu için psikolojik sorunlara da zemin hazırlamaktadır.

  Çeşitli faktörler sonucunda ciltte oluşan karmaşık problemlerin ya da estetik sorunların giderilmesinde cerrahi ve cerrahi olmayan estetik tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Cerrahi prosedürlerin ve anestezinin beraberinde getirdiği riskler nedeni ile günümüzde pek çok kişi ameliyatsız cilt tedavisi yöntemlerine başvurmaktadır. Yan etki ve komplikasyon riski düşük, iyileşme süreci minimum olan ameliyatsız cilt tedavisi yöntemleri içerisinde kullanılan başarılı uygulamalar arasında Plexr Tedavisi bulunmaktadır.

  Plexr Tedavisi

  Plazma enerjisinin cilt yüzeyinde yenileme ve dokunun kendi onarım mekanizmasını aktive etme özelliğinden yararlanıldığı Plexr – Plazma Enerjisi Tedavisi öncesinde cilt problemine ve ihtiyaca uygun tedavi planlamasının oluşturulması, cilt analizinin gerçekleştirilmesi ve seansların oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Medikal estetik alanda en gelişmiş teknolojiler arasında yerini alan ve cildin en üst katmanını etkileyerek diğer katmanlarda hasar oluşturmadan tedavi eden Plexr sistemi ve cilt tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve ücretsiz cilt analizi için randevu almak ya da Plexr Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Lazer ile Cilt Tedavileri
  BENZER TEDAVİLER
  Lazer ile Cilt Tedavileri
  Lazerle Cilt Tedavileri cilt ve cilt altı dokularının lazerle onarılması, desteklenmesi ve iyileştirilmesi amacıyla uygulanan medikal estetik işlemdir.

  Plexr Tedavisi Etki Mekanizması Nasıl Çalışır?

  Ameliyatsız Cilt Tedavisi yöntemi olan Plexr Tedavisi, son dönemde kullanılmakta olan en gelişmiş sistemlerden biridir. Cildin en üst katmanına uygulanan bu tedavi, plazma gazının iyonize formunun kullanıldığı bir yöntemdir. Maddenin dördüncü hali olarak adlandırılan bu işlem, katının gaz haline geçmesi ve bu esnada oluşan enerji yani plazma enerjisi olarak ifade edilebilmektedir.

  Plexr yani plazma enerjisi tedavisi, uygulandığı alanda ortamda bulunan gaz halindeki azotu ve cilt dokusundaki su buharını cilde temas etmeden enerji ile plazmaya dönüştürerek buharlaştıran yani süblimleştiren etkinliğe sahiptir. Etkileşim sonucunda iyon bulutları cilt yüzeyini kontrollü olarak etkileyerek cilt yenileme etkinliğini sağlamaktadır.

  Plexr Tedavisi Uygulama Alanları

  Her mevsimde tüm yaş gruplarına ve tüm cilt tiplerine uygulanabilir özelliğe sahip olan Plexr Tedavisi cilt yüzeyini etkileyen bir etki mekanizmasına sahip olduğu için çeşitli cilt problemlerinin iyileştirilmesinde ve tedavisinde kullanılmaktadır. Cerrahi prosedüre gerek duyulmadan kullanılan bu tedavi yönteminin kullanıldığı alanlar ise aşağıda yer almaktadır.

  Plexr ile Cilt Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  Plexr Tedavisi yöntemi uygulama amacına ve ihtiyaca göre farklı seans sürelerine ve sayılarında uygulanmaktadır. Tek seans sonunda dahi başarılı ve optimum sonuçlar ortaya çıkaran plazma enerjisi yöntemi öncesinde süblimleşme etkisi ile oluşacak hafif batma hissinin en aza indirilmesi için cilt yüzeyi antiseptik ile temizlendikten sonra lokal anestezik krem ile uyuşturulmaktadır.

  Yeterli uyuşmanın elde edilmesi ile birlikte sistem başlığı olan plazma pen direk cilde temas etmeden cihaz ve cilt arasında belirli bir boşluk bırakılarak kontrollü ve düzenli atışlar yapılmaktadır. Milimetrik aralıklar bir ağ görüntüsü oluşturan tekli atımlar yapılmaktadır. Atımlar esnasında problemli doku katmanı buharlaşarak yok edildiği için küçük noktasal kahverengi yanık görünümünde dokular oluşmaktadır. Bu görünüm tedavinin etki mekanizması ve cilt yenileme etkinliğinin geliştirilmesini sağlayan durumdur.

  Plexr Tedavisi Riskli Midir? Yan Etkisi Var Mıdır?

  Plazma enerjisi ile cilt tedavisi yönteminde yalnızca cilt yüzeyi etkilenmektedir. Çevre dokular, kıl kökleri, yağ bezeleri, sinir ve kas dokuları tedaviden etkilenmemektedir. Bu nedenle tedavi sonrasında cilt katmanlarını etkileyen herhangi bir yan etki geliştirmemektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Plexr Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button