Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Plexr Skar İzi Tedavisi

Plexr Skar İzi Tedavisi

  Plexr Skar İzi Tedavisi; Cerrahi herhangi bir prosedür gerektirmeyen Plexr Skar İzi Tedavisi hasarlı dokuyu süblimleştirme etkisiyle cildin yenilenme ve onarım mekanizmasını aktive eden ameliyatsız cilt tedavisi yöntemi olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Plexr Nedir? Plazma ile Skar izi Tedavisi Nasıl Uygulanır? ve Seans Sayısı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Bir yaralanma, kaza ya da ameliyat sonrasında cildin dermis tabakasının doğal bir sonucu olarak gelişen iyileşme dokusu skar izi olarak ifade edilmektedir. Nebde dokusu olarak da ifade edilen bu iyileşme hattı cilt dokusunun bağ dokusu ile yer değiştirmesi sonrasında ortaya çıkmakta ve iyileşirken bir iz bırakarak kendini onarmaktadır.

  Yara iyileşmesi esnasında beliren ve oluşan bu skarlar yaralanmanın ya da ciltteki travmanın derinliğine göre farklı boyutlarda, derinliklerde ve kabarıklıklarda oluşabilmektedir. Tam iyileşme sonrasında cilt üzerinde yapışa ya da işlevsel bozulma ya da fonksiyon kaybı gibi problemler oluşturmayan bu skar izleri estetik görünüm ile birlikte psikolojik açıdan olumsuz etkiler oluşturabilmektedir. Bu nedenle skar izi tedavisi yöntemlerine başvurulmaktadır.

  Plexr Skar İzi Tedavisi

  Ciltteki hasara göre farklı boyutlarda, derinliklerde ve renklerde kendini gösteren skar izleri yani nebde dokularında kullanılan çeşitli cerrahi prosedür ve ameliyatsız yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler arasında gelişmiş ve çok yönlü etkinliği ile optimum başarı sağlayan güvenli tedavi yöntemi ise Plexr Skar İzi Tedavisi işlemidir.

  Çeşitli cilt tedavilerinde ve estetik tıp alanında kullanılmakta olan Plexr Tedavisi’nin hasarlı dokuyu süblimleştirme yani buharlaştırma etkinliği sonrasında yeni doku oluşumunu aktive etme özelliğinden yararlanıldığı Skar İzi Tedavisi yöntemi öncesinde cilt analizi yaptırarak kişisel tedavi protokolünün oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Son derece hassas ve kontrollü Plexr cihazının plazma enerjisi ile cerrahi bir kesi ya da dikiş olmadan maddenin dördüncü formu ile etki gösterdiği cilt tedavisi yöntemi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Plexr Skar İzi Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıdaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Yara İzi Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Yara İzi Tedavisi
  Yara İzi Tedavisi, teknolojik yöntemler ve estetik uygulamalar ile cilt dokusu üzerinde bütünlüğü bozan skar ve yara izlerinin tedavisini amaçlamaktadır.

  Plexr Skar İzi Tedavisi Nedir?

  Plexr Skar İzi Tedavisi invaziv cerrahi yöntemlere alternatif olarak tercih edilen non – inaziv bir tedavi prosedürüdür. Son derece hassas ve kontrollü olan bu tedavi yönteminde maddenin gazdan sonraki dördüncü formu olan plazma kullanılmaktadır. Plazma enerjisi, enerji verildiğinde ortaya çıkmakta ve uygulandığı alanda gaz halinde bulunan azotu su buharı ile plazma enerjisine çevirerek dokuyu süblimleştirmekte yani buharlaştırmakta ve yeni doku oluşumunu başlatmaktadır.

  Sistem başlığındaki 0,5 mm çapındaki uç ile cilde belirli bir mesafeden atış yapıldığında cilt dokusunun en üst katmanı ile sınırlı kalarak hücreleri ve sorunlu alanı katı formdan gaza dönüştürerek buharlaşma elde edilmesine olanak sunmaktadır. Böylece kesi, dikiş, pansuman ve genel anestezi gerektirmeden skar izinin tedavisini sağlamaktadır.

  Plexr Skar İzi Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  Plexr Skar İzi Tedavisi işlem bölgesinin genişliğine göre 15 ila 30 dakikalık seans süresine sahip konforlu ve pratik bir yöntemdir. Tedavi öncesinde uygulama alanı antiseptik sıvılar ile temizlenerek arındırılmaktadır. Daha sonrasında hasta konforunun en üst seviyeye çıkarılması için lokal anestezik krem sürülerek uyuşma beklenmektedir.

  Yeterli uyuşmanın elde edilmesi ile Plexr kalemi yani Plexr Pen kullanılarak belirli bir mesafeden hassas ve kontrollü atışlar yapılmaktadır. Milimetrik aralıklar ile yapılan bu atışlarda süblimleşmenin etkisi ile kahverengi noktasal bir ağ görünümü ortaya çıkmaktadır. Karbon kabukları olarak adlandırılan bu kahverengi görünümdeki izler tedavinin etki mekanizması ve yeni doku oluşumunun tetiklenmesini sağlayan ilk etkidir.

  Plexr Skar İzi Tedavisi Sonrası İyileşme Süreci

  Plexr tedavisi non – invaziv bir yöntem olduğu için iyileşme süreci cerrahi prosedürlere göre oldukça kısadır. Plexr Skar İzi Tedavisi sonrasında pansuman gerekmemektedir. Tedaviyi takip eden 7 ila 10 gün içerisinde ise karbon kabuklarının kendiliğinden düşmesi beklenmekte ve dökülen kabuklar sonrasında taze, pembe görünümlü epitel doku ortaya çıkmaktadır. Epitel doku kişiye, cilt kalitesine ve cildin onarım mekanizmasına bağlı olarak zaman içerisinde cilt tonu ile eşitlenerek cilt bütünlüğü sağlanmaktadır. Böylece en üst katmanda iz ya da hasar oluşturmadan skar izinde hafifleme ve genel görünümde iyileşme elde edilmektedir.

  Plexr Skar İzi Tedavisi Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Plexr Skar İzi Tedavisi seans protokolü ile uygulanmaktadır. Nebde dokusunun derecesine, genişliğine ve ihtiyaca göre planlanan tedavi tek seans uygulanabildiği gibi gereklilik halinde 2 ila 3 seans uygulanabilmektedir. Seans aralıkları ise iyileşme sürecine göre düzenlenmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Plexr Skar İzi Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button