Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Plexr Leke Tedavisi

Plexr Leke Tedavisi

  Plexr Leke Tedavisi; Genetik, doğuştan ya da sonradan gelişen cilt lekelerinde uygulanan Plexr Leke Tedavisi problemli dokuyu buharlaştırarak yeni doku oluşumunu tetikleyen ve onarım mekanizmasını aktive eden etkin bir cilt tedavisi yöntemi olup, cilt analizi, klinik değerlendirme ve kişisel seans planlaması öncesinde merak edilen Plexr Tedavisi Nedir? Leke Tedavisi Nasıl Uygulanır? Seans Sayısı ve İyileşme Süreci gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Cilt tonu eşitsizliğine olan cilt lekeleri, melanosit hücrelerinden kaynaklıdır. Cildin doğal rengini kazandıran melanosit hücrelerinin genetik, iç ve dış pek çok çeşitli etken sonucunda fazla üretilmesi ya da düzensizleşmesi sonucunda cilt bütünlüğünü bozan lekeler oluşmaktadır. Güneşin zararlı etkileri, kullanılan ilaçlar, yanlış kozmetik ürünlerinin kullanımı, hamilelik ve yara ya da skarların iyileşirken melanosit hücre yapısının bozulması ile kendini gösteren bu cilt problemleri cilt sağlığını tehdit eden bir sorun olmamakla birlikte estetik ve kozmetik sorunlara yol açmaktadır.

  Doğuştan ya da zaman içerisinde oluşan cilt lekeleri akne, güneş lekeleri, çil lekeleri ve doğum lekeleri gibi çeşitli türlere sahiptir. Bu cilt lekelerin neden olduğu estetik ve kozmetik problemlerin ortadan kaldırılabilmesi için farklı uygulamalar ve tedavi yöntemleri kullanılmaktadır. Lekenin oluşum nedenine, bulunduğu bölgeye, derinliğine ve büyüklüğüne göre tercih edilebilecek tedavi yöntemleri arasında Plexr Leke Tedavisi yöntemi bulunmaktadır.

  Plexr Leke Tedavisi

  Cilt yenileme etkinliği ile melanosit hücrelerinin üretimini ve düzensizliklerini kontrol altına alarak iyileştiren plazma enerjisi, lekenin bulunduğu alanda etkinliğini göstererek cilt tonu eşitsizliğini ortadan kaldırmaktadır. Lekenin karakterine ve ihtiyaca göre kişisel olarak planlanan plazma enerjisi ile leke tedavisi öncesinde cilt analizi yaptırarak özelleştirilmiş tedavinin oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Problemli cilt dokusunu buharlaştırarak yeni doku oluşumunu tetikleyen ve uygulama alanında yenilenme etkinliği ile cildin onarım mekanizmasını aktive eden Plexr Tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve ücretsiz cilt analizi için randevu almak ya da Plexr Leke Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Lazerle Leke Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Lazerle Leke Tedavisi
  Lazerle Leke Tedavisi lazer ışınlarının pigment hücrelerini hedef alarak hasarlı hücreleri onardığı ve cilt tonunu eşitlediği cilt tedavisi yöntemidir.

  Plexr Leke Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  Plexr Leke Tedavisi işleminde uygulama alanında bölgede bulunan gaz halindeki su buharı ve azot, yüksek enerji sonucunda plazma enerjisine dönüşmektedir. Bu etki mekanizması sayesinde cilt lekesinin bulunduğu cildin en üst katmanı süblimleşerek yani buharlaşarak yok edilmektedir. Yeni doku oluşumunu başlatan bu etki mekanizması esnasında cilt yüzeyinde hafif batma hissi oluştuğundan işlem öncesinde tedavi alanı antiseptik ile temizlenerek lokal anestezik krem sürülmektedir.

  Yeterli uyuşmanın elde edilmesinin ardından plazma pen olarak adlandırılan sistem başlığı kullanılarak cilde temas ettirilmeden belirli mesafeden düzenli ve kontrollü atışlar yapılmaktadır. Lekenin genişliğine göre 15 ile 30 dakika gibi çok kısa sürede tamamlanan milimetrik atımlar esnasında ciltte kahverengi görünümlü bir ağ oluşmaktadır. Düzenli ve kontrollü yapılan atımlar sonrasında seans tamamlanmış olmaktadır.

  Plexr Leke Tedavisi Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Plazma ile leke tedavisi genellikle tek seans protokolü ile uygulanan bir işlemdir. Ancak leke probleminin derinliğine ve cildin yenilenme etkinliğine göre 2 ile 3 seansa ihtiyaç duyulabilmektedir. Seans aralıkları ise iyileşme sürecine ve dokunun kendini onarım mekanizmasına bağlı olarak kişisel olarak planlanmaktadır.

  Plexr Leke Tedavisi İyileşme Süreci

  Plexr Leke Tedavisi iyileşme süreci kişiseldir. Kişinin yara iyileşme ritmine bağlı olarak değişen bu süreç genel olarak 8 ile 10 gün arasında değişiklik göstermektedir. Bu süreç içerisinde süblimleşme etkinliği nedeni ile uygulama alanında ciltte gerginlik hissedilebilmektedir. Ayrıca cilt hassasiyetinin atmasına ve dokunun onarım mekanizmasını aktive etme nedeni ile ödem ve ısı artışı hissedilebilmektedir.

  İşlem sonrasında iyileşme süreci içerisinde görülen tüm bu etkiler ortalama 1 ila 2 gün içerisinde kendiliğinden kaybolmaktadır. Milimetrik aralıklarla bir ağ görünümü oluşturan minim noktasal kahverengi kabuklar ise iyileşme sürecinin sonunda kendiliğinden dökülmektedir. Kabukların dökülmesi ile epitel doku açığa çıkmakta ve cilt yenilenmesi etkinliği ve onarım mekanizması ile epitel doku cilt tonu ile aynı rengi almaktadır. Böylece cilt tonu eşitsizliğine yol açan leke hafifleyerek kaybolmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Plexr Leke Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button