Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Plexr Göz Kapağı Estetiği

Plexr Göz Kapağı Estetiği

  Plexr Göz Kapağı Estetiği; Cerrahi herhangi bir prosedür gerektirmeyen Plexr Göz Kapağı Estetiği gevşemiş fazla cilt dokusunu plazma enerjisi ile süblimleştirerek sıkılaştıran ve geren ameliyatsız cilt tedavisi yöntemi olup, yüz analizi, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Plexr Plazma ile Göz Kapağı Kaldırma Nasıl Uygulanır? İyileşme Süreci ve Seans Sayısı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Göz çevresi yüz ve diğer vücut bölgelerinden farklı fizyolojiye sahiptir. Ayrıca göz çevresindeki cilt dokusu yüz bölgesine kıyasla 1/3 oranında daha incedir. Bu nedenle genetik ve çevresel faktörlerin yanı sıra kronolojik yaşlanmanın olumsuz etkileri ve hasarlar bu bölgede daha belirgin hale gelmektedir.

  Tüm bunların yanı sıra göz çevresinde yağ ve ter bezi oranının daha az olması dış ve iç faktörlerin olumsuz etkileri olan hacim kaybı, sarkma, kırışıklık, kuru ve mat görünümün oluşmasına zemin hazırlamaktadır. Zayıflamış kas dokuları ile birlikte sarkmalar ve torbalanmalar daha belirgin hale gelirken kişinin daha yorgun, mutsuz ve yaşlı bir ifade kazanmasına yol açmaktadır.

  Plexr Göz Kapağı Estetiği

  Çeşitli faktörler sonucunda üst göz kapağının sarkması ve göz kenarlarında kırışıklıkların derinleşmesine neden olan bu hasarlar cerrahi ve ameliyatsız estetik yöntemler ile giderilebilmektedir. Bu yöntemler arasında en etkin ve popüler uygulamalar içerisinde ise Plexr Göz Kapağı Estetiği bulunmaktadır.

  Estetik ve kozmetik cerrahiye alternatif olan ve kesi, dikiş, pansuman ya da uzun iyileşme süreci olmadan fazla dokunun yüzeyel olarak süblimleşmesini sağlayan plazma enerjisinin kullanıldığı ameliyatsız göz kapağı estetiği öncesinde yüz ve göz analizinin yapılarak sarkma ve diğer cilt problemlerine uygun kişisel tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Fazla dokunun süblimleşme ya da buharlaştırmanın yanı sıra ciltte toparlanma ve sıkılaştırma etkinliği ile lifting sağlayan, kollajen üretimini tetikleyen ve yeni doku oluşumunu tetikleyen plazma enerjisi ve Göz Kapağı Estetiği hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, klinik değerlendirme ve muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Plexr Göz Kapağı Estetiği fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Plazma ile Göz Kapağı Kaldırma
  BENZER TEDAVİLER
  Plazma ile Göz Kapağı Kaldırma
  Plazma ile Göz Kapağı Kaldırma cilt yüzeyindeki elektriksel enerjinin havadaki gaz ile iyonize olduğu plazma enerjisi ile uygulanan cilt tedavisidir.

  Plexr Göz Kapağı Estetiği Nedir?

  Maddenin dördüncü formu olan plazma enerjisinin kullanıldığı Plexr Göz Kapağı Estetiği cerrahi prosedür içermeyen non – invaziv bir tedavi yöntemidir. İşlem esnasında dokuya enerji verildiğinde fazla doku önce sıvı daha sonra gaz forma geçmektedir. Daha sonrasında ise yüksek enerji ile plazmaya dönüşmektedir. Bu etkinlik iyonize atmosferik gaz enerjisi arkı ile dokuda hasar oluşmadan fazla dokunun süblimleşmesini yani buharlaşmasını sağlayarak bölgeden uzaklaştırmaktadır.

  Sistem başlığındaki enerji ile hedef dokudaki potansiyel farktan yararlanan tedavi ortamdaki atmosferik gazlardaki oksijen ile iyonizasyon sağlayarak bir ark oluştururken tedavi alanının çevresinde ve cilt alta katmanlarda hasar oluşturmadan yüzeyel etkinlik ile dokunun süblime edilmesini sağlamaktadır.

  Plexr Göz Kapağı Estetiği Nasıl Uygulanır?

  Plexr Göz Kapağı Estetiği öncesinde hazırlık yapılmasına gerek yoktur. İşlem öncesinde yapılan klinik değerlendirme sonrasında üst göz kapağında uygulama alanının antiseptik ve solüsyonlar ile temizlenmesi sonrasında lokal anestezik krem sürülerek uyuşması beklenmektedir. Yeterli uyuşmanın elde edilmesi ile tedaviye geçilmektedir.

  0,5 mm çapında bir uca sahip olan Plexr probu ya da kalemi kullanılarak üst göz kapağına hassas ve kontrollü atışlar yapılmaktadır. Her bir atış sonrasında süblimleşmenin etkisi ile küçük kahverengi karbon kabukları oluşmaktadır. Milimetrik aralıklar ile düzenli olarak her iki üst göz kapağının taranmasının ardından seans konforlu bir şekilde sonlandırılmaktadır.

  Plexr Göz Kapağı Estetiği Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Her iki göz kapağındaki cilt hasarlarının derecesine, elastikiyet kaybına ve ihtiyaca göre kişisel olarak planlanan Plexr Göz Kapağı Estetiği tek seans ile yeterli olan ve başarılı sonuç elde edilen bir yöntemdir. 30 ila 45 dakikalık seans süresine sahip olan bu yöntem cilt ihtiyacına göre 2 ila 3 seans planlanabilmektedir. Seans aralıkları ise iyileşme sürecine göre düzenlenmektedir.

  Plexr Göz Kapağı Estetiği İyileşme Süreci

  Plexr Göz Kapağı Estetiği sonrasında ciltte hassasiyet ve kızarıklık oluşabilmektedir. Bu olası ve beklenen yan etkiler herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan kendiliğinden kaybolmaktadır. Tedaviden sonra ilk 7 ila 10 içerisinde de atışlar sonrasında oluşan karbon kabukları dökülmektedir. Bu süreç içerisinde tedavinin etkinliği açısından kabukların koparılmaması, bakım önerilerine uyum sağlanması ve yüksek faktörlü güneş kremlerinin sürülerek UV ışınlarından korunması önerilmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Plexr Göz Kapağı Estetiği Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button