Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Plexr Çatlak Tedavisi

Plexr Çatlak Tedavisi

  Plexr Çatlak Tedavisi; Bir cilt yenileme tedavisi olan Plexr Çatlak Tedavisi gerilerek incelen ve yırtılan cilt dokusunu süblimleştirerek yeni doku oluşumunu tetikleyen etkin bir cilt tedavisi yöntemi olup, cilt analizi, klinik değerlendirme ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Plexr Plazma ile Çatlak Tedavisi Nasıl Uygulanır? İyileşme Süreci ve Seans Sayısı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Cilt çatlakları cildin dermis katmanının gerilmesi sonrasında oluşan yırtıklardır. Özellikle daha yaygın olarak kadınlarda görülen bu cilt problemi “stria” olarak adlandırılmaktadır. Cildin gözle görülür derecede gerilmesi ve incelmesi sonrasında zayıflaması ile oluşan bu stria, çok çeşitli faktörler sonucunda kollajen ve elastin liflerinin kopması ile bağların zayıflama sonrasında gelişmektedir.

  İlk evrelerinde farklı pigmentasyonlarda olan ve daha kırmızı mor bir renkte gözlemlenen cilt çatlakları gebelik, aşırı kilo alma, ergenlik döneminde kas yapılarının hızlı gelişmesi ve vücut geliştirme sporları sonrası yaygın olarak gözlemlenir. Oluşum evresi, rengi, görünümü ve vücuttaki yerleri değişiklik gösteren çatlaklar genel görünümü ve cilt estetiğini olumsuz etkileyen bir problemdir. Psikolojik açıdan da olumsuz etkiler oluşturan bu çatlakların tedavisinde ise çeşitli yöntemler kullanılmaktadır.

  Plexr Çatlak Tedavisi

  Kollajen liflerinin azalması ve cildin epidermis katmanının incelmesi gibi ilerleyen evrelere sahip olan cilt çatlaklarının tedavisinde yeni doku oluşumunu destekleyen başarılı yöntemlerden biri Plexr Çatlak Tedavisi işlemidir. Cilt ve cilt altı katmanlarında yeni doku oluşumunun yanı sıra onarım mekanizmasını aktive ederek yeni hücre oluşumunu tetikleyen Plexr Tedavisi plazma enerjisinin kullanıldığı konforlu ve güvenli bir prosedürdür.

  Estetik ve kozmetik alanda cilt altına ve çevre dokulara zarar vermeden hasarlı yüzeyin iyonizasyonu ile süblimleşmesini sağlayan plazma ile çatlak tedavisi öncesinde cilt analizi yaptırarak klinik değerlendirme ile çatlak evresine göre kişisel tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Cildin en üst katmanındaki hasarlı alanı ve hücreleri doğrudan katı formdan gaza dönüştürerek çok hızlı yenilenme sağlayan Plexr Plazma Tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu almak ya da Plexr Çatlak Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Theramegnetic ile Çatlak Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Theramegnetic ile Çatlak Tedavisi
  Theramegnetic ile Çatlak Tedavisi cilt katmanlarında hücresel ve fibroblastik aktiviteyi düzenleyerek çatlak görünümünün iyileştirilmesini sağlamaktadır.

  Plexr Çatlak Tedavisi Nedir? Etki Mekanizması Nasıl Çalışır?

  Plexr Çatlak Tedavisi cerrahi işlem gerektirmeyen bir cilt tedavisi yöntemidir. Plazma enerjisinin dokuyu süblimleştirme yani buharlaştırma etkinliğinden yararlanılan bu tedavide maddenin dördüncü formu kullanılmaktadır. Bir el aleti yardımı ile doku üzerine uygulandığında ortamda gaz halinde bulunan azot ve ciltteki su buharını plazma enerjisine dönüştürerek etki mekanizmasını çalıştırmaktadır.

  Etkileşim ile oluşturduğu iyon bulutu ile yalnızca cilt yüzeyini etkileyerek çok hızlı bir yenilenme sağlayan bu işlemde gaz parçacıklarının iyonizasyonu ile plazma bir elektrik arkı oluşturmaktadır. Hassas etkileşim ile birlikte de ciltte buharlaşma sağlayarak karbon kabukları yani küçük kahverengi izler bırakmaktadır. Bu izler hasarlı dokunun plazma ile süblimleştiğini ifade etmektedir.

  Doku hücrelerini buharlaştırarak geride karbon kabukları bırakan Plexr Çatlak Tedavisi, hasarlı dokuyu geride bırakarak iyileşme mekanizmasını aktive etmektedir. Bu etkinlik ile cildi buharlaştırırken aynı anda kalan dokuların ve doku hücrelerinin onarılmasını, sıkılaşmasını ve kollajen üretiminin tetiklenmesini sağlamaktadır.

  Plexr Çatlak Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  0,5 mm çaplı bir uca sahip bir el aleti ile uygulanan tedavi kesi, dikiş veya pansuman gerektirmemektedir. İşlem tedavi alanı antiseptik solüsyonlar ile temizlendikten sonra lokal anestezik krem sürülmektedir. Yeterli uyuşmanın elde edilmesinin ardından tedaviye geçilmektedir.

  Plexr kalemi kullanılarak çatlak hattı boyunca düzenli ve milimetrik atışlar yapılmaktadır. Hassas ve kontrollü bu atışlar esnasında el aleti ile cilt arasında belirli bir mesafe bulunmaktadır. Cilde temas ettirilmeden yapılan bu atışlar esnasında iyonizasyon ve süblimleşmenin etkisi ile dokuda küçük kahverengi karbon kabukları oluşmakta ve noktasal bir ağ görünümü ortaya çıkmaktadır.

  Plexr Çatlak Tedavisi İyileşme Süreci

  Plexr Çatlak Tedavisi iyileşme süreci cilt sağlığına ve cildin onarım mekanizmasına göre kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Ancak 7 ila 10 gün içerisinde tedavi alanındaki kahverengi kabuklar kendiliğinden dökülmeye başlamaktadır. Kabukların dökülmesi ile birlikte taze, yenilenmiş ve pembemsi bir görünümde olan epitel doku ortaya çıkmaktadır. Bu doku cildin yenilendiğini ve yeni doku oluşumunun tetiklendiğini ifade etmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Plexr Çatlak Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button