Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Plexr Ben Tedavisi

Plexr Ben Tedavisi

  Plexr Ben Tedavisi; Ameliyatsız Ben Alma Tedavisi olan Plexr Ben Tedavisi pigment hücrelerinin kümeleşmesi ile oluşan cilt bentlerini dokuyu süblimleştirme etkisi ile yok eden etkin bir cilt tedavisi olup, cilt analizi, ben analizi ve kişisel seans planlaması öncesinde merak edilen Plexr Nedir? Plazma ile Ben Alma Tedavisi Nasıl Uygulanır? ve Seans Sayısı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Cilt benleri diğer bir adı ile “Nevüs” cilde rengini veren pigment hücrelerinin bir araya gelerek kümeleşmesi sonrasında oluşan lekelerdir. Kahverengi tonlarında vücudun herhangi bir bölgesinde görülen bu oluşumların cilt ve cilt altı dokularında herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Ancak cilt seviyesinde ya da ciltten yüksek olarak görülen nevüsler doğuştan ve sonradan oluşabilmelerinin yanı sıra çeşitli türleri bulunduğu için bazı türlerinin sağlık açısından takip edilmesi önerilmektedir.

  Pigment hücrelerinden köken alarak vücudun herhangi bir bölgesinde oval yapıda kendini gösteren benler kadın ve erkeklerde eşit oranlarda görülürken cilt renginden farklı tonlarda olduğu için estetik ve kozmetik problemlere yol açabilmektedir. Hatta deri dokusunun düzensiz gelişimine bağlı olarak oluşan et benleri tamamen zararsız olmasına rağmen genel görünüm itibari ile estetik ve psikolojik olumsuzluklar yaratabilmektedir.

  Plexr Ben Tedavisi

  Vücudun farklı bölgelerinde ya da aynı bölgelerde farklı boyutlarda oluşan benlerin alınmasında ve tedaisinde çeşitli yöntem kullanılmaktadır. Cerrahi prosedürlere alternatif olarak tercih edilen etkin yöntemler arasında da Plexr Ben Tedavisi bulunmaktadır. Plazma enerjisinin dokuyu süblimleştirme yani buharlaştırma etkinliğinden yararlanılan bu yöntem kesi ve dikiş gerektirmeden yeni doku oluşumunu tetikleyerek beni cilt üzerinden yok etmektedir.

  Maddenin dördüncü hali olan plazma enerjisinin dokuyu önce sıvı sonra gaz geline geçirmesinin ardından plazma elde ederek beni iyonize eden enerji arkı ile tedavi eden Plexr Tedavisi ile Ben Alma işlemi öncesinde klinik muayene ve cilt analizi gerçekleştirerek kişisel tedavi protokolünün hazırlanmasına olanak sunabilirsiniz.

  Akne ve skar izi tedavisi, siğil tedavisi ve daha çok çeşitli cilt tedavilerinde üstün etkili sonuçlar ortaya çıkaran Plexr Plazma Tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve klinik değerlendirme için randevu talebinde bulunmak ya da Plexr Ben Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Ben Aldırma
  BENZER TEDAVİLER
  Ben Aldırma
  Ben Aldırma dermal ve epidermal katmanda bulunan melanin kaynaklı benlerin lazer teknolojisi ile yara izi oluşturmadan alındığı bir cilt tedavisidir.

  Plexr Ben Tedavisi Nedir?

  Plexr sistemi son dönemde geliştirilmiş olan en başarılı teknolojilerden biridir. Çeşitli cilt problemlerinin tedavisinde kullanılan bu yöntem bir el aleti aracılığı ile uygulanırken 0,5 mm çapındaki uç ile uygulama alanındaki ben dokusunu katı halden gaz haline geçirerek süblimleşmesini sağlamaktadır.

  Plazma enerjisinin kullanıldığı bu yöntemde ortamdaki gaz halinde bulunan azot ve cilt dokusundaki su buharı yüksek enerji ile plazma haline dönüşerek etki etmektedir. Bu etkileşim soncunda ise oluşan iyon bulutu cilt yüzeyini etkileyerek cilt yüzeyinde süblimleşme sağlayarak hızlı bir doku yenilenme mekanizması çalıştırmaktadır.

  Plexr Ben Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  Plexr Ben Tedavisi cerrahi prosedür içermeyen oldukça konforlu ve pratik bir işlemdir. 15 ila 20 dakikalık seans süresine sahip tedavi öncesinde işlem bölgesi antiseptik sıvı ile temizlenerek lokal anestezik krem sürülmektedir. Yeterli uyuşmanın elde edilmesinin ardından atışlara geçilmektedir.

  Plexr kalemi kullanılarak cilt ve alet arasında belirli bir mesafe korunarak kontrollü ve hassas atışlar yapılmaktadır. Bu atışlar esnasında süblimleşmenin etkisi ile ben dokusunda noktasal kahverengi görünümünde karbon kabukları oluşmaktadır. Bu kabuklar tedavinin etkinliği ve yeni doku oluşumun tetiklenmesi anlamını taşımaktadır.

  Plexr Ben Tedavisi Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Plexr Tedavisi seans protokolü ile uygulanan bir tedavi prosedürüdür. Cilt beninin rengine ve büyüklüğüne göre tek seans uygulanabildiği gibi iyileşme süreci sonunda elde edilen başarıya göre 2 ila 3 seans planlanabilmektedir. Plexr Ben Tedavisi seans aralıkları ise cildin onarım mekanizmasına göre kişisel olarak düzenlenmektedir.

  Plexr Ben Tedavisi İyileşme Süreci

  Plexr Ben Tedavisi seansı sonunda oluşan kahverengi kabuklar yani karbon kabukları 7 ila 10 günlük iyileşme süreci içerisinde kendiliğinden dökülmektedir. Kabukların dökülmesinin ardından taze, yenilenmiş ve pembe bir görünümde olan epitel doku açığa çıkmaktadır. Bu epitel doku zaman içerisinde cilt tonu ile eşitlenmekte ve benin neden olduğu estetik ve kozmetik problem iyileştirilmiş olmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Plexr Ben Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button