Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Plazma Pen ile Dudak Kaldırma

Plazma Pen ile Dudak Kaldırma

  Plazma Pen ile Dudak Kaldırma; Cerrahi herhangi bir prosedür gerektirmeyen Plazma Pen ile Dudak Kaldırma plazma enerjisiyle gevşeyen dudak burun mesafesindeki dokunun kısaltılmasını amaçlayan ameliyatsız cilt germe estetiği olup, cilt analizi, yüz analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Plazma Pen ile Dudak Estetiği Nedir? Etki Mekanizması Nasıl Çalışır? Seans Sayısı ve İyileşme Süreci gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Yüz estetiğinde altın oran güzellik ve estetik kavramı açısından oldukça önemlidir. Yüz öğeleri arasındaki mesafe yüz estetiğinin doğru değerlendirilmesini sağlarken hatların ve dinamik yüz çizgilerinin belirginleşmesine, daha güzel bir görünüm elde edilmesine yardımcı olmaktadır. Ancak genetik faktörler, iç – dış faktörler ve kronolojik yaşlanma ile birlikte ciltte yaşanan hacim kayıpları ve elastikiyet kaybı sonucunda cilt gevşemekte ve yüz hatlarında değişimler gözlemlenmektedir.

  Genetik ya da cilt elastikiyetinin kaybolması ile gevşeyen cilt dokusu özellikle dudak çizgisinin ve hacminin bozulmasına neden olmaktadır. Cildin sarkması ile dudak burun mesafesinin artması genel görünümde mutsuz, yaşlı ve yorgun bir ifade oluştururken aynı anda cilt katlanmaları ve gülme çizgilerinde derin kırışıklıklar oluşturmaktadır.

  Plazma Pen ile Dudak Kaldırma

  Dudak burun mesafesinin kısaltılarak içe dönmüş dudakların daha hacimli ve volümlü bir yapıya sahip olmasına olanak sunan cerrahi prosedürler ve medikal estetik uygulamalar bulunmaktadır. Cerrahi operasyonların ve anestezinin içerisinde barındırdığı komplikasyon riskleri olmadan uygulanan estetik prosedürler daha yaygın olarak tercih edilmektedir. Bu tedavi yöntemleri içerisinde üstün etkili sonuçlara sahip en etkin prosedürler arasında ise Plazma Pen ile Dudak Kaldırma tedavisi bulunmaktadır.

  Plazma enerjisinin doku yenileme ve cilt germe etkinliğinden yararlanılan bu ameliyatsız dudak kaldırma tedavisi, cilt katlanmaları ile oluşan kırışıklıkların ve hacim kayıplarının giderilerek kıvrımları ve hatları belirgin dudakların oluşmasına yardımcı olmaktadır. Işın ya da kimyasal herhangi bir maddenin bulunmadığı oldukça güvenli Plazma Pen Dudak Kaldırma yöntemi ile hacimli ve estetik dudak hatlarına sahip olabilmek için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Cerrahi cilt germe operasyonlarına alternatif olarak kullanılmakta olan plazma enerjisi ile cilt tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Plazma Pen ile Dudak Kaldırma fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Dudak Dolgusu
  BENZER TEDAVİLER
  Dudak Dolgusu
  Dudak Dolgusu, dudağın iç tarafına veya çevresine dermal dolgunun enjekte edilmesiyle dudak konturunun yeniden şekillendirilmesini sağlayan işlemidir.

  Plazma Pen – Plazma Enerjisi Nedir?

  Plazma Pen ile Dudak Kaldırma işleminde kullanılan plazma enerjisi cilt yüzeyini etkileyen bir cilt yenileme ve gençleştirme yöntemidir. Bu tedavi yönteminde havada gaz halinde bulunan su buharı ve azot yüksek bir enerji sonucunda plazma enerjisine dönüşmektedir. Bu enerji temas ettiği cilt dokusunda hasarlı katmanı buharlaştırarak yani süblimleştirerek yeni doku oluşumunu hızlandırmaktadır. Bu etkinlik sonunda da cilt yenileme ve germe etkisi oluşturmaktadır.

  Cilt kırışıklıkları, akne ve skar izi tedavisi, ben alma, cilt lekesi tedavisi, cilt sarkmaları, göz kapağı düşüklüğü ve cilt çatlakları gibi geniş uygulama yelpazesine sahip olan plazma enerjisi, maddenin dördüncü hali olan yoğun plazma enerjisidir. Cildi yenileyen etkisi çevre dokularda herhangi bir hasar oluşturmadan ve açık yara oluşturmadan uzun süreli dudak kaldırma etkisi sağlamaktadır.

  Plazma Pen ile Dudak Kaldırma Nasıl Uygulanır?

  Plazma Pen ile Dudak Kaldırma işlemi 15 – 30 dakikalık işlem süresine sahip pratik bir uygulamadır. Dudak burun arasındaki cilt dokusunun solüsyonlar ile temizlenmesinin ardından lokal anestezi krem sürülerek uyuşma beklenmektedir. Yeterli uyuşmanın elde edilmesi ile birlikte uygulamaya geçilmektedir.

  Uygulama esnasında dudak üstü cilt dokusuna küçük noktasal atışlar yapılmaktadır. Bu atışların her biri milimetrik aralıklar ile devam etmektedir. Atışlar sonunda ise küçük kahverengi noktalardan oluşan bir ağ görünümü ortaya çıkmaktadır.

  Plazma Pen Dudak Kaldırma Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Plazma enerjisi ile cilt tedavileri tek seans ya da seanslar şeklinde uygulanan bir tedavi protokolüdür. Cilt problemine, burun dudak mesafesine ve ihtiyaca göre şekillenen seans sayıları 2 ila 3 seans şeklinde düzenlenebilmektedir. Seans aralıkları ise ortalama 1 aydır.

  Plazma Pen ile Dudak Kaldırma Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Plazma Pen ile Dudak Kaldırma işleminden sonra en az 7 gün süre ile kan sulandırıcı ilaçların alınması durdurulmalıdır. Ayrıca pansuman gerektirmeyen bu tedaviden sonra iyileşme süreci içerisinde dudak bölgesinin güneş ışınlarından korunması için yüksek faktörlü güneş kremleri kullanılmalıdır. İşlem esnasında atışlar ile oluşan küçük noktasal kabukların da koparılmaması oldukça önemlidir. Bu kabuklar ortalama 10 gün içerisinde kendiliğinden dökülerek yeni epitel doku ortaya çıkmaktadır.

  Plazma Pen ile Dudak Kaldırma Riskli Midir?

  Plazma Pen ile Dudak Kaldırma işlemindeki enerji yalnızca cildin üst katmanında buharlaşma sağlamaktadır. Cildin alt katmanlarında, organlarda, yağ ve sinir dokularında, kılcal damarlarda ve kıl köklerinde herhangi bir etkinliği bulunmamaktadır. Ayrıca süblimleştirme etkinliği sayesinde enerji yalnızca uygulama alanı ile sınırlı kalmaktadır. Böylece yalnızca dudak üstü cilt dokusunda cilt yenileme ve germe etkisi oluşturmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Plazma Pen ile Dudak Kaldırma Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button