Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Plazma ile Çil Tedavisi

Plazma ile Çil Tedavisi

  Plazma ile Çil Tedavisi; Ameliyatsız Çil Lekesi Tedavisi olan Plazma ile Çil Tedavisi cihazın ucundan üretilen plazma enerjisinin dokuyu sublimleştirme etkisinden yararlanılarak çil lekelerinin ortadan kaldırıldığı bir cilt tedavisi yöntemi olup, cilt analizi ve klinik değerlendirme öncesinde merak edilen Plazma Tedavisi Nedir? Çil Lekesi Nasıl Tedavi Edilir? Seans Sayısı ve Etkisi gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Çiller, cilt üzerinde oluşan kahverengi ve küçük lekelerdir. Genellikle yüz bölgesinde kendini gösteren çiller omuz ve boyun gibi güneşe maruz kalan alanlarda oluşmaktadır. Çil, pigment adı verilen cilt hücreleri olarak da bilinmektedir. Melanositler ismi verilen bu cilt hücreleri tarafından üretilen melanin, güneşin zararlı ışınlarından cildi korumaktadır. Çiller, güneş ışınına maruz kalması halinde daha hızlı uyarılmaktadır. Bu durum sonucunda da çil sayısında artış oluşmaktadır.

  Plazma ile Çil Tedavisi

  Plazma enerjisi ile cilt tedavisi pek çok dermokozmetik sorunun önüne geçilmesinde kullanılmaktadır. Bu teknolojik sistem sayesinde havadaki oksijen plazma enerjisine dönüştürülmektedir.  Plazma ile çil lekesi tedavisi sayesinde çil lekelerinde başarılı sonuçlar ortaya çıkarılmaktadır. Bunun sonucunda da plazma tedavisi ile kısa süre içerisinde iyileşme etkisi elde edilmektedir. Bu nedenle acı ve ağrı hissi oluşmadan problemin ortadan kaldırılması için Plazma ile Çil Tedavisi önerilmektedir.

  Plazma enerjisi ile konforlu bir şekilde çil lekelerinin hafifletilmesini sağlamak için kliğimizin ücretsiz ön muayene olanağından yararlanabilir, ön kontrol gerçekleştirerek özelleştirilmiş tedavi planlamasının hazırlanmasına olanak sunabilirsiniz. Sayfa sonunda yer alan iletişim formunu kullanarak; sorularınızı bizlere yönlendirebilir, Plazma ile Çil Tedavisi fiyatları hakkında bilgi alabilir ve ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunabilirsiniz.

  Çil Lekesi Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Çil Lekesi Tedavisi
  Çil Lekesi Tedavisi melaninleri hedef alan ve çil lekelerinin genişliği ile derinliğine uygun dalga boyutunda lazer teknolojisinin kullanıldığı işlemdir.

  Plazma Enerjisi Nedir?

  Maddenin dördüncü hali olarak tanımlanan plazmayı, sıvılaşmış gaz olarak ifade etmek mümkündür. Plazma enerjisi, uygulandığı bölgede, gaz halindeki su buharı ve azotun yüksek enerji aracılığı ile plazmaya dönüştürülmesi sonrasında ortaya çıkmaktadır. Bu etkileşim sonunda iyon bulutu cilt yüzeyini etkilemekte ve dokuda yenileşme etkisi sağlanmaktadır.

  Plazma enerjisinin, havadaki oksijeni plazma enerjisine dönüştürmesi şeklinde tanımlanabilen bu tedavi, dokuyu buharlaştırarak etkilemekte ve üst dudak kırışıklığı, alt dudak kırışıklığı, hamilelik izleri, çil izleri ve siğil izleri gibi alanlarda tedavi edici özelliğinden yararlanılmaktadır. Bununla birlikte Plazma ile Çil Tedavisi sayesinde cilt üstündeki dermal ve yüzeyel lekelerin ortadan kaldırılması da mümkün olmaktadır.

  Çil Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Plazma ile Çil Tedavisi, iyileşme oranın fazla ve hızlı olan bir cilt tedavisi yöntemidir. Plazma enerjisi ile tedavi, sivilce ve akne izi tedavisinden sonra çil leke tedavisi içinde başarılı sonuçlar ortaya çıkaran bir işlemdir. Plazma tedavisi, kozmetik cerrahi işlemlerinden çekinen ve çillerinden kurtulmak isteyenlere uygulanan oldukça konforlu, kısa süreli ve etkili bir tedavidir.

  Plazma enerjisinden yararlanılan bu çil tedavisi cinsiyet ve yaş farkı olmadan uygulanabilir özelliğe sahiptir. Lokal anestezi kremleri kullanılarak işlemin konforu arttırılmakta ve acı hissi minimum düzeye çekilmektedir. Tedavinin yapılacağı alan uyuşturulduktan sonra cihazın uç kısmı hedef alanlarda, cilde temas ettirilmeden dolaştırılmaktadır. Bu tarama sırasında cihazın ucundan üretilen elektrik enerjisinden yararlanılmakta ve Bu enerji ile çiller anında iyonize edilerek bularlaştırılmaktadır.

  Plazma ile Çil Tedavisi Etkileri

  Plazma tedavisi çok sayıda estetik ve deri problemlerine yanıt vermektedir. Çil lekelerinin derinliklerinde buharlaştırma etkisi ile belirgin derecede tedavi edici olan yöntem sonrasında kısa süre kabuklanma göstermektedir. Bu kabuklanma uygulama sonrasında beklenilen olumlu etkilerdir. Bu süreç 1 hafta sürmekte olup, bu süresinin ardından kabuklar kendiliğinden dökülmektedir. Kabuklanma sonrasında, cilt eski görüntüsüne 2 ila 3 hafta içinde kavuştuktan sonra pigmentasyon sorunun giderildiği bir cilt yüzeyi ortaya çıkmaktadır.

  Plazma ile Çil Tedavisi Yan Etkileri

  Plazma ile Çil Tedavisi 200 ila 300 nanometre derinliğe ulaşan bir uygulama olduğu için güvenli olarak tanımlamak mümkündür. Ayrıca işlem sadece cihazın gördüğü alan ile sınırlı kaldığı için çevre dokularda herhangi bir hasar ya da zedelenme meydana gelmemektedir.

  Kısa süre içinde iyileşme sağlanması ve tedavi sonrasında acı hissinin olmaması, hastanın konforu açısından büyük önem arz etmektedir. Plazma enerjisi, cilt tedavileri esnasında hasta konforu açısından oldukça avantajlı olmakla birlikte, bu tedavi yönteminin bilinen yan etkisi bulunmamaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Plazma ile Çil Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button