Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Ozon Tedavisi

Ozon Tedavisi

  Ozon Tedavisi; Ozonun tedavi ve iyileştirici etkilerinden yararlanıldığı Ozon Tedavisi, kişiden alınan kanın ozonlanması sonrasında yeniden kişiye enjekte edilmesi esasına dayanan güvenli bir bölgesel incelme yöntemi olup, vücut analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Ozonla Bölgesel Zayıflama Nedir? Nasıl Uygulanır? Etkileri ve Seans Sayısı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Göbek, bel, basen, kol ve bacaklarda kendini gösteren yağların uzaklaştırılması ve selülitli görünümün iyileştirilmesi amacı ile uygulanan Ozon Tedavisi, diyet ve sporun yanıt vermediği vücut bölgelerindeki dirençli yağların parçalanarak bölgeden uzaklaştırılmasını sağlayan etkili bir bölgesel zayıflama metodudur.

  Bölgesel incelme ve selülit tedavileri içerisinde üstün etkili sonuçlar ile hasta memnuniyetini kazanan bu ozon tedavi yöntemi, ince uçlu mezoterapi iğneleri aracılığı ile gerçekleştirilen bir enjeksiyon tedavisidir. Bölgesel yağlanma ve selülit problemi bulunan alanlara yağ dokularının parçalanması amacı ile ozon gazının enjekte edilmesi esasına dayanan bu işlem, depo olarak adlandırılan dirençli yağların yakılarak parçalanmasını ve bölgeden uzaklaştırılmasını sağlayarak hedeflenen görünümün kazanılmasına olanak sunmaktadır.

  Ozon Tedavisi

  Göbek ve basen bölgelerinden şikayetçi olan hastalar tarafından sıklıkla tercih edilen ozon enjeksiyonu öncesinde yağlanma ve selülit derecesinin belirlenmesi, özelleştirilmiş tedavi planlamasının oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Bölgesel incelme ve selülit tedavisi içerisinde kullanılan bu tedavi ve ozon gazı hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Ozon Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Lenf Drenaj
  BENZER TEDAVİLER
  Lenf Drenaj
  Lenf Drenaj ayak parmak uçlarından bel bölgesine veya boyuna kadar uygulanan yoğun basınçlı masaj tekniği esasına dayanan bölgesel zayıflama yöntemidir.

  Ozon Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  Ozon Tedavisi içerisinde kullanılmakta olan ozon gazı, yüksek seviyedeki reaktif oksijenin harakete geçirilmiş halidir. Soluduğumuz oksijen birbirine bağlı iki oksijen molekülüyken, ozon gazı tıbbi oksijen olup, elektriksel enerji sağlayan bir makineden elde edilmektedir. Elde edilen bu ozon ise; depo yağların parçalanması amacı ile son derece ağrısız ve acısız bir şekilde steril bir düzenek yardımı ile kişinin kanını alınmasının ardından, alınan kan miktarına göre bir takım hesaplamalar yapılarak ozon eklenmesi sonrasında yağ yakımının istenildiği bölgelere enjekte edilmesi şeklinde uygulanmaktadır.

  Ozon Tedavisi Seans Süresi ve Seans Aralıkları

  Ozon Tedavisi seans şeklinde uygulanan bir bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi uygulamasıdır. Seans süresi ve seans aralıkları; yağlanma derecesine, bölgesine ve tedavi alanın ozona vermiş olduğu yanıta göre değişiklik göstermektedir. Ancak ortalama olarak toplam 12 seans süren bu tedaviden 2 ila 3 ay sonrasında etkili ve başarılı sonuçlar alındığını söylemek mümkündür. Seans sıklığı haftada 2 seans şeklindedir.

  Ozon Tedavisi ile Bölgesel İncelme Kimlere Yapılır?

  Ozon Tedavisi depo yağlarından ve selülitli görünümden şikayetçi tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir, güvenli ve basit bir işlemdir.

  Ozon Tedavisi Sonrasında Görülen Etkiler

  Ozonlanmış kanın yağ hücrelerinin bütünlüğünün bozulmasını ve söz konusu bölgeden uzaklaştırılması amacı ile enjekte edilmesi sonrasında kırmızı ve beyaz kan hücrelerinin oluşumunda görevli maddeler ile hızlı bir şekilde reaksiyona girmektedir. Bunun sonucunda da cilt altı dokularında aktivitenin artmasına yol açarken, metabolizmanın hızlanmasına katkı sağlayarak bölgesel depo yağları parçalamaktadır. Kısaca ozonlanmış yani aktive edilmiş kan ile yağ yakım hızı arttırılmaktadır.

  Seanslar şeklinde uygulanan ozon sonrasında maksimum etkiler ortalama 1 ila 2 ay içerisinde kendini göstermektedir. Bu süre sonunda yağ dokularının yerini bağ dokuları almakta ve yapılandırıcı, iyileştirici ve cilt yenileme etkisi sayesinde bu bölgelerde incelme etkisinin yanı sıra toparlanma ve sıkılaşma ortaya çıkarmaktadır. Böylece incelme sonrasında oluşan cilt gevşekliklerinin ve elastikiyet kayıplarının da önüne geçmektedir.

  Ozon Tedavisi Olası Yan Etkileri

  Ozon Tedavisi, yan etkisi bulunan ya da sakıncalı olduğu özel durumları bulunan bir tedavi değildir. Tamamlayıcı ve yeniden yapılandırıcı özelliği bulunan ozon, oldukça düşük riskli bir işlem olup; destekleyici bir tedavi olarak tanımlanmaktadır. Bununla birlikte medikal bir işlem olmasına rağmen şiddetli ağrı komplikasyonları barındırmayan ve konforlu işlem olanağı sunan bir bölgesel incelme ve selülit tedavisi olduğunu ifade edebiliriz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Ozon Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button