Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Örümcek Ağı Estetiği

Örümcek Ağı Estetiği

  Örümcek Ağı Estetiği; Ameliyatsız cilt germe ve antiaging tedavi olan Örümcek Ağı Estetiği kırışıklık, ince çizgi ve sarkma gibi deformasyonların giderilmesi için medikal iplerin kullanıldığı bir cilt germe uygulaması olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Örümcek Ağı Cilt Germe Estetiği Nedir? Nasıl Uygulanır? Kalıcılığı ve Etkileri gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Ameliyatsız estetik uygulamalar içerisinde sıklıkla tercih edilen Örümcek Ağı Estetiği, yeni geliştirilmiş bir yüz germe, sıkılaştırma ve gençleştirme tekniği olarak ifade edilebilmektedir. Yeni geliştirilmiş olan bu teknik, cilt dokusu üzerinde oluşan kırışıklık, sarkma ve elastikiyet kayıpları gibi deformasyonları etkili, basit ve güvenli bir şekilde gidererek daha dinamik bir yüz formunun oluşmasına olanak sunmaktadır.

  Cerrahi estetik operasyonlara alternatif bir yüz germe yöntemi olan örümcek ağı tedavisi; kesi, dikiş ya da iyileşme süreci olmadan polidiaksanon iplerin ince uçlu iğneler aracılığı ile cilt altına bir örümcek ağı şeklinde yerleştirilmesi esasına dayanan bir tedavidir. Yüz, boyun, kol, meme, kalça ve iç uyluk bölgesi dahil vücudun herhangi bir bölümüne uygulanan bu işlem, iplerin doku reaksiyonuna girmesine yardımcı olarak fibroblatların ve büyüme faktörlerinin yardımı ile kollajen üretiminin tetiklenmesine yardımcı olmaktadır.

  Örümcek Ağı Estetiği

  İplerin bulunduğu yerlerde doğal bir ağ yapısı oluşturarak germe, sıkılaştırma ve gençleştirme etkisi ortaya çıkaran örümcek ağı tedavisi öncesinde cilt deformasyonlarının tespiti ve kullanılacak ip boyutlarının belirlenmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Medikal estetik uygulamalar içerisinde olan bu tedavi hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Örümcek Ağı Estetiği fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  İple Yüz Germe
  BENZER TEDAVİLER
  İple Yüz Germe
  İple Yüz Germe – İple Yüz Asma yöntemi, ameliyat ipleri kullanılarak cildin sarkan bölgelerinin daha elastik bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır.

  Örümcek Ağı Estetiği Nasıl Yapılır?

  Bir cilt germe tekniği olan Örümcek Ağı Estetiği öncesinde işlem yapılacak olan cilt yüzeyi temizlenmektedir. Daha sonrasında iğne giriş yerlerinde oluşabilecek acı hissinin en aza indirilmesi amacı ile lokal anestezik kremler sürelerek bölgenin uyuşması sağlanmaktadır. Yeterli uyuşma elde edildiğinde ise uygulamaya geçilmektedir.

  İnce uçlu iğneler içerisine yerleştirilmiş polidiaksanon iplikler, sorunlu olan cilt bölgesinin hemen altındaki dokuya enjekte edilmektedir. Bu işlem iplerin bir örümcek ağı gibi tüm cilt dokusu altına yerleştirilmesinin ardından sonlandırılmaktadır.

  Örümcek Ağı Estetiği Kimler İçin Uygundur?

  Sarkma, kırışıklık, yağ dokusu azalmasına bağlı ortaya çıkan hacim kayıpları ve bu tip cilt sorunları bulunan ya da form kaybı yaşayan tüm kadın ve erkeklere uygulanabilen son derece güvenli, konforlu ve basit bir işlemdir.

  Örümcek Ağı Tekniği Hangi Cilt Problemlerinde Kullanılır?

  Cilt germe etkisinin yanı sıra cildi sıkılaştırırken, pürüzsüzleştiren ve canlandıran Örümcek Ağı Estetiği aşağıda yer alan cilt sorunlarında ve daha pek çok cilt probleminde doğallığı bozmadan cilt formunu düzenlemektedir.

  Örümcek Ağı Estetiği Sonrası Görülen Etkiler

  Cilt altına yerleştirilen polidiaksanon ipler anında vücut ile reaksiyona girmektedir. Bu nedenle uygulama sonrasındaki farkı hemen görmek mümkündür. Cilt dokusu için önemli olan fibroblast ve büyüme faktörlerini içeren kollajenlerin tetiklenmesi ile cilt yüzeyinde bir lifting etkisi ortaya çıkmaktadır. Bu etkiler zaman geçtikçe daha net bir şekilde kendini gösterirken, cilt gevşekliğinin azalarak daha sıkı ve gergin bir doku oluşmaktadır. Örümcek Ağı Estetiği maksimum etkiye ise ortalama 6 sonra ulaşmaktadır. Tedavinin etkinliği cilt dokusunun kollajen kalitesine bağlı değişmekle birlikte 12 ila 18 ay boyunca sürmektedir.

  Örümcek Ağı Estetiği Avantajları

  Cilt dokusunda genetik ve çevresel faktörlere bağlı olarak gelişen hacim kayıplarının yol açtığı kırışıklık, ince çizgi, elastikiyet kayıpları ve sarkma problemleri olan ve cerrahi operasyonlardan çekinen kişiler için oldukça avantajlı bir tekniktir. Klasik yüz germe operasyonları ile kıyaslandığında avantajlarının daha fazla olduğu bu teknik ağrısız, dikişsiz, izsiz, hızlı iyileşme süreci ve işlem sonrasında günlük hayata hemen dönüş ile estetik tedaviler içerisinde basit, güvenli ve konforlu işlem olanağı sunmaktadır.

  Örümcek Ağı Estetiği Yan Etkileri

  Ameliyatsız bir şekilde uygulanabilen Örümcek Ağı Estetiği, cerrahi operasyonların taşımış olduğu komplikasyon risklerini ve yan etkileri içerisinde barındıran bir işlem değildir. Ayrıca enjeksiyon öncesinde lokal anestezik kremler ile bölge uyuşturulduğu için acı ya da ağrı hissedilmemektedir. Cilt altına yerleştirilen ipler ise; medikal ipler olup, cilt altında hiçbir yan etki oluşturmadan etkinlik süresi sonrasında cilt altında eriyerek kaybolmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Örümcek Ağı Estetiği Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button