Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Önleyici Botoks

Önleyici Botoks

  Önleyici Botoks; Bir antiaging tedavi prosedürü olan Önleyici Botoks aşırı kullanılan mimik kaslarının bloke edilmesi ile cilt kırışıklıklarının geciktirilmesi hedeflenen minimal botoks enjeksiyonu olup, cilt analizi, enjeksiyon alanlarının ve botoks dozunun belirlenmesi öncesinde merak edilen Önleyici Cilt Botoksu Nedir? Nasıl Uygulanır? Kalıcılığı ve Etkileri gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Botoks ciltte kırışıklıkların giderilmesi, baş ağrısı ve aşırı terleme problemlerinin tedavi edilmesi amacı ile uygulanmaktadır. Sinir uçlarına iletimi sağlayan maddelerin salınımının engelleyen bu toksinin tedavi edici ve koruyucu özelliğinin bulunması nedeni ile özellikle cilt problemlerinde ve cilt yaşlanmasının geciktirilmesinde yaygın olarak kullanıldığını ifade edebiliriz.

  Mimik kaslarının aşırı kullanımı sonrasında cilt kıvrımlarında oluşan dinamik çizgilerin yani cilt kırışıklıklarının geciktirilmesi ve önlenmesi amacı ile hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilen botoks enjeksiyonu bu kıvrımların belirgin hale gelmemesini sağlayarak yaşlanma karşıtı etki oluşturmaktadır.

  Önleyici Botoks

  Önleyici Botoks olarak adlandırılan bu uygulama kaş arası, göz kenarları, kaz ayakları, dudak köşeleri, burun kökü gibi alanlarda oluşan cilt kırışıklıklarının geciktirilmesini ve önlenmesini hedeflemektedir. Bu amaçla düşük dozlarda kas içerisine enjekte edilerek kas hareketlerine bağlı gelişen katlanmaların ve çizgilenmelerin oluşumunu azaltmaktadır.

  Sinirli, yorgun, yaşlı ve çatık kaş gibi ifadelere yol açmasının yanı sıra cilt kırışıklıkları gibi deformasyonlara neden olan mimik kaslarını bloke ederek ya da kısıtlayarak anti aging etki oluşturan önleyici ve geciktirici botoks enjeksiyonu öncesinde cilt analizi yaptırarak probleme uygun dozlarda etkin tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Cilt katlanmalarına ve kırışıklıklara neden olan hedef kaslar üzerinde etkinliğini göstererek yaşlanma karşıtı etki oluşturan önleyici cilt tedavisi hakkında detaylı bilgi edinmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Önleyici Botoks fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Baby Botoks
  BENZER TEDAVİLER
  Baby Botoks
  Baby Botoks cilt kırışıklıklarının giderilmesinde kasların tümünü bloke etmeden yüzün genel ifadesini koruyan minimal bir botoks enjeksiyonu işlemidir.

  Önleyici Botoks Nasıl Uygulanır?

  Cilt kırışıklıklarının oluşabileceği alanların korunmasını hedefleyen Önleyici Botoks bir enjeksiyon işlemidir. Minimal dozlarda gerçekleştirilen bu işlemin en önemli basamağı klinik muayene ve uygulanacak doz oranıdır. Bu nedenle işlem öncesinde ilk olarak cilt analizi yaparak problemler doğru veriler ile analiz edilmekte ve enjeksiyon alanları ile birlikte doz oranı tespit edilmektedir.

  Enjeksiyon alanlarının belirlenmesinin ardından cilt yüzeyi kozmetik ve kirlerden arındırılmaktadır. Solüsyonlar ile cildin temizlenmesi ile birlikte iğne giriş yerlerine lokal anestezik krem sürülerek uyuşma için beklenmektedir. Yeterli uyuşmanın elde edilmesi ile birlikte botoks minimal dozlarda kas içerisine enjekte edilmektedir.

  Önleyici Botoks Etkileri ve Kalıcılık Süresi

  Oldukça pratik ve hızlı işlem olanağına sahip olan Önleyici Botoks işlemi sonrasında ilk etkiler 48 ile 72 saat sonrasında ortaya çıkmaktadır. Yüzde donuk bir ifade oluşturmadan kaslar üzerinde bloke ve kısıtlama etkisi çıkarması sonrasında mimik kaslarının neden olduğu kırışıklıklar ve cilt katlanmalarında açılmalar gözlemlenmektedir.

  Kalıcı etkiye sahip olmayan ve tekrarlanabilir özelliği bulunan botoks uygulamasının etkinlik süresi ise kişiden kişiye değişmekte olup ortalama 4 ila 6 ay arasında değişmektedir. Tekrarlanabilir bu işlemin etkinlik süresi sonrasında tekrar yaptırılması ile bu süre 8 ila 10 aya kadar çıkabilmektedir. Böylece düzenli olarak yapıldığında mimik kaslarında istenilen zayıflama elde edildiği için hem botoksun etki süresi artmakta hem de mimik kaslarının neden olduğu yeni cilt kırışıklıklarının oluşumu önlenmektedir.

  Önleyici Botoks Yan Etkisi Var Mıdır?

  Önleyici ve geciktirici etkilere sahip olan botoks enjeksiyonu riskli bir işlem olmamakla birlikte komplikasyon riski bulunmamaktadır. Ancak bir enjeksiyon işlemi olduğu için uygulamadan sonra iğne giriş bölgelerinde kızarıklık, ödem ve hassasiyet görülebilmektedir. Bu yan etkiler işlemden sonra görülmesi beklenen olası yan etkilerdir. Herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan 1 ila 2 gün içerisinde kendiliğinden kaybolmaktadır.

  Botoks enjeksiyonları kas içerisine yapıldığı için genellikle donuk ve ifadesiz bir görünüm oluşturmasından korkulmaktadır. Ancak Önleyici Botoks enjeksiyonu minimal dozlarda gerçekleştirildiği için ifade donukluğu oluşturmadan kasları zayıflatmaktadır. Bunun sonucunda da en korkulan yan etkilerden biri olan donuk görünümün önüne geçilmiş olmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Önleyici Botoks Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button