Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Omuz Lazer Epilasyon

Omuz Lazer Epilasyon

  Omuz Lazer Epilasyon; Genel olarak erkekler tarafından tercih edilen Omuz Lazer Epilasyon omuzlardan sırta kadar uzanan istenmeyen kılların lazer ışınları ile yok edilmesini hedefleyen güvenli bir epilasyon yöntemi olup, test atımı, cihaz seçimi ve kişisel seans planlaması öncesinde merak edilen Omuz Bölgesi Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır? Epilasyon Öncesinde ve Sonrasında dikkat Edilmesi Gerekenler ve Seans Sayısı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Derin yerleşimli ve kalın omuz tüyleri estetik ve hijyen sorunlarına yol açmaktadır. Klasik kıl alma yöntemlerinin tercih edilmesi ile de bu bölgedeki tüyler tetiklenerek daha kalın ya da gür çıkmaktadırlar. Bu tablo sonucunda da istenmeyen bir görünüm ortaya çıkmakta ve estetik kaygılar oluşmaktadır.

  Genellikle Erkek Lazer Epilasyon tedavileri içerisinde tercih edilen Omuz Lazer Epilasyon, ense çizgisinden omuz bölgesine ve hatta sırta kadar uzanım gösteren istenmeyen tüylerin lazer ışınları ile tahrip edilerek yok edilmesini ya da azaltılmasını hedefleyen kalıcı etkili bir uygulamadır. Ağda, cımbız, epilatör, tüy dökücü krem ya da jilet gibi klasik kıl alma yöntemlerine kıyasla zahmetsiz olan bu işlem erkekler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

  Omuz Lazer Epilasyon

  Yeni nesil lazer epilasyon teknolojileri ile derin yerleşimli omuz kıllarının köklerini tahrip ederek uzama fonksiyonlarını bozan lazer epilasyon tedavisi öncesinde kıl köklerinin derinliklerinin incelenmesi, kıl ve cilt tipine uygun doğru lazer epilasyon cihazının seçilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir, test atışı yaptırarak cildin ve kılın lazer cihazına vermiş olduğu yanıtın değerlendirilmesine olanak sunabilirsiniz.

  Can yakıcı kıl alma yöntemleri yerine daha pratik uygulama olanağına sahip olan lazer epilasyon tedavileri hakkında detaylı bilgi edinmek, ücretsiz muayene ve test atışı için randevu talebinde bulunmak ya da Omuz Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Sırt Lazer Epilasyon
  BENZER TEDAVİLER
  Sırt Lazer Epilasyon
  Sırt Lazer Epilasyon omuz ve enseden uzanım gösteren tekli veya yoğun halde görülen sırt kıllarının lazer teknolojisiyle giderilmesi amaçlanan tedavidir.

  Lazer Epilasyon Nasıl Etki Eder?

  Lazer epilasyon teknolojisi ile elde edilen lazer ışınları, bir sistem başlığı ile cilt yüzeyinden uygulanırken bu ışınlar kılların yapısında bulunan ve kıla siyah rengi veren melanin pigmentleri tarafından tutulmaktadır. Tutulan bu ışık enerjileri kıl kökünde bir ısı enerjisine dönüşerek köklerde tahribata yol açmaktadır. Böylece kıl köklerinin yapıları, uzama fonksiyonları ve karakterleri bozulmaktadır. Bu nedenle de lazer epilasyon işlemi seanslar şeklinde uygulanarak elde edilen bu tablonun kalıcı özellik göstermesi sağlanmaktadır.

  Erkek Omuz Lazer Epilasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Omuz Lazer Epilasyon kısa sürede tamamlanan pratik bir uygulamaya sahiptir. Ancak uygulama öncesinde dikkat edilmesi gereken önemli kriterler bulunmaktadır. İlk olarak lazer ışının kıl köklerini direkt olarak görebilmesi ve ışınların kökler tarafından emilebilmesi için uygulamadan en az 1 ay önce omuz kıllarının ağda gibi kılı köklerinden koparan epilasyon yöntemlerinin yapılmamasıdır. Daha sonrasında işlemden en az 3 gün önce bölgedeki kılların bir jilet yardımı ile kısaltılması istenmektedir.

  Omuz bölgesi lazer epilasyon işleminde dikkat edilmesi gereken bir değer parametre ise kullanılacak lazer epilasyon cihazıdır. Cilt tipi, kıl karakteri, kıl kökü kalınlığı, kılın derinliği, kıl rengi gibi parametreler değerlendirilerek tercih edilen lazer epilasyon cihazı ile test atışı yapılarak elde edilen sonuç değerlendirilmektedir. Daha sonrasında özelleştirilmiş tedavi planlaması hazırlanarak uygulamaya geçilmektedir.

  Omuz Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

  İşlem tercih edilen lazer epilasyon cihazındaki sistem ayarlamalarının yapılması ve dozun belirlenmesi ile başlatılmaktadır. Uygulamadan önce bir jilet yardımı ile kısaltılan kıl kökleri üzerine lazer cihazından üretilen ışınlar sistem başlığı ile iletilmektedir. Her iki omuz bölgesi bu sistem başlığı ile tekli atışlar halinde taranmaktadır. Kıl yoğunluğunun bulunduğu bölgelerin düzenli atışlar halinde taranmasının ardından lazere epilasyon seansı sonlanmaktadır.

  Omuz Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Lazer epilasyon uygulamasının etkinliğinin arttırılması ve işlem sonrasında yan etki gelişiminin azaltılması için özellikle ilk 24 saat bölgenin sıcak su ile temasından kaçınılmalıdır. Lazer atışları esnasında kıl köklerinde oluşan ısı artışı cilt yüzeyinde kızarıklık ve hassasiyet olarak kendini göstereceği için tahriş olumunun önüne geçebilmek adına bölgeye buz uygulaması önerilmektedir. Cilt lekesi oluşumunu önlemek ve güneşin zararlı etkilerinden korunmak için Omuz Lazer Epilasyon sonrasında omuzların yüksek faktörlü güneş koruyucu kremler sürülerek korunması da oldukça önemlidir.

  Omuz Lazer Epilasyon Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Omuz Lazer Epilasyon seans sayısı ortalama 6 ile 8 arasındadır. Başarılı sonuç elde edilebilmesi için kıl ve cilt tipine göre bu sayı arttırılabilmektedir. Özellikle hormonal etkilerden kaynaklı omuz kıllarında seans sayısı 10’a kadar ulaşabilmektedir. Seans aralıkları ise kılın anajen fazına yanı uzama hızına göre 4 ila 6 hafta arasındadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Omuz Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin

   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Call Now Button