Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Mezoterapi

Mezoterapi

  Mezoterapi; Probleme yönelik oluşturulan etken maddeler ile çeşitli alanlarda kullanılan Mezoterapi işlemi, hedefe yönelik oluşturulan ürün ve formülasyonların mikroenjeksiyon yöntemi ile cilt altına iletildiği bir tedavi yöntemi olup, klinik değerlendirme ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Mezoterapi Nedir? Hangi Alanlarda Kullanılır? Kimler Yaptırabilir? Nasıl Yapılır? ve Seans Sayısı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Tedavi ve estetik amacı ile uygulanmakta olan Mezoterapi, pek çok farklı durumda üstün etkili sonuçları olan bir işlemdir. Son dönemde yaygın olarak kullanılmakta olan bu işlem bölgesel ve probleme yönelik uygulama metodu sayesinde çeşitli hastalıkların ve cilt problemlerinin düzeltilmesinde tercih edilmektedir.

  Vitamin, mineral, aminoasit, enzim ve daha pek çok bileşenin mikroenjeksiyon yöntemi ile problemli alana enjekte edilmesi esasına dayanan bu tedavi yöntemi ile cilt yaşlanması, cilt sarkması, yaşlılık ve güneş lekeleri, cilt çatlakları, selülit ve bölgesel kilo problemleri, saç dökülmesi ve kellik sorunları gibi pek çok farklı durumdan optimum başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.

  Mezoterapi

  Küçük miktarlardaki ve dozlardaki etken maddelerin mikroenjeksiyon yöntemi kullanılarak direkt olarak problemli alana enjekte edildiği bu yöntem ile farklı problemlerden sistemik herhangi bir sorun oluşmadan başarılı yanıt alabilmek için ücretsiz muayenemizden yararlanarak kişisel tedavi planlamanızın oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz.

  Cilt yenileme, anti agintg tedaviler, bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi gibi pek çok alanda probleme yönelik uygulanma özelliği ile oldukça dikkat çeken işlem hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve analiz için randevu talep etmek ya da Mezoterapi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Mezolift
  BENZER TEDAVİLER
  Mezolift
  Mezolift yaşlanma ile birlikte ortaya çıkan cilt problemlerinde üstün etkili sonuçlar ortaya çıkaran enjeksiyon yöntemine dayalı cilt germe tedavisidir.

  Mezoterapi Özellikleri

  Tedavinin en belirgin özelliği probleme yönelik olarak düzenlenebilen bir tedavi protokolü olmasıdır. Kişiye, kişinin beklentilerine ve probleme yönelik olarak hazırlanan etken maddeler cildin orta katmanına akupunktur tekniğine benzeyen mikroenjeksiyon yöntemi ile iletildiği için işlemden beklenilen maksimum etkinin ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

  Mezoterapi Uygulama Alanları

  Kişinin şikayetine göre tercih edilen ve hazırlanan vitamin, mineral, enzim ve aminoasit gibi etken maddeler pek çok farklı durumda ve problemde çeşitli formülasyonlar ile desteklenerek uygulanabilir özelliktedir. Genellikle karışım halinde uygulanan bu özel karışımlar ise aşağıda yer alan soruna göre kişisel olarak hazırlanmaktadır.

  Mezoterapi Seans Sayıları ve Seans Aralıkları

  Geniş uygulama yelpazesine sahip olan Mezoterapi işlemi, her probleme yönelik farklı seanslarda ve farklı tedavi planlarında uygulanmaktadır. Selülit ve bölgesel kilo problemlerinde optimum başarı sağlanabilmesi için 4 ila 10 seans gerekebilmektedir. Saç dökülmelerinde ve kellik sorunlarında uygulanacak saç mezoterapisinde ise dökülme probleminin derecesine göre 4 ila 8 seansa ihtiyaç duyulabilmektedir. Ayrıca seç ekimi esnasında işlemin desteklenmesi için uygulandığında işlem sırasında ve tekrar 1 seans olarak uygulanabilmektedir.

  Kimler Mezoterapi Yaptırabilir?

  İşlem uyarıcı ve tetikleyici etken maddelerin kullanıldığı bir mikroenjeksiyon işlemi olması nedeni ile 18 yaşından büyük tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir özelliktedir. Ancak birden fazla ürün formülasyonu kullanıldığı için etken maddelerden herhangi birine alerjisi bulunan ya da alerji geliştirme olasılığı olan kişilere uygulanması önerilmemektedir. Tüm bunların yanı sıra gebe, emziren anneler, kan pıhtılaşma problemi bulunanlar, diyabet hastaları, kalp ve kanser hastaları için uygulanmamaktadır.

  Mezoterapi Etkileri Ne Zaman Görülür?

  Farklı etkinliklerde ve problemlerde uygulanmakta olan mezoterapilerden ilk etkilerin görülebilmesi için seanslar halinde uygulanan bu işlemde 2 ila 3 seansa ihtiyaç duyulmaktadır. Tedavi planlamalarında oluşturulan seanslara uyum gösterilmesi ile birlikte tedavinin etkinliği maksimum seviyeye çıkarılmakta; işlemden beklenen etkiler görülmektedir.

  Mezoterapi Sonrası Yan Etkiler

  Bir mikroenjeksiyon işlemi olan tedavi sonrasında uygulama bölgelerinde kızarıklık ve morarmalar görülebilmektedir. İşlemden sonra görülmesi beklenen bu geçici etkiler enjekte edilen formülasyonlara ve işlem tekniğine bağlı gelişmektedir. Olası durumlar olarak ifade edilebilecek bu yan etkiler herhangi bir müdahale ya da tedavi gerektirmeden 1 ila 2 gün içerisinde hafifleyerek kaybolmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Mezoterapi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button