Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Mezoterapi ile Zayıflama

Mezoterapi ile Zayıflama

  Mezoterapi ile Zayıflama; Ameliyatsız incelme prosedürü olan Mezoterapi ile Zayıflama yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlayan ürünlerin mikroenjeksiyon yöntemi ile enjekte edildiği bölgesel zayıflama işlemi olup, vücut analizi, etken maddelerin belirlenmesi ve kişisel tedavi planlamasının oluşturulması öncesinde merak edilen Mezoterapi Nedir? Mezoterapi ile Bölgesel İncelme Etkileri ve Seans Sayısı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Metabolizma ve beslenme alışkanlıklarının yanı sıra hormonal düzensizlikler, hareketsiz yaşam, vitamin dengesizlikleri vücudun çeşitli bölgelerinde farklı yoğunluklarda kilo probleminin oluşmasına neden olmaktadır. Vücut formunun ve genel görünümün bozulmasına neden olan bu bölgesel yağlanmalar beslenme alışkanlıklarının düzenlenmesine ve yüksek eforlu egzersiz programlarına direnç göstermektedir.

  Uzun ve uygun dönemli diyet programları ve egzersizler vücuttaki yağlanma oranını azaltırken lokal olarak biriken bölgesel yağların çözümlenmesine kalıcı çözüm sunmamaktadır. Bu nedenle bölgesel kiloların çözümlenmesi ve vücut formunun yeniden düzenlenmesi için bölgesel zayıflama tedavilerinin tercih edildiğini ifade edebiliriz. Cerrahi prosedürlere alternatif olarak tercih edilen bölgesel incelme yöntemleri içerisinde de Mezoterapi ile Zayıflama işlemi bulunmaktadır.

  Mezoterapi ile Zayıflama

  Zayıflama ameliyatları ve anestezinin beraberinde getirdiği komplikasyon riski, yatış süresi ve yan etki olasılıklarını ortadan kaldırarak lokal yağların parçalanmasını sağlayan Mezoterapi yöntemi öncesinde klinik muayene ve vücut analizi gerçekleştirerek kişisel tedavi planlamanızın oluşturulmasını ve etken maddelerin hazırlanmasını sağlamak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Tıbbi tedavilerden cilt tedavilerine hatta bölgesel zayıflama ve selülit tedavileri gibi  çeşitli alanlarda kullanılan mikroenjeksiyon yöntemi Mezoterapi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve vücut analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Mezoterapi ile Zayıflama fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Kavitasyon ile Bölgesel Zayıflama
  BENZER TEDAVİLER
  Kavitasyon ile Bölgesel Zayıflama
  Kavitasyon ile Bölgesel Zayıflama Geleneksel kilo verme yöntemlerine direnç gösteren bölgesel yağların vücuttan atılımını kolaylaştıran etkin tedavidir.

  Mezoterapi ile Zayıflama Nedir?

  Lokal yağ depolarını hedef alarak yağ hücrelerinin parçalanmasını ve bölgeden lenfatik dolaşım ile uzaklaştırılmasını sağlayan Mezoterapi ile Zayıflama tedavisi, akupunktur uygulamasına benzeyen bir tedavi prosedürüdür.

  Cerrahi olmayan bir tedavi yöntemi olan Mezoterapi, yağ hücrelerinin parçalanmasını ve cilt kalitesinin iyileştirilmesini sağlayan vitamin, mineral, aminoasitler ve daha pek çok etken maddenin tek başına ya da formülasyon halinde 4 ila 13 mm çapındaki özel mezoterapi iğneleri ile cilt altına iletildiği tekniktir.

  Geniş kullanım yelpazesine sahip olan bu teknik yağlanma derecesi, lokal yağların bölgesi ve ihtiyaca göre kişisel olarak planlanmaktadır. Seans protokolü ile uygulanan bu kişisel tedavi planlamasının etkinliği ve başarasında klinik muayene ve vücut analizi oldukça önemlidir.

  Mezoterapi ile Bölgesel Zayıflama Nasıl Uygulanır?

  Kişinin genel görünümünün ve cilt kalitesinin iyileştirilmesini sağlayan Mezoterapi ile Zayıflama tedavisi öncesinde gerçekleştirilen vücut analizi doğrultusunda kişisel etken maddeler ve seans planlamaları oluşturulmaktadır. Bu kişisel tedavi protokolü doğrultusunda etken maddeler oluşturularak mezoterapi iğneleri hazırlanmaktadır.

  Mikroenjeksiyon işlemi öncesinde cilt yüzeyi temizlenerek dezenfekte edilmektedir. İğne girişi esnasında batma hissinin en aza indirilmesi için lokal anestezik krem sürülerek uyuşturulabilmektedir. Daha sonrasında hazırlanan 4 ile 13 mm’lik mezoterapi iğneleri kullanılarak farklı açılar ve aralıklar ile etken maddeler cilt altına iletilmektedir.

  Mezoterapi ile Zayıflama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Mezoterapi ile Zayıflama işlemi bir mikroenjeksiyon işlemi olduğu için enjeksiyon işlemi sonrasında iğne giriş bölgelerinde noktasal kanama problemlerinin olmaması için kan sulandırıcı ilaçların kullanımı sınırlandırılmalıdır. Ayrıca seans sonrasında işlem bölgesinin yaklaşık 10 ila 15 saatlik süre ile su temasından kaçınılması istenmektedir. Ayrıca lenfatik dolaşımın engellenmemesi ve tedavinin etkinliği için dar kıyafetlerin giyilmemesi oldukça önemledir.

  Mezoterapi ile Zayıflama Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Mezoterapi ile Bölgesel Zayıflama işlemi seans protokolü ile uygulanan bir işlemdir. Yağlanma derecesine, depo yağların direncine ve ihtiyaca göre kişisel olarak oluşturulan bu seanslar genellikle 7 ila 10 gün aralıklar ile 6 ila 10 seans planlanmaktadır.

  Mezoterapi ile Zayıflama Sonrası Görülen Etkiler

  Tamamen kişiye ve ihtiyaca özel oluşturulan Mezoterapi ile Zayıflama tedavisinden sonra görülen etkiler kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Yağlanma derecesi, bölgesel kilo probleminin direnci ve ihtiyaca göre farklılaşan bu etkiler genellikle farklılaşmakla beraber optimum etkiler 2 ile 3 seans sonunda kendini göstermektedir.

  Periyodik seanslar ile başarılı sonuçlar ortaya çıkaran tedavide etken maddeler yağ hücrelerinin yapısını bozmakla birlikte lenfatik dolaşımı ve kan akımını düzenlemektedir. Ayrıca yağ depozitlerini çözerken sertleşmiş bağ dokusunu da düzelttiği için seanslar sonunda incelme ile birlikte sıkılaşma sağlamaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Mezoterapi ile Zayıflama Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button