Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Mezoterapi ile Selülit Tedavisi

Mezoterapi ile Selülit Tedavisi

  Mezoterapi ile Selülit Tedavisi; Cerrahi herhangi bir prosedür içermeyen Mezoterapi ile Selülit Tedavisi yağ bantlarının ve depozitlerinin çözünmesini sağlayan etken maddelerin mikroenjeksiyonla iletildiği etkin bir işlem olup, vücut analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Mezoterapi Nedir? Selülit Tedavisi Etkileri Nelerdir? Nasıl Uygulanır? ve Seans Sayısı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Ağrı semptomlarından cilt hastalıklarına kadar pek çok alanda uygulanmakta olan mezoterapi tekniği, cerrahi olmayan pratik ve üstün etkili bir işlemdir. İnce uçlu iğneler aracılığı ile mikroenjeksiyon yöntemi ile uygulanan bu işlem cilt yenileme gibi cilt tedavilerinin yanı sıra bölgesel zayıflama ve selülit tedavilerinde de yaygın olarak kullanılmaktadır.

  Bölgesel tedavi prosedürü olan mezoterapi geniş uygulama alanına sahip olmasının yanı sıra Mezoterapi ile Selülit Tedavisi işlemi ile bacak, kalça ve basen bölgelerinde görülen portakal kabuğu görünümündeki yağ bantlarının çözünerek daha pürüzsüz bir cilt dokusu oluşmasına olanak tanımaktadır. Kan akımını düzenleyerek etkinliğini gösteren bu işlem yağ depozitlerini çözerek bölgede selülit oluşumunun da önüne geçmektedir.

  Mezoterapi ile Selülit Tedavisi

  Erkeklere oranla kadınlarda daha sık görülen selülit problemini mikroenjeksiyon tekniği ile ortadan kaldırmayı amaçlayan mezoterapi işlemi ile daha pürüzsüz ve daha yeni bir cilt dokusuna ulaşabilmek için ücretsiz muayenemizden yararlanarak vücut analizi yaptırabilir; kişisel mezoterapi tedavi planlamanızı oluşturabilirsiniz.

  Yağ hücrelerinin genişlemesi ve yağ bantlarının oluşması ile ortaya çıkan selülitleri depo yağları çözerek etkinliğini gösteren selülit mezoterapisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve vücut analizi için randevu talep etmek ya da Mezoterapi ile Selülit Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Mezoterapi
  BENZER TEDAVİLER
  Mezoterapi
  Mezoterapi işlemi, hedefe ve probleme yönelik oluşturulan ürün ve formülasyonların mikroenjeksiyon yöntemi ile cilt altına iletildiği bir tedavidir.

  Selülit Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?

  Yağ depolarının çözülmesini ve sertleşmiş dokuların düzelmesini sağlayan Mezoterapi ile Selülit Tedavisi vitamin, mineral, aminoasit, enzim ve diğer pek çok etken madenin tek başına ya da kişisel olarak tasarlanmış formül halinde selülit bantlarının görüldüğü katmana mikroenjeksiyon yöntemi ile uygulanması esasına dayanmaktadır. Akupunktur tekniğine benzeyen bu işlemde vücut analizi yapılarak selülit probleminin yaygınlığı, genişliği ve derecesi değerlendirilerek özel karışım hazırlanmaktadır.

  Kişisel mezoterapi serumunun hazırlanmasının ardından klinik muayene belirlenen selülitli alanlara bölgesel olarak mikroenjeksiyon işlemi yapılmaktadır. 4 ile 13 mm çapındaki iğnelerin kullanıldığı bu işlemde düşük dozlardaki ilaçlar belirli aralıklar ile cilt atına iletilmektedir. Bölgesel enjeksiyon işleminin tamamlanmasının ardından Mezoterapi ile Selülit Tedavisi seansı sonlanmış olmaktadır.

  Selülit Mezoterapisi Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Düşük dozlardaki etken maddelerin ve ilaçların direkt olarak problemli alana iletilmesi esasına dayanan selülit mezoterapisi işlemi seans şeklinde uygulanan bir tekniktir. Dolaşım rahatsızlığı olarak adlandırılan selülit problemlerinde yağ depozitlerinin derecesine ve dokuların sertlik oranına bağlı olarak kişisel seans planlamaları hazırlanmakta olup; optimum başarı için 4 ila 10 haftalık seanslar halinde haftada bir uygulama önerilmektedir.

  Mezoterapi ile Selülit Tedavisi Sonrası Görülen Etkiler

  Mezoterapi ile Selülit Tedavisi sonrası ilk etkiler selülit probleminin derecesine ve bölgesine göre değişiklik göstermektedir. Ancak 2 ila 3 seans sonunda ilk olumlu etkileri görmek mümkündür. Mikroenjeksiyon işlemi esnasında kullanılan ürünler selülitli bölgelerde kan akımını ve lenfatik dolaşımı düzenlediği için yağ bantları çözünerek sertleşmiş bağ dokusunda iyileşmeler elde edilmektedir. Bunun sonucunda da işlem bölgesinde ve genel görünümde belirgin derecede düzelmeler elde edilmektedir. Elde edilen bu optimum başarılar ise her seans sonunda daha da belirginleşerek cilt sıkılaşması ve pürüzsüz bir doku oluşturmaktadır.

  Selülit Mezoterapisi Yan Etkileri

  Vücut için ihtiyaç duyulan etken maddelerin kullanıldığı Mezoterapi ile Selülit Tedavisi herhangi bir sistematik sorun oluşturmadan problemli alandaki yağ bantlarını ve depozitlerini çözerek etkinliğini göstermektedir. Ancak mikroenjeksiyon işlemi olduğu için uygulama bölgelerinde geçici kızarıklık, hassasiyet ve ender durumlarda morarma gelişebilmektedir. Bu yan etkiler herhangi bir problem oluşturmamaktadır. İşlemden sonra görülmesi beklenen olası geçici yan etkiler olup; 1 ila 2 gün içerisinde hafifleyerek kaybolmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Mezoterapi ile Selülit Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button