Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Mezoterapi ile Saç Tedavisi

Mezoterapi ile Saç Tedavisi

  Mezoterapi ile Saç Tedavisi; Etkin bir saç terapi yöntemi olan Mezoterapi ile Saç Tedavisi saç kökü ve deriyi destekleyen bileşenlerle dökülme ve seyreklik gibi problemlerin ortadan kaldırılmasını amaçlayan işlem olup, saç analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Mezoterapi Nedir? Saç Tedavisi Nasıl Uygulanır? Seans Sayısı ve Dikkat Edilmesi Gerekenler gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Minimal invaziv bir işlem olan Mezoterapi ile Saç Tedavisi, saç dökülmesi ve seyrekliği problemlerinde üstün etkili sonuçlar ortaya çıkaran bir mikroenjeksiyon işlemidir. Saç dökülme tipine, problemin kaynağına ve derecesine göre uygulanmakta olan saç mezoterapisi, yeni saçların uzamasını desteklerken aynı anda saç dökülmelerinin durdurulmasını hedefleyen acısız ve ağrısız bir işlemdir.

  Saç dökülmelerinde hızlı yanıtlar veren ve optimum başarı sağlayan saç mezoterapisi saçın, saç kökünün ve saçlı derinin desteklenmesini sağlayan vitamin, mineral, enzimler ve diğer pek çok etken maddenin kişisel olarak planlanması ile uygulanan bir enjeksiyon işlemi olması nedeni ile günümüzde en çok tercih edilen saç dökülmesi tedavisi içerisinde yer almaktadır.

  Mezoterapi ile Saç Tedavisi

  Saçlı deride ve saç köklerinde ihtiyaç duyulan besinleri sağlayarak etkinliğini gösteren bu tedavinin olumlu etkilerinden yararlanmak ve kellik probleminin önüne geçebilmek için ücretsiz muayene ve saç analizi olanaklarımızdan yararlanarak kişisel tedavi planlamanızı oluşturabilirsiniz.

  Saç büyümesini tetikleme, saç dökülmesine neden olan faktörleri ortadan kaldırma ve düzeltme gibi tetikleyici ve olumlu etkileri olan saç mezoterapisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve saç analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Mezoterapi ile Saç Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Saç Dolgusu
  BENZER TEDAVİLER
  Saç Dolgusu
  Saç Dolgusu işlemi saç dökülmesi ve saç seyrekliği problemlerinin durdurulması ve yeni saç oluşumunun desteklenmesi amacı ile uygulanan bir tedavidir.

  Saç Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?

  Mezoterapi ile Saç Tedavisi işlemi kişinin saç dökülme probleminin derecesine, nedenlerine ve seyrine göre özel olarak hazırlanan vitamin ve minerallerden hazırlanmış formüller ile uygulanacağı için işlem öncesinde klinik muayene ve saç analizi oldukça önemlidir. Ön kontrol esnasında yapılan analizler ile saçlı derinin ve saç köklerinin ihtiyacı olan etken maddeler hazırlanmaktadır.

  Hazırlanan etken maddeler mikro enjeksiyon yöntemi ile saçlı deriye bölgesel olarak enjekte edilmektedir, Enjeksiyon işlemi esnasında 4 ila 6 mm çapındaki mezoterapi iğneleri 1 ila 2 cm aralıklarla dökülme sıklığına göre 4 veya 6 mm derinliklerde uygulanmaktadır. Tüm etken maddenin problemleri alanlara enjekte edilmesi ile seans tamamlanmış olmaktadır.

  Mezoterapi ile Saç Tedavisi Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Geniş uygulama yelpazesine sahip olan mezoterapi tedavisi seans şeklinde uygulanan bir tedavi prosedürüne sahiptir. Bu nedenle Mezoterapi ile Saç Tedavisi işlemlerinden optimum başarının sağlanabilmesi için kişisel seans planlamaları oluşturulmaktadır. Saç problemine ve tedaviden beklenilen etkiye göre oluşturulan bu seanslar genellikle 4 ila 8 arasında değişiklik göstermektedir. Seans süresi ise bölgesel bir tedavi olduğu için 10 ila 30 dakika arasında değişmektedir.

  Mezoterapi ile Saç Tedavisi Sonrası Görülen Etkiler

  Geleneksel ilaç tedavilerden daha üstün etkilere sahip olan Mezoterapi ile Saç Tedavisi, yeni saçların çıkarılmasını ve saçın kendi büyüme döngüsünün yeniden kazandırılması aşamasında optimum sonuçlar sağlamaktadır. Düzenli aralıklar ile tekrarlanan mezoterapi ile birlikte saç köklerindeki kan dolaşımında artış elde edilmektedir. Bu etkinin yanı sıra etken maddeler ile saçın ihtiyaç duymuş olduğu besinler desteklenerek saç köklerinin ve saçlı derinin sağlığı düzenlenmiş olmaktadır. Hastanın problemine yönelik uygulanan bu tedavi saç ekimi esnasında uygulandığında ise greftlerin yani ekilen saçların tutunması ve ekilen alanda daha sağlıklı bir şekilde uzama şansı arttırılmış olmaktadır.

  Saç Mezoterapisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Mezoterapi ile Saç Tedavisi bir mikroenjeksiyon işlemi olduğu için uygulama sonrasında kızarıklık, hassasiyet ve ödem görülebilmektedir. Olası geçici yan etkiler olarak beklenen bu durumlar herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan kendiliğinden hafifleyerek kaybolmaktadır.

  Tedavinin etkinliğinin arttırılmaması için işlemden sonra 10 saatlik süre ile saçın yıkanmaması istenmektedir. Su ve şampuanlar tedavinin başarısını azaltabilmekte ve iyileşme sürecini geciktirebilmektedir. Enjeksiyon bölgelerine hassasiyeti arttırabilecek travmatik hareketlerden kaçınılması ve masaj gibi uygulamaların yapılmaması önerilmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Mezoterapi ile Saç Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button