Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Lenf Drenaj

Lenf Drenaj

  Lenf Drenaj; Lenfatik akım yönünde farklı basınçlar uygulayan Lenf Drenaj ayak parmak uçlarından bel bölgesine veya boyuna kadar uygulanan yoğun basınçlı masaj tekniği esasına dayanan bölgesel zayıflama yöntemi olup, vücut analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Lenf Dolaşımı Nedir? Lenfatik Drenaj Nedir? Lenf Drenaj Nasıl Uygulanır? ve Seans Sayısı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Vücutta yer alan lenf sistemi; biriken ödemlerin atılmasında rol oynamaktadır. Aynı esnada ödem ve toksinlerin atılması ile birlikte dolaşım sisteminin düzenlenmesini de sağlamaktadır. Lenf sisteminin bu etkinliğinden yararlanılarak uygulanan Lenf Drenaj; bölgesel yağlanma ve selülit problemlerine yol açan dolaşım bozukluklarının kan ve lenf dolaşımını aktive ederek lenfatik akım yönünde farklı basınç güçleri ile dolaşımın hızlanmasını sağlamaktadır. Bunun sonucunda da bölgesel incelme ve selülit görünümünde olumlu etkileri ortaya çıkarmaktadır.

  Lenfatik akımın yönünde farklı basınçlarda güç uygulayarak bir masaj etkisine sahip olan bu sistem; vücutta biriken ödemlerin atılması, depo yağ olarak kendini gösteren bölgesel kilo problemlerinin giderilmesi, portakal kabuğu görünümüne neden olan selülit probleminin hafifletilmesi ve vücut sıkılaştırma gibi alanlarda lenfatik sisteme uygulanan basınç masajı olarak sıklıkla tercih edilmektedir.

  Lenf Drenaj

  Serbest yağ asitlerinin masaj etkisi ile vücuttan parçalanarak uzaklaşmasını sağlayan bu teknolojik sistem ile bölgesel incelme tedavisi öncesinde yağlanma bölgesi, yağlanma derecesi ve tedaviden beklenilen etkilere göre oluşturulacak özelleştirilmiş tedavi planlaması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi içerisinde kullanılan lenf basınç masajı hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Lenf Drenaj fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Soğuk Lipoliz
  BENZER TEDAVİLER
  Soğuk Lipoliz
  Soğuk Lipoliz yeni nesil teknolojik sistem olup, depo yağları vakumlama özelliği ile dondurarak parçalayan ve bölgeden uzaklaştıran bir yöntemdir.

  Lenf Drenajın Etki Mekanizması

  Lenf Drenaj adından da anlaşılacağı üzere vücudun önemli sistemlerinden biri olan lenfatik sistemin sağlıklı bir şekilde çalışmasını ve bu sistemin hızlanmasını sağlayan bir tedavi ya da masaj tekniği olarak ifade edilebilir. İç organların temizliğinden vücuttaki atıkların atılmasına kadar pek çok önemli rolü olan lenf sistemini harekete geçirmek amacı ile uygulanan bu tedavi, lenfatik ve venöz dolaşımı arttırırken, damarlar arasında birikmiş olan sıvıların da drene edilmesini sağlamaktadır. Bu amaçla; yoğun basınçlı bir masaj etkisinden yararlanılmaktadır.

  Lenf Drenaj Nasıl Uygulanır?

  Lenf masajı uygulaması drenaj sistemi ile uygulanan bir tedavidir. Lenf Drenaj tedavisinde ayak parmak ucundan bel bölgesine kadar, bazı hastalarda boyun bölgesine kadar yoğun basınç masajı uygulanmaktadır. Bu işlem için özel olarak hazırlanmış bir özel kıyafet bulunmaktadır. Bu kıyafetin giyilmesinin ardından yatış pozisyonuna geçilerek tedaviye başlanmaktadır.

  Yatış pozisyonunda giyilen kıyafet aracılığı ile elde edilen ısı, akım ve titreşimler lenf akışını uyarmaktadır. Bu uyarı oldukça hafif masaj etkisinde olup, tekrar eden bir sürekliliğe sahiptir. Tek yönlü olan bu masaj etkisi, aşağıdan yukarı doğru olup; işlem esnasında herhangi bir ek uygulama ya da ürün kullanılmamaktadır. Bu etki sonucunda da lenf damarlarında oluşan baskı ile yağ hücreleri parçalanarak bölgeden itilmektedir. Böylece lenf akış hızının artması ile parçalanan yağların vücuttan atılımı hızlanmaktadır.

  Kimler Lenf Drenaj Yaptırabilir?

  Bölgesel kilo ve selülit problemi olan, ödem ve şişkinlik sorunları yaşayan, kan dolaşımı bozukluğu bulunan, doğum sonrası vücut ödemini atmak isteyen ve toksin birikimi bulunan tüm kadın ve erkeklere uygulanabilen oldukça konforlu ve basit bir işlemdir.

  Lenf Drenaj Seans Süresi ve Seans Aralığı

  Lenf Drenaj seans süresi ve seans aralığı kişinin yaşına, tedavinin amacına ve şikayete neden olan probleme bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu nedenle kişiye özel seans süresi ve seans aralığının oluşturulması için ön kontrol gereklidir. Ancak bölgesel zayıflama ve selülit tedavileri için ortalama 10 ila 15 seans ile istenilen görünümü elde etmek mümkündür. Seans süresi ise 20 ila 30 dakika arasında değişmekte olup, seans aralığı 2 ila 3 gündür.

  Lenf Drenaj Sonrası Görülen Etkiler

  Vücudun her bölgesinde güvenle kullanılan bu tedavi, lenf akış hızını arttırırken ödem ve vücutta biriken toksinlerin atılmasını sağlaması ile birlikte dolaşım sisteminin düzenli çalışmasını da sağlamaktadır. Bu etkiler sayesinde hücreler arası oksijen oranı artmakta ve dokular arası bir yenilenme etkisi ortaya çıkarmaktadır. Lenf Drenaj tedavisinin bu etkisi; kollajen üretiminin tetiklenmesi, cilt sıkılaşması, iyileşme ve gençleşme olarak kendini göstermektedir. Yani bölgesel yağlanma ve selülit görünümüne yol açan yağ hücrelerinin parçalanmasını ve bölgeden uzaklaşmasını sağlarken, aynı esnada cilt kalitesini de düzenleyerek daha sağlıklı bir doku oluşumuna da katkı sağlamaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lenf Drenaj Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button