Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Lazerle Leke Tedavisi

Lazerle Leke Tedavisi

  Lazerle Leke Tedavisi; Lazerin ciltteki olumlu etkilerinden yararlanıldığı Lazerle Leke Tedavisi lazer ışınlarının pigment hücrelerini hedef alarak hasarlı hücreleri onardığı ve cilt tonunu eşitlediği cilt tedavisi yöntemi olup, cilt analizi, cilt lekesi tespiti ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Lazer ile Leke Tedavisi Nasıl Uygulanır? Etkileri, Seans Sayısı ve İşlem Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Genetik faktörler, güneş, ilaç kullanımı, hormonal düzensizlikler ve yanlış kozmetik ürünlerinin kullanılması gibi pek çok faktör cilt bütünlüğünü bozan lekelerin oluşmasına neden olmaktadır. Cildin alt katmanlarındaki cilde rengini veren melanosit hücrelerinin düzensizliği sonucu oluşan bu cilt lekeleri çeşitli türlere ve nedenlere bağlı gelişmekle birlikte genellikle zararsız olsa da cilt bütünlüğünü bozan lekelerin tedavi edilmesi oldukça önemlidir.

  Akne, melazma, vitiligo, güneş lekeleri, çil lekeleri, doğum lekeleri gibi çeşitli türleri bulunan bu lekeler oluşma nedenlerine ve derinliklerine göre klasik metotlar ya da tedavi yöntemleri ile çözümlenmek istense de ileri yaş, gebelik, cilt enfeksiyonları, sigara ve alkol tüketimi gibi çeşitli unsurlar melanin üretimini tetikleyerek daha büyük pigmentasyon problemlerinin oluşmasına yol açmaktadır. Bu nedenle derinleşmiş cilt lekelerinde lekenin altında asıl problemin olduğu bölgeye etki edilmesi oldukça önemlidir.

  Lazerle Leke Tedavisi

  Melanin adındaki pigment hücrelerinin yüksek ve yoğun olduğu alanları hedef alarak estetik, kozmetik ve psikolojik sorunlara neden olan cilt lekelerini derinliğini arttırmadan azaltan ve cilt bütünlüğünü sağlayan en etkin tedavi yöntemleri arasında Lazerle Leke Tedavisi bulunmaktadır. Lekenin oluşum nedenine bağlı olarak tercih edilen bu tedavi yöntemi lekenin derinliği ve genişliğine bağlı olarak özelleştirilmiş tedavi planlaması ile uygulanmaktadır.

  Lekenin bulunduğu alandaki cilt katmanlarını, melanosit hücrelerini ve doku hücrelerini cildin kendi kendini onarım sürecini aktive ederek iyileştiren ve kozmetik görünümü yeniden kazandıran lazer tedavisi öncesinde cilt analizi ve klinik muayene gerçekleştirerek lekelerin derinliklerini, yaygınlıklarını ve cilt sağlığını analiz ederek kişisel tedavi planlamasının oluşturulabilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Pigment hücrelerini hedef alarak kontrollü ısı artışı ile yenilenmesini ve aktive olmasını sağlayan lazer teknolojisi ve cilt lekesi tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, klinik muayene ve cilt analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Lazerle Leke Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi
  Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi ton eşitsizliği oluşturan yaşlılık lekelerinin plazma enerjisiyle giderildiği güvenli bir cilt tedavisi yöntemidir.

  Lazerin Cilt Lekesi Üzerindeki Etki Mekanizması

  Cilt tedavilerinde kullanılmakta olan lazer teknolojileri dalga boyu prensibi ile çalışan ve kısa sürelerde güçlü atımlar yapan en gelişmiş sistemlerdir. İşlem bölgesi dışında çevre dokulara zarar vermeden kontrollü ısı artışı sağlayarak Lazerle Leke Tedavisi güneş lekesi, doğum lekeleri, çil lekeleri, akne, yanık izi ve skar izi lekeleri ve dövme silme gibi etkinliklerini hasarlı, düzensiz ya da yoğunlaşmış pigment hücrelerinde kontrolü ufak hasarlar oluşturmaktadır. Bu hasarlar makrofaj adı verilen iyileştirici ve onarıcı hücreleri cilt lekesinin bulunduğu alana toplarken aynı anda pigment hücrelerinin yoğunluğunu da azaltmakta, düzenlemektedir. Böylece cilt yenileyici etki ile cilt tonunu eşitlemektedir.

  Lazerle Leke Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  Lazerle Leke Tedavisi başarısının en önemli basamağı cilt lekesinin doğru analiz edilmesidir. Bu nedenle klinik muayene ve cilt analizi gerçekleştirilerek lekenin derinliği, yaygınlığı ve cilt kalitesi analiz edilerek kişisel tedavi ve seans planlaması oluşturulmaktadır. Daha sonrasında sistem güç ve atım ayarlamaları yapıldıktan sonra cilt yüzeyi kir ve kozmetiklerden arındırılmaktadır.

  Lazer atımı esnasında ciltte hissedilen batma hissinin en aza indirilebilmesi için lokal anestezik krem sürülebilmektedir. Uygun lazer yönteminin sistem başlığı kullanılarak lekenin bulunduğu bölgeye düzenli ve kontrollü atışlar yapılmaktadır. Bu atışlar esnasında tek her bir lazer ışını istenilen derinliğe iletilerek cildin makrofaj sürecini aktive etmektedir. Leke üzerine yapılan düzenli atışların tamamlanmasının ardından seans tamamlanmış olmaktadır.

  Lazerle Leke Tedavisi Seans Sayıları ve Seans Aralıkları

  Lazerle Leke Tedavisi tek seans ya da seanslar şeklinde uygulanan bir tedavi protokolüdür. Lekenin türüne, derinliğine ve cilt kalitesine göre özelleştirilmiş bu tedaviler lazer sistemine göre de farklılık göstermektedir. Çil lekeleri, yaşlılık lekeleri, güneş lekeleri genellikle 2 ila 3 seansta tedavi edilebilirken daha derin cilt lekeleri için 3 ila 4 seansa ihtiyaç duyulabilmektedir.

  Lazerle Leke Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Lazerle Leke Tedavisi içerisinde kullanılan sistemler son derece güvenli ve geniş kullanım yelpazesine sahip cihazlardır. Dalga boyu prensibi ile çalışan bu sistemler çevre dokularda herhangi bir risk oluşturmadan doku hücrelerini ve pigment hücrelerini hedef aldığı için cilt tonu eşitleme etkinliği göstermektedir.

  Ancak işlem sonrasında cilt hassasiyetinin arttırılmaması ve yan etki oluşma riskinin önüne geçilmesi için leke oluşumuna neden olabilecek güneşin zararlı etkilerinden korunmak gerekmektedir. Bu nedenle her seans sonunda yüksek faktörlü güneş kremi kullanılması, kese ve peeling gibi cildi tahriş edecek uygulamalardan kaçınılması önerilmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazerle Leke Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button