Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Lazer Epilasyon Sonrası Kızarıklık Olur Mu?

Lazer Epilasyon Sonrası Kızarıklık Olur Mu?

  Lazer Epilasyon Sonrası Kızarıklık Olur Mu?: Lazer epilasyon sonrası görülmesi beklenen olası yan etkilerin arasında kızarıklık ve cilt hassasiyeti gibi durumlar görülebilmekte olup Lazer Epilasyon Sonrası Kızarıklık Olur Mu sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Lazerin kıl köklerinde ve ciltte ısı artışına yol açıyor olmasından kaynaklanmaktadır. Lazerin etki mekanizması ile oluşan bu olası geçici yan etki yaygın görülen bir yan etki olup Lazer Epilasyon Sonrası Bakım Nasıl Olmalıdır? Lazer epilasyonda Görülen Yan Etkiler Nelerdir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsinz.

  Lazer Epilasyon Göze Zarar Verir Mi?
  BENZER TEDAVİLER
  Lazer Epilasyon Göze Zarar Verir Mi?
  Lazer epilasyon genellikle güvenli bir prosedürdür ancak işlem sırasında gözün doğrudan lazer ışınlarına maruz kalmamasına dikkat edilmelidir.

  Lazer Epilasyon Sonrası Kızarıklık Olur Mu?

  Lazer epilasyonun etki mekanizması cilt yüzeyindeki istenmeyen kılların kalıcı olarak azaltmak ya da yok etmek amacıyla çalışmaktadır. Lazer epilasyon işlemleri için geliştirilmiş olan sistemlerde lazer ışınları yoğun ışık enerjisi ile belirli bir dalga boyunca ciltteki kıl köklerini hedef almaktadır. Buradaki hedef kıl köklerine rengini veren melanin pigmentidir.

  Cilt yüzeyi lazer epilasyon sistemi başlığı ile tarandığında gönderilen farklı dalga boylarındaki lazer ışınları kıl köklerindeki melanin pigmentleri yani renk hücreleri tarafından emildiğinde bölge hızlıca ısınmaktadır. Bu ısınma halinde kökler tahrip olarak zayıflamakta ve foliküller bozularak uzama fonksiyonlarını yavaş yavaş kaybetmektedirler.

  Lazer epilasyon işleminde lazer ışınlarının kıl köklerinde göstermiş olduğu etki mekanizması cilt yüzeyinde kızarıklık gibi yaygın olarak görülen olası geçici yan etki oluşturmaktadır. Cilt hassasiyeti ve kızarıklık genel olarak geçici ve çoğu kişiden herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan kendiliğinden kaybolmaktadır.

  Lazer epilasyon sonrası görülmesi beklenen olası yan etkiler kişiden kişiye göre değişmekle birlikte kızarıklık kısa süreli ve hafif bir yan etki olarak karşımıza çıkabilmektedir. Ancak profesyonel bir klinik ve uzmanla çalışmak görülmesi beklenen kızarıklık gibi olası geçici yan etkilerin daha da minimize edilmesini sağlamaktadır. Bu amaçla ücretsiz muayenemizden yararlanarak merkezimizi ziyaret edebilir; işlem öncesi ve sonrası bakım konusunda bilgiler alarak kişisel tedavi planlamanızı oluşturabilirsiniz.

  Epilasyon tedavileri sonrasında bakım talimatlarına uymak olası risk ve yan etkilerin önlenmesi açısından da oldukça önemlidir. Lazer Epilasyon Sonrası Kızarıklık Olur Mu?, Lazer Epilasyon Sonrası Bakım, Lazer Epilasyon Lekesi Geçer Mi ve Lazer Epilasyon fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan iletişim formunu kullanabilir, iletişim numaralarımız üzerinden merak ettiğiniz diğer konu başlıkları hakkında sorularınızı iletebilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Sonrası Bakım Nasıl Olmalıdır?

  Her kozmetik tedavide olduğu gibi Lazer epilasyon işlemlerinde de tedavinin etkinliğinden yararlanıldığı kadar cilt sağlığının korunması ve desteklenmesi çok önemlidir. Bu nedenle Lazer Epilasyon Sonrası Kızarıklık Olur Mu? konu başlığında kızarıklık, ısı artışı ve cilt hassasiyeti gibi olası geçici yan etkilerin herhangi bir reaksiyona yol açmadan hafifleyerek kaybolması için Lazer Epilasyon Sonrası Bakım tavsiyelerine dikkat edilmesi gerekmektedir.

  Lazer Epilasyon tedavileri sonrasında kızarıklık başta olmak üzere olası yan etkilerin hafifletilmesi ve risklerin ortadan kaldırılması için dikkat edilmesi gereken bakım aşamaları şunlardır:

  • Epilasyon seansları sonrasında soğutma: Lazer epilasyon seansları sırasında ve sonrasında hafif yanma hissi ve kızarıklık normal bir yan etkidir. Ciltteki bu hassasiyeti ve tepkiyi hafifletmek için soğutma jelleri veya soğuk kompresler yapılabilmektedir. Bu uygulamalar cildi rahatlatarak yatıştırır ve kızarıklığın kaybolarak geçmesini sağlar.
  • Güneşin zararlı etkilerinden korunma: Seans sonunda kızaran ve hassasiyeti artan cildin güneşin olumsuz ve zararlı etkilerinden korunması çok önemlidir. Cilt hassasiyetinin artmaması, tahriş ve cilt lekelerinin önlenmesi için direkt olarak güneş ışınlarına maruz kalmamak ve yüksek faktörlü güneş kremleri kullanmak ciltte oluşabilecek yan etkileri önlediği gibi cildin bronzlaşması önlenerek tedavinin etkinliğini de olumlu yönde etkilemektedir.
  • Cildin nemlendirilmesi: Lazer ışınları kıl köklerinde ısı artışına yol açarken ciltte kuruluk oluşabilmektedir. Cildin yatıştırılması ve cilt katmanlarının desteklenmesi için merkezimiz tarafından önerilen parfümsüz ve alkol içermeyen nemlendiricilerin kullanılması ve cildin nem dengesinin korunması oldukça önemli bir aşamadır.
  • Lazer epilasyon sonrası cilt temizliği ve cilt bakımı: İşlem sonrasında cilt temizliği ve kullanılan cilt bakım ürünleri cilt sağlığında önemli rol oynamaktadır. Cilt temizliğinin hijyenik olmasına dikkat edilmelidir. Ancak özellikle seanstan hemen sonra sıcak banyo yapılmasından kesinlikle kaçınılmalıdır. Ek olarak kese – peeling gibi tahriş eden uygulamaların yapılmamasına dikkat edilmelidir..
  • Lazer Epilasyon sonrasında makyaj yapımı ve kozmetik ürünlerin kullanımı: Lazer epilasyon işleminin yapıldığı bölgelerin makyaj ve kozmetik ürünler ile temasının en aza indirilmesi tavsiye edilmektedir. Özellikle kızarıklık olan dönemde kızarıklığın kapatılması için kullanılan makyaj ve kozmetik ürünler olumsuz etkilere yol açabilmektedir. Bu nedenle parfümsüz ve alkol içermeyen, cildi tahriş etmeyen ve destekleyen ürünler ile cildin dinlendirilmesine fırsat verilmelidir.
  • Giyim ve sosyal aktiviteler: Lazer epilasyon sonrasında kızarıklık ve hassasiyet olan dönemlerde aşırı terlemeye yol açan fiziksel aktivitelerin kısıtlanması; hava alan, terletmeyen yumuşak kıyafetlerin seçilmesine özen gösterilmelidir.
  • Doğru cihaz, doğru doz ve doğru tedavi planlaması ile oluşturulmuş lazer epilasyon tedavilerinde seans sonrasında dikkat edilmesi gereken bu bakım prosedürlerinin uygulanmaması halinde istenmeyen komplikasyonlara zemin hazırlanabilir. Bu nedenle etkin bir tedavi için önerilen bakım aşamalarına uyum çok önemlidir.

  Lazer Epilasyonda Yan Etkiler Nelerdir?

  Lazer epilasyon tedavilerinde kızarıklık gibi istenmeyen olası geçici yan etkiler bulunmaktadır. Bu nedenle olası risklerin ve yan etkileri anlamak çok önemlidir. Ancak bu yan etkiler genellikle geçidir ve çoğu kişi için hafif seyrederek kendiliğinden kaybolmaktadır.

  Yaygın olarak görülen lazer epilasyon yan etkileri şunlardır:

  • Kızarıklık
  • Kaşıntı
  • Cilt hassasiyeti
  • Şişlik
  • Hafif ağrı
  • Renk değişiklikleri

  Yukarıda ifade edilen yan etkilere ek olarak bazı ciltlerde kabarcıklar ve geçici kıl çıkışları görülebilmektedir. Cilt kabarcıkları merkezimizde önerilen bakım önerileri ile kısa sürede kaybolmaktadır. Geçici kıl çıkışları ise kılların uzama döngüsüne bağlı olarak kişiden kişiye görülebilen bir yan etkidir. Seansların kıl uzama hızlarına göre tekrar düzenlenmesi geçici kıl uzamalarını önlemektedir.

  Unutulmamalıdır ki lazer epilasyon sonrası görülen kızarıklık ve diğer olası yan etkiler kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Lazer epilasyon tedavileri sonrasında yan etki ve riskleri en aza indirmek için ücretsiz muayenemizden yararlanabilir; test atımı ile kişiselleştirilmiş tedavi planlamanızı oluşturmamıza olanak sunabilirsiniz.

  Lazer epilasyon sonrası istenmeyen etkilerin oluşması, seanslardan sonra yapılması gereken cilt bakım prosedürleri ve diğer merak edilen konu başlıkları hakkında merak ettiğiniz sorular için aşağıda yer alan iletişim formunu kullanabilir, iletişim numaralarımızdan merkezimizi arayabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazer Epilasyon Sonrası Kızarıklık Olur Mu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin

   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Call Now Button