Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Lazer Epilasyon Sonrası Kese Nasıl Yapılır?

Lazer Epilasyon Sonrası Kese Nasıl Yapılır?

  Lazer Epilasyon Sonrası Kese Nasıl Yapılır: Lazer epilasyon işlemi sonrasında hassaslaşan cildin yatışması ile birlikte ortalama birkaç hafta bekledikten sonra nazik hareketler ile kese yapmak ve cildin rahatlamasına yardımcı olmak gerekir. Lazer epilasyon sonrasında cildin iyileşme süreci ve hassasiyeti göz önünde bulundurulmalı ve Lazer Epilasyon Sonrası Kese Nasıl Yapılır?, Lazer Epilasyon Sonrası Neden Kese Yapılır ve Ne Zaman Yapılır? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Aşamaları
  BENZER TEDAVİLER
  Lazer Epilasyon Aşamaları
  Doğru cihaz ve doğru doz ile hedefe yakın kalıcı ve etkin sonuçlar elde edilmesinde önemli olan Lazer Epilasyon Aşamaları kişisel tedavi planlamasında ve periyodik seansların oluşturulmasında  oldukça önemlidir.

  Lazer Epilasyon Sonrası Kese Nasıl Yapılır?

  Lazer epilasyon sonrası kese yapmadan önce cildin tamamen iyileştiğinden emin olunması ve cildin tahriş edilmeden nazik hareketler ile travmatik hareketlerden kaçınmak çok önemlidir.

  İlk aşamada cildin iyileşmesi beklenmelidir. Cilt üzerinde herhangi bir kızarıklık, hassasiyet veya tahriş yoksa kese yapılabilir. Kese yapmadan önce seçilecek ürünlerin nazik kese ürünleri olması önemlidir. Ciltte tahrişe yol açabilecek aşındırıcı ya da kimyasal içeren ürünler kullanılmamalıdır. Doğal ve temiz içeriklerden oluşan cilt dostu kese eldiveni veya kese bezi tercih edilmelidir.

  Kese işlemine geçilmeden önce cildin ılık suyla nemlendirilmesi ve sonrasında yumuşayan cildin dikkatli ve yumuşak hareketler ile keselenmesi önemlidir. Nazik ve dairesel hareketler ile kese yapılmasının ardından cildin durulanması ve nemlendirici uygulanması iyileşme sürecini desteklemektedir.

  Kese yaparken lazer epilasyon sonrası cilt hassas olduğu için çok fazla baskı uygulamaktan kaçınılmalıdır. Kese sırasında herhangi bir hassasiyet veya rahatsızlık hissedildiğinde işlemin hemen durdurulması ve durulanarak tekrar yatışması için nemlendirici ile yatışması beklenmelidir.

  Lazer Epilasyon Sonrası Kese Ne Zaman Yapılır?

  Lazer Epilasyon Sonrası Kese Nasıl Yapılır konu başlığında ele alınması gereken ilk husus ise kese yapma süresidir. Çünkü lazer epilasyondan hemen sonra kese yapılması önerilmez. Çünkü lazer epilasyon işlemi sonrasında cilt hassaslaşır ve reaksiyon verebilir. Bu nedenle cildin tahriş olmaması için iyileşme sürecinin beklenmesi gerekmektedir.

  Lazer epilasyon sonrası iyileşme süresi kişiden kişiye değişiklik göstermesi nedeni ile bu süre ortalama olarak birkaç hafta ile birkaç ay arasında değişebilmektedir. Bu nedenle işlemi gerçekleştiren uzmanlarımız cilt tipine, uygulama bölgesine ve cilt hassasiyetine göre lazer epilasyon seansları sonrasında kese yapma süresini belirtmektedirler.

  Unutulmamalıdır ki lazer epilasyondan hemen sonra kese yapılması cildin tahriş olmasına, yan etki risklerinin artmasına ve iyileşme sürecinin olumsuz etkilenmesine yol açmaktadır. Bu nedenle lazer epilasyon sonrasında hemen kese atılmamalı ve cildin yatışmasına izin verilmesinin ardından uzmanın önerdiği sürede cilde kese atılmalıdır.

  Lazer epilasyon sonrasında cildin dinlendirilmesi ve sonrasında kese yapılarak ölü deri hücrelerinden arındırılması ve yenilenmesi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayenemizden yararlanmak ve lazer epilasyon tedavilerimiz hakkında detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan iletişim formunu kullanabilir ya da iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Sonrası Kese Yapılır Mı?

  lazer epilasyondan hemen sonra kese yapmak genellikle önerilmeyen bir uygulamadır. Lazer epilasyon işlemi sırasında ışık enerjisi kıl köklerini tahrip ederken aynı anda cildi hassas hale getirmektedir. Bu nedenle lazer epilasyondan hemen sonra cildin tahriş olmaması için iyileşmesine izin verilmesi çok önemlidir.

  Lazer Epilasyon Sonrası Kese Nasıl Yapılır konu başlığında  dikkat edilmesi gereken konu lazer epilasyondan sonra cildin dinlendirilmesi ve birkaç gün ila birkaç kaç hafta cildin iyileşmesinin beklenmesinin ardından kese yapılmasıdır. İyileşme sürecinde cildin nemlendirilmesine ve güneşin zararlı etkilerinden korunmasına da dikkat edilmesi gerektiğinin altı çizilmelidir.

  Lazer Epilasyon Sonrası Kese Neden Yapılır?

  Lazer epilasyon işleminden hemen sonra kese işlemi önerilmeyen bir uygulamadır ancak cildin iyileşme sürecinin beklenmesi ile yapılan kese işlemlerinde epilasyon sonuçlarına ve tedavinin başarısına katkı sağladığını ifade etmek mümkündür.

  Kese, lazer epilasyondan sonra cildin en üst tabakasındaki ölü deri hücrelerinin arındırılmasında ve cildin altındaki sağlıklı ve canlı hücrelere ulaşılmasına yardımcı olmaktadır. ayrıca kıl köklerine daha iyi erişilmesine ve etkili bir lazer epilasyon sonucunun alınmasına da yardımcı olmaktadır. Bu nedenle cildin iyileşme süreci beklenerek dikkatli ve yumuşak hereketler ile kese yapılmasına özen gösterilmelidir.

  Lazer epilasyon sonrası kese ve cilt bakım önerileri hakkında detaylı bilgi almak, lazer epilasyon sonrası kese süresi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek veya lazer epilasyon tedavilerimiz ve lazer epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda yer alan iletişim formunu kullanabileceğiniz gibi iletişim numaralarımızdan da bizlere ulaşabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazer Epilasyon Sonrası Kese Nasıl Yapılır Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin

   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Call Now Button