Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Lazer Epilasyon Sonrası Kaşıntı Yapar Mı?

Lazer Epilasyon Sonrası Kaşıntı Yapar Mı?

  Lazer Epilasyon Sonrası Kaşıntı Yapar Mı: Lazer epilasyon işlemi sırasında ve sonrasında cilt lazer ışınlarına karşı reaksiyon verebilmektedir. Bu cilt reaksiyonları arasında kaşıntı hissi bulunmakta olup Lazer Epilasyon Sonrası Kaşıntı Yapar Mı, Lazer Epilasyon Neden Kaşıntı Yapar? ve Lazer Epilasyon Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Olmalı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Bronz Tene Lazer Epilasyon
  BENZER TEDAVİLER
  Bronz Tene Lazer Epilasyon
  Lazer epilasyon tedavilerinde kullanılan lazer teknolojileri sayesinde her cilt rengine işlem yapılabilmektedir.

  Lazer Epilasyon Sonrası Kaşıntı Yapar Mı?

  Lazer epilasyon seansları sırasında ya da sonrasında bazı kişiler kaşıntı problemi ile karşı karşıya kalabilmektedir. Bu kaşıntı sorunu aslında cildin reaksiyon vermesi olarak tanımlanabilir. Bir cilt reaksiyonu olarak karşımıza çıkan bu kaşıntı problemi genel olarak birkaç saat ile birkaç sürebilmektedir. Ayrıca cilt hassasiyetine ve kullanılan lazer epilasyon cihazına göre de değişebilmektedir.

  Lazer epilasyon sırasında ve sonrasında gelişen kaşıntılar genel olarak geçicidir ve herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan kendiliğinden hafifleyerek kaybolmaktadır. Ancak bazı durumlarda kaşıntı şiddeti artabilir. Bu seviyelerde cilt tahrişinin önüne geçilebilmesi için cildin desteklenmesi ve cilt kuruluğundan kaynaklanan bir kaşıntı sorunu var ise cildin nemlendirilmesi önerilmektedir

  Lazer epilasyon sonrası görülen kaşıntı problemlerinde cildin travmatik etkilerden korunması çok önemlidir. Cildin travmatik bir darbe ile kaşınması ve hassasiyetin arttırılması istenmeyen cilt lekelerine, tahrişlere hatta cilt yanıklarına yol açabilmektedir. Bu nedenle özellikle lazer epilasyon işlemleri sonrasında cildin kaşınmaması, önerilen cilt bakım prosedürlerine dikkat edilmesi istenmektedir.

  Lazer epilasyon sonrasında cilt bakımı nasıl olmalı, Lazer Epilasyon Leke Yapar Mı? ya da bronz tene lazer epilasyon yapılır mı gibi merak ettiğiniz sorularınızı iletmek, lazer epilasyon hakkında bilgi almak veya test atışı yaptırarak kişisel seans takviminizi oluşturmak için aşağıda yer alan iletişim formunu kullanabilir, iletişim numaralarımızdan bizi arayabilir ve ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz. 

  Lazer Epilasyon Neden Kaşıntı Yapar?

  Lazer Epilasyon Sonrası Kaşıntı Yapar Mı sorusuna yanıt vermenin ardından lazer epilasyon neden kaşıntı yaparak konu başlığı da önemlidir. Kaşıntı genellikle hafif ve geçici bir durum olsa da şiddetli veya devam eden kaşıntılarda uzmanımızla iletişime geçmeniz gerekmektedir. Peki lazer epilasyon neden kaşıntı yapar?

  Lazer epilasyonda kaşıntı nedenleri arasında cilt hassasiyeti yer almaktadır. Cilt hassasiyeti lazer epilasyonun etki mekanizması ile birlikte artış gösterebilmektedir. Bu hassasiyet artışı ile birlikte gelişen tahriş olma durumu ciltte istenmeyen bir kaşıntıya yol açabilmektedir.

  Bir diğer kaşıntı nedeni ise kıl kökü tahribatıdır. Lazer ışınları kıl köklerini hedef alıp ısı enerjisi ile tahrip ederken bu süreçte ciltte kızarıklık ve hafif batma hissi gelişebilmektedir. Bu durum sonucunda da bir kaşınma isteği görülmektedir.

  En önemli kaşıntı nedenleri arasında da cilt kuruluğu bulunmaktadır. Lazer epilasyon öncesinde cildin nemini kaybetmesi ve kuruması, işlem sırasında daha daha nem kaybetmesine ve cilt kuruluğuna neden olabilmektedir. Bunun sonucunda da kuru cilt kaşıntı hissine neden olmaktadır.

  Ancak unutulmamalıdır ki bazı kişilerde lazerin yanlış uygulanması veya cilt tipine uygun olmayan lazer epilasyon cihazının tercih edilmesi sonucunda ciltte iritasyon gelişmektedir. İrritasyon gelişen cilt tahriş olur ve bu tahriş etkisi ile birlikte kızararak kaşınmaya başlar. Bu nedenle lazer epilasyon işlemlerinden sonra istenmeyen yan etkilerin gelişmemesi için kaşıntı tipine dikkat edilmelidir. 

  Lazer Epilasyon Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

  Lazer epilasyon sonrasında cilt ısısının artması ve hassasiyet gelişmesi ile birlikte oluşan kaşıntılarda soğutucu jel ve losyon kullanımı etkili olabilmektedir. Jel ve losyonlar cildi rahatlatırken aynı sırada cildi yatıştırarak kaşıntıyı azaltmaktadır.

  Lazer epilasyon sonrası görülen kaşıntıların büyük bir çoğunluğu cilt kuruluğu ile ilgilidir. Bu nedenle lazer epilasyon öncesinde ve sonrasında cildin nem dengesinin korunmasına dikkat edilmelidir. Özellikle lazer epilasyon seans aralıklarında cilde nemini yeniden kazandıran hafif nemlendirici kremlerin veya vücut yağlarının kullanım sıklığının arttırılması gerekmektedir.

  Lazer Epilasyon Sonrası Kaşıntı Yapar Mı konu başlığında önemli bir diğer husus ise dikkat edilmesi gerekenlerdir. Lazer epilasyon sonrasında kaşıntıya yol açabilecek işlemlerden ve uygulamalardan kaçınmaya özen gösterilmelidir. Sıcak su ile temas, güneşe maruziyet ve aşırı terleme cilt ısısını arttırdığı için kaşıntıyı tetiklemektedir. Bu nedenle lazer epilasyon sonrası özellikle ilk birkaç saat cildin soğutulması, sonrasında cildin nemlendirilmesi ve rahat giysiler tercih edilerek yüksek faktörlü güneş kremi ile korunmalıdır.

  Unutulmamalıdır ki her bireyin cilt yapısı ve cildinin vermiş olduğu reaksiyonlar birbirinden farklıdır. Bu nedenle kişisel bakım önerilerinin uygulanması daha doğru ve etkin olacaktır. Lazer epilasyon tedavileri öncesinde ve sonrasında kaşıntı şikayeti ile ilgili bilgi almak, cilt tipinize uygun bakım önerilerini ve yöntemlerini belirlemek, Lazer Epilasyon Fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazer Epilasyon Sonrası Kaşıntı Yapar Mı Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin

   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Call Now Button