Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Lazer Epilasyon Sonrası Kabarma Olur Mu?

Lazer Epilasyon Sonrası Kabarma Olur Mu?

  Lazer Epilasyon Sonrası Kabarma Olur Mu: Lazer epilasyon işleminde kıl kıl köklerini hedef alan ısı enerjisi kullanıldığı için ciltte hafif bir kabarma olması mümkün olup Lazer Epilasyon Sonrası Kabarma Olur Mu konu başlığına ek olarak Lazer Epilasyon Sonrası Kabarma Neden Olur? Nasıl ve Zaman Geçer? gibi merak edilen diğer konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Aşamaları
  BENZER TEDAVİLER
  Lazer Epilasyon Aşamaları
  Doğru cihaz ve doğru doz ile hedefe yakın kalıcı ve etkin sonuçlar elde edilmesinde önemli olan Lazer Epilasyon Aşamaları kişisel tedavi planlamasında ve periyodik seansların oluşturulmasında  oldukça önemlidir.

  Lazer Epilasyon Sonrası Kabarma Olur Mu?

  Lazer epilasyon sonrasında ciltteki hafif kabarmalar olası etkiler arasında yer almaktadır. Genellikle geçici bir reaksiyon olan bu durum kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Cilt kabarması genel olarak lazer atımlarının yapıldığı bölgedeki kıl köklerinin tahrip edilmesin ve bu tahrip etkisi sırasında kıl köklerinde oluşan ısı etkisiyle ilişkilidir.

  Isı etkisi, cilt tipi ve hassasiyet, işlem bölgesi ve kullanılan soğutma yöntemleri veya sistemleri lazer epilasyon işlemi sırasında veya sonrasında oluşan kabarma ile ilgili nedenler arasında sayılabilmektedir. Bu reaksiyon genel olarak hafif ve geçici etkilidir. Lazer epilasyon Sonrası Kabarma Olur Mu sorusuna yanıt olarak epilasyon sonrasında görülmesi beklenen olası geçici yan etki demek mümkündür.

  Lazer epilasyon işlemi ardından görülen kabarmalar birkaç saat ya da birkaç gün içerisinde kendiliğinden hafifleyerek kaybolmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki her cilt tipi ve kıl karakteri birbirinden farklıdır. Bu nedenle lazer epilasyon sırasında ve sonrasında görülen kabarmaların şiddeti ve geçme süresi değişebilmektedir. Eğer kabarma şiddeti ve süresi beklenilenden uzun sürüyor ve  şiddeti artıyor ise polikliniğimiz ile iletişime geçerek uzmanımıza başvurabilirsiniz.

  Hassas cilt tiplerine sahip olan kişilerde cilt kabarmaları daha belirgin ve daha yaygın bir halde görülebilmektedir. Lazer epilasyon seansları öncesinde etkin ve güvenilir işlem yaptırmak, oluşabilecek reaksiyonları en aza indirmek için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir, test atımı yaptırarak kişisel tedavi planlamanızı oluşturabilirsiniz.

  Hem kadın hem de erkek lazer epilasyon işlemlerinde etkin ve başarılı sonuçlar almak, randevu talebinde bulunmak veya Lazer Epilasyon Sonrası Kabarma Olur Mu ve Lazer Epilasyon Fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda yer alan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Sonrası Cilt Neden Kabarır?

  Lazer epilasyon sonrası ciltte görülen kabarma lazerin çalışma prensibi ve ısı etkisi ile 

  ilgili olup cilt tipi ve cilt hassasiyeti, işlem bölgesi ve epilasyon işlemi sırasında kullanılan soğutma sistemleri gibi çeşitli nedenler de yer almaktadır.

  Lazer epilasyon tedavilerinde bilinmesi gereken en önemli husus lazerin çalışma prensibidir. Lazer atımı sırasında kıl köklerini hedef alan lazer ışınları kıl köklerine tutunup ısı enerjisi oluştuğunda bu ısı kıl köklerini tahrip eder ve çevre dokuda hafif bir ısınma etkisi ortaya çıkar. Bu ısınma sonucunda da ciltte reaksiyon olarak hafif bir kızarma ve kabarma oluşmaktadır.

  Cilt tipi ve kişinin cilt hassasiyetine bağlı olarak ciltteki kabarmalar bazı kişilerde daha fazla görülebilmektedir. Hatta aşırı hassas cilt tiplerinde bu reaksiyon daha belirgin görülebilmektedir.

  Lazer Epilasyon Sonrası Kabarma Nasıl ve Ne Zaman Geçer?

  Lazer Epilasyon Sonrası Kabarma Olur Mu başlığı altında da ifade edildiği gibi epilasyon işlemi sonrasında oluşan cilt kabarmaları olası geçici yan etkiler arasında olup hafif ve geçicidir. Ancak her cilt tipi, işlem bölgesi ve cilt hassasiyeti birbirinden farklı olduğu için kabarmanın süresi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. 

  Genel olarak lazer epilasyon sonrasında oluşan kabarmalar işlemin hemen ardından veya birkaç saat içerisinde ortaya çıkmaktadır. Gelişen bu reaksiyon ise herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan birkaç saat içerisinde ya da en geç birkaç gün içerisinde kaybolmaktadır.

  Lazer Epilasyon Sonrası Bakım Nasıl Olmalıdır?

  Lazer epilasyon sonrasında oluşan cilt kabarmalarında ve hassasiyet artışlarında soğuk kompresler en etkin uygulamalardır. Kabarma ile başa çıkmak ve ciltteki ısı artışının düşmesini düşmesi için soğuk kompres önerilmektedir. Bu işlem şişliği azaltırken aynı anda serinleterek yatıştıracaktır.

  Lazer epilasyon sonrasında nemlendirme çok önemlidir. Cildin yatışmasına destek olmak için rahatlamaya yardımcı hassas cilt bakım ürünleri tercih edilerek ısı artışı ile kuruyan cildin desteklenmesi gerekmektedir. Ancak bu aşamada cildin korunması çok önemlidir. İşlemden sonraki ilk birkaç gün boyunca aşırı sıcak su ile duş almaktan, kese ve peeling gibi cildi tahriş eden uygulamalardan kaçınılması gerekmektedir. Ayrıca epilasyon işlemi sonrasında aşırı hassas cildin güneşten korunmasına dikkat edilmeli yüksek faktörlü güneş kremi kullanarak güneşin zararlı etkilerinden cildin korunmasına özen gösterilmelidir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazer Epilasyon Sonrası Kabarma Olur Mu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin

   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Call Now Button