Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Lazer Epilasyon Sonrası Güneşe Çıkılır Mı?

Lazer Epilasyon Sonrası Güneşe Çıkılır Mı?

  Lazer Epilasyon Sonrası Güneşe Çıkılır Mı?: Lazer epilasyon tedavileri sonrasında Lazer Epilasyon Sonrası Güneşe Çıkılır Mı sorusu önemli olup cildin güneşe maruz kalması potansiyel olarak zararlı etkilere yol açabilmektedir. Cilt hassasiyetini artırmamak ve renk değişikliklerine neden olmamak için işlem bölgelerinin güneşten korunmasına dikkat edilmesi önemli olup Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler, Lazer Epilasyon Güneş Lekesi Yapar mı? ve Lazer Epilasyon Sonrası Güneş Kremi Kullanımı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Yazın Lazer Epilasyon Yapılır Mı?
  BENZER TEDAVİLER
  Yazın Lazer Epilasyon Yapılır Mı?
  Kadın ve erkekler tarafından merak edilen Yazın Lazer Epilasyon Yapılır Mı? konu başlığı hakkındaki tüm bilgilere yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Sonrası Güneşe Çıkılır Mı?

  Güneşin cilt üzerinde çok çeşitli olumsuz etkileri bulunmaktadır. Güneş yanıkları, erken yaşlanma, pigmentasyon bozuklukları ve cilt lekeleri, cilt kanserleri, cilt hassasiyetleri, kızarıklık ve kabarma gibi görülen bu istenmeyen etkilere karşı cilt sağlığı için güneşten korunmak çok önemlidir. Tüm bunlara ek olarak lazer epilasyon sonrasında güneşe maruz kalma süresi de cilt üzerinde zararlı etkilere yol açabilmektedir.

  Lazer Epilasyon Sonrası Güneşe Çıkılır Mı konu başlığında ifade edilmesi gereken bir diğer husus lazer epilasyon tedavileri sonrasında lazer ışınlarının kıl köklerindeki çalışma prensibine bağlı olarak ısınma ve ciltte hassasiyet görülebilmektedir. Bu nedenle işlem sonrasında güneş ışınları savunmasız cilt dokusunda kızarıklığı ve yanma hissini arttırırken renk değişikliklerine de yol açabilmektedir. Ek olarak lazer epilasyon sonrası görülen olası geçici yan etkilerin ve iyileşme sürecinin yavaşlamasına da neden olabilmektedir.

  Lazer epilasyon sonrası görülen hassasiyet ve cildin yatışma süresi kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Lazer epilasyon işlemi sonrasında güneşten kaçınmak, uzmanımız tarafından belirtilen önerilere uymak ve cildi korumak çok önemlidir. Cildin güneş ışınlarına maruz kalma süresini en aza indirmek olası yan etkilerin kendiliğinden hafifleyerek kaybolması desteklendiği gibi oluşabilecek riskleri hafifleterek cildi korumaktadır.

  Lazer epilasyon sonrası cilt hassasiyeti birkaç gün sürebilmektedir. Bu nedenle işlem sonrasında yüksek SPF içeren güneş koruyucu krem kullanarak ciltte istenmeyen olumsuz reaksiyonların minimize edilmesi ve iyileşme sürecinin desteklenmesine yardımcı olunması gerekmektedir. Hassasiyet artışı, lazer epilasyon sonrası ciltte kızarıklık, kabarcık, renk değişiklikleri ve tahriş gibi istenmeyen olumsuz etkiler ile ilgili detaylı bilgi almak, lazer epilasyon sonrası cilt bakımı ve koruma ile ilgili merak ettiğiniz soruları iletmek için aşağıda yer alan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Lazer epilasyon sonrası cilt sağlığı ve diğer kişisel önlemler hakkında merak ettiğiniz konu başlıkları için ücretsiz muayenemizden yararlanarak uzmanlarımız ile görüşebilir, iletişim numaralarımızı kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Lazer epilasyon öncesinde olduğu gibi sonrasında da güneşten korunmak çok önemlidir. Özellikle güneşten korunma en önemli basamaktır. İşlem sonrası cilt bakımı hassasiyeti ve kızarıklığı azaltmaya yardımcı olurken yüksek faktörlü güneş kremleri ile cilt koruma altına alınmaktadır. Böylece cilt katmanlarındaki iyileşme hızlanmaktadır.

  Unutulmamalıdır ki işlem sonrasında en az birkaç hafta süre ile direkt uzun süreli güneş ışığı altında kalınmamalı, sabah saatleri ile öğleden önce güneşten kaçınılmalıdır. Bu önlemler cilt sağlığının desteklenmesi ve iyileşmeyi hızlandırırken istenmeyen tahriş, kabarma ve yanık ile oluşabilecek cilt lekelerinin önlenmesinde çok önemlidir.

  Lazer Epilasyon Güneş Lekesi Yapar mı?

  Lazer Epilasyon Sonrası Güneşe Çıkılır Mı soru başlığında lazer epilasyon sonrası leke oluşumu bir diğer önemli konudur. Lazer epilasyon yaptıran tüm kadın ve erkeklerin cilt sağlığını ve konforunu koruması merkezimiz için de oldukça önemlidir. Bu nedenle bilinmelidir ki lazer epilasyon işlemi esnasında lazer ışınları ciltteki melanin pigmentasyonunu etkilemektedir.

  Epilasyon tedavisi sırasında cilt katmanlarındaki melanin lazer ışınlarını kıl köklerinde absorbe ederken emilim sonrasında köklerde ısı meydana gelmektedir. Bu ısı ciltteki renk yani pigment hücrelerini uyarmakta ve ciltteki ısı artışı ile birlikte hassasiyet gelişerek cilt savunmasız kalmaktadır.

  Lazer epilasyon sonrasında hassas ve iyileşme sürecini tamamlamamış olan cildin direkt olarak güneşe maruz kalması ve uzmanımız tarafından belirtilen güneş koruma önlemlerinin yeterince alınmaması halinde ciltte pigmentasyon bozuklukları yani güneş lekeleri oluşabilmektedir.

  Lazer Epilasyon Sonrası Güneş Kremi Kullanımı

  Lazer epilasyon tedavilerinin tüm olumlu etkilerinden yararlanarak pürüzsüz ve eşit cilt tonuna sahip olabilmek için lazer epilasyondan sonra güneş koruyucu kullanımı ile ilgili önemli basamaklar şunlardır:

  Faktör Seçimi: Güneş koruyucu faktörleri SPF olarak ifade edilmektedir. SPF yani güneş kremlerinin faktörü cilt tipine ve güneşe maruz saatlerine göre seçilmelidir. En düşük SPF 30 olarak tercih edilmesi söylenmektedir. Ayrıca hem UVA hem de UVB ışınlarına karşı koruma sağlayan geniş spektrumlu olmasına da dikkat edilmelidir.

  Düzenli Uygulama: Güneş kremlerinin işlem sonrasında 2 saatte bir ya da terleme gibi durumlarda yeterli miktarda en düşük 30 ml olarak daha sık tekrarlanması gerekmektedir.

  Uygulama: Güneş koruyucu kremlerin işlem bölgesine cildi tahriş etmeden eşit bir şekilde yumuşak hareketlerle sürülmesine özen gösterilmelidir. Masaj yaparak ya da kaşıma gibi cildi tahriş edecek travmatik etkilerden kaçınılmalıdır.

  Koruma: Uygulama sonrasında güneşin en güçlü olduğu saatlerde cildin korunması ve özellikle saat 10.00 ile 16.00 saatleri arasında güneşe maruz kalmaktan kaçınılarak koruyucu giysiler ile güneş kremi desteklenmelidir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazer Epilasyon Sonrası Güneşe Çıkılır Mı Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin

   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Call Now Button