Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler; Lazer epilasyon işleminden önce etkin bir tedavi için kıl köklerinin koparılmadan cilt seviyesinde kesilmesi önemli bir kriter olduğu gibi Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler de lazer tedavisinin etkinliği ve başarılı sonuçların alınması açısından oldukça önemli olup, Lazer Epilasyon Sonrası Ağrı Acı Olur Mu? Güneşe Çıkılır Mı? gibi önemli konu başlıklarına da yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler içerisinde tedavi sonrasında hastanın güneşe çok fazla maruz kalması ve güneş ışınlarını vücuduna toplaması önerilmemektedir. Bu davranışları gösteren hastaların büyük sorunlar yaşaması ve uygulama yapılan bölgesinde kabuklanmaların olduğunu görmemek elde değildir.
  • Tedavi sonrasında hastaya sürmesi ve uygulaması için verilen tüm kremlerin başarılı ve düzenli bir şekilde uygulaması gerekmektedir. Aksi takdirde lazer epilasyon tedavisinin çalışma mantığından dolayı hastanın uygulama yapılan bölgesinde sorunlar görülebilecektir.
  • Lazer epilasyon sonrasında kişilerin hamam, sauna ve havuz gibi işlemleri uygulamaması gerekmektedir. Aksi takdirde yara yerinde enfeksiyonlar oluşabilecek, yaralar büyüyebilecek ev yaranın iyileşmesinde gecikmeler yaşanabilecektir.
  • Tedavi sonrasında hastaların mutlaka güneş gözlüğü, güneş şapkası ve diğer güneşten korunma aksesuarlarını kullanmaları gerekmektedir. Ayrıca kişilerin açık renk giymeleri de tedavinin ilerisi için oldukça önemli bir davranış olmaktadır.
  • Lazer Epilasyon Tedavisi sonrasında uygulama yapılan bölgenin mutlaka düzenli bakılması ve uygulamayı yapan uzmanlarımızın önerdiği aşamaları kişilerin başarılı bir şekilde uygulaması gerekmektedir. Doktorlarımızın ve sağlık personellerimizin önerdiği aşamaları uygulamayan kişilerin lazer epilasyon alanlarında sorun yaşaması da muhtemel olacaktır.

  Lazer Epilasyon
  BENZER TEDAVİLER
  Lazer Epilasyon
  Lazer Epilasyon cilt altında bulunan kıl köklerininin uzama özeliklerini bozan lazer ışınlarının kullanıldığı güvenli ve etkili bir epilasyon yöntemidir.

  Lazer Epilasyon Sonrasında Ağrı ve Acı Olur mu?

  Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler başlığında belirtmek gerekir ki tedavi sırasında hastanın ağrı ve acı hissetmesi asla mümkün olmamaktadır. Tedavi sırasında uzmanlarımız cildinize konfor sağlayacak ve cildinize hiçbir sorun yaşatmayacak şekilde uygulama yapacaklardır. Hastanın cildi çok hassas olduğunda ya uygulamadan vazgeçilmekte ya da uygulama alanına anestezi kremleri sürülerek hastanın daha konforlu bir şekilde tedavi olması sağlanmaktadır. Bu konuda hastaların herhangi bir endişesi ve problemi olmasın. Tamamen rahat ve konforlu bir şekilde kliniğimize gelerek tedavinizi en üst seviyedeki bir uzmandan alabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Sonrasında Kızarıklık Olur mu?

  Lazer ışınlarından dolayı tedavi sırasında ufak kızarıklıkların olması gayet normaldir. Tedavi sonrasında da hastaların uygulama alanlarını görmelerine imkan bulunmamaktadır. Tedavi seansları bittikten sonra uygulama yapılan bölge bandajlanmakta ve kapatılmaktadır. Böylece bu alanların çok daha başarılı bir şekilde iyileşmesi sağlanabilmektedir. Bu da hastanın daha konforlu bir yaşama kavuşmasını kolaylaştıran etkenlerden birisi olmaktadır.

  Lazer Epilasyon Sonrası Güneşe Çıkılır mı?

  Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler başlığında güneşe çıkılması, tedavi yapılan bölgenin sağlığını koruyabilmesi için oldukça zararlıdır. Tedaviden sonra güneşe çıkılmak istense bile kişi mutlaka ve mutlaka güneşten korunma önerilerimize uymalıdır. Tedaviden sonra güneşe çıkılması, uygulama yapılan bölgenin kızarmasına ve hatta çok daha büyük sorunlarla karşı karşıya kalmasına neden olabilecektir. Güneşin haricinde tedavi seanslarının sonrasında kişi asla ve asla; duş almamalı, sıcak su ile uygulama alanını temas ettirmemeli, sauna ve hamam gibi etkinliklere bulaşmamalıdır.

  Bu tür aktiviteleri yapan hastaların uygulama alanlarında enfeksiyonlara kadar giden bir süreç ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Bu nedenle de hastaların, uygulama sonrasında kapatılan bu bölgelerine dikkatli bakmaları ve uzmanlarımız tarafından söylenen önerilere de dikkat etmesi gerekmektedir. Aksi takdirde söylemiş olduğumuz gibi büyük sorunların yaşanması mümkün olabilmektedir.

  Lazer Epilasyon Avantajları

  • Tedavi seansları çok kısa bir sürede tamamlanabilmektedir,
  • Kıl ve tüylerin tekrar çıkması mümkün olmamaktadır,
  • Tedavi sırasında acı ve ağrı duyulması mümkün değildir,
  • Tedavi öncesinde çok büyük bir hazırlık yapılmasına gerek yoktur,
  • Tedavi her yaştan kişiye uygun olmaktadır,
  • Tedavi sonrasında kişi sosyal hayatına hızlı bir geri dönüş yapabilmektedir,
  • Tedavi sonrasında; tedavinin ne kadar etkili olduğunu görmek için aynaya bakmak bile yeterli olmaktadır,
  • Tedavi birkaç seanstan oluşsa da, ilk seanstan itibaren cilt üzerinde oldukça güzel ve başarılı görüntüler oluşabilmektedir.
  • Tedavinin maliyetleri; ağda, jilet vb. kıl ve tüy alma yöntemlerine göre oldukça uygun ve tasarruflu bir tedavidir.

  Lazer Epilasyon Fiyatları

  Bu konuda sizlere farklı bir konuda da bilgi vermiştik. Ancak bu konuda da sizlere ufak bir bilgi verecek olursak; lazer epilasyon işlemleri yapıldıktan sonra hastanın cildinde hiçbir kıl ve tüy oluşumuna imkan verilmeyecektir. Ancak kişi jilet ve ağda yöntemlerini kullanarak kıl ve tüylerinden kaçmak istediğinde tekrar tekrar kıl ve tüyler çıkacaktır. Hatta bu yöntemleri kullanan kişilerin kıl ve tüylerinde çok daha fazla artış görülecektir. Ancak lazer epilasyon yaptıranların daha az maliyetle ömür boyu kıl ve tüylerinden kurtulmaları mümkün olabilmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin

   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Call Now Button