Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Lazer Epilasyon Ne Zaman Yapılmalı?

Lazer Epilasyon Ne Zaman Yapılmalı?

  Lazer Epilasyon Ne Zaman Yapılmalı?; Hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıklıkla merak edilen Lazer Epilasyon Ne Zaman Yapılmalı konu başlığı altında merak edilen sorular içerisinde yaz aylarında lazer epilasyonun uygulanıp uygulanmadığı olup, test atımı, cihaz seçimi ve seans planlaması öncesinde merak edilen Lazer Epilasyon Hangi Mevsimde Yapılır? Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Estetik, hijyen ve ileri evrelerde psikososyal problemlere neden olan vücut kılları klasik kıl alma yöntemleri ile düzenli olarak ciltten temizlenmektedir. Ancak ağda, jilet, ip, cımbız, epilatör ve kimyasal kıl dökücü krem gibi bu klasik kıl alma yöntemleri tekrarlayan ve kalıcı bir işlem olmamasının yanı sıra oldukça zahmetli, acılı ve yanlış kullanımda kılları tetikleyen, ciltte kararma ve leke oluşumuna yol açan uygulamalar olduğu için hem kadınlar hem de erkekler için en ideal epilasyon yöntemi lazer epilasyondur.

  İstenmeyen vücut kıllarında kadın ve erkekler için kalıcı, etkin ve güvenli epilasyon seçeneği sunan geliştirilmiş yeni nesil cihazlar ve kişiselleştirilmiş seans takvimi ile uygulanan lazer epilasyon uygulamalarının kadın ve erkekler tarafından tüm vücut ve yüz bölgesinde tercih edilmesi işleme ait merak edilen soruları da beraberinde getirmektedir. Lazer epilasyon hakkında merak edilenler arasında ise en karmaşık konu Lazer Epilasyon Ne Zaman Yapılmalı sorusudur.

  Lazer Epilasyon Ne Zaman Yapılmalı?

  Lazer epilasyon öncesi yapılması gerekenler  ve lazer epilasyon sonrası dikkat edilmesi gerekenler içerisindeki kurallara uyum gösterildiğinde geliştirilmiş yeni nesil cihaz tipleri ile her mevsim lazer epilasyon tedavisi uygulanabilmektedir. İlk uygulanmaya başlandığında yaz aylarında uygulanması önerilmez ve kısıtlanırken yeni teknolojik cihazlar ile bu problemi ortadan kaldıran lazer epilasyon tedavisi öncesinde doğru doz, doğru cihaz ve seans takvimi ile etkin ve kalıcı sonuçlar alabilmek için ücretsiz muayenemizden yararlanarak test atımı yaptırabilirsiniz.

  Pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyen kadın ve erkeklerin tüm vücut ve yüz kıllarında tercih etmiş olduğu lazer epilasyon ve cihaz tipleri hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, Lazer Epilasyon Ne Zaman Yapılmalı öğrenmek, ücretsiz muayene ve test atımı için randevu almak ya da Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanmaz?
  BENZER TEDAVİLER
  Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanmaz?
  Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanmaz konu başlığı ele alınacak bir diğer nokta ise lazer epilasyon yapılmayan alanlar ve durumlardır.

  Yazın Lazer Epilasyon Yapılır Mı?

  Lazer Epilasyon Ne Zaman Yapılmalı konu başlığı altında merak edilen sorular içerisinde yaz aylarında lazer epilasyonun uygulanıp uygulanmadığıdır. Yeni tip lazer epilasyon tedavileri sayesinde her mevsim lazer epilasyon yapılabilmektedir. Ancak lazer epilasyon sonrasında ciltte hassasiyet oluşmakta ve UV ışınlarını uygulama alanlarında leke oluşturma olasılığı artmaktadır. Bu nedenle direkt güneşe temas edecek vücut bölgelerinde; kollar, bacaklar, yüz, omuz ve ense gibi alanlarda genellikle sonbahar ve kış aylarında işlem yapılması önerilmektedir.

  Yaz aylarında lazer epilasyon yapıldığında ciltte hassasiyet, cilt renginde değişiklik ve tedavinin etkinliğinin bozulması gibi istenmeyen durumların gelişmemesi için güneş banyosundan kaçınılmalıdır. Ayrıca seans sonlarında 5 ila 7 günlük süre ile tedavi alanlarının güneşten mümkün olduğunca korunması, yüksek faktörlü güneş kremlerinin sürülmesi ve belirli saat aralıklarında cildin güneş ile temasından kaçınılmalıdır.

  Güneşin cilt üzerindeki olumsuz etkileri sebebi ile yüksek faktörlü güneş kremlerinin kullanılması kış aylarında da istenen bir durumdur. Yaz kış ayırt etmeden lazer epilasyon sonrası cildin güneşin zararlı etkilerinden korunması ciltte leke oluşumunu, hassasiyeti ve tahrişi önlemektedir.

  Bronzlaşmış Cilde Lazer Epilasyon Yapılır Mı?

  Lazer epilasyon tedavisinde kullanılan cihazlar ve bu cihazlardaki farklı dalga boylarına sahip ışınlar cilt rengi, kıl rengi ve kıl kökünün derinliği gibi parametrelere göre tercih edilmektedir. Bu nedenle lazer epilasyon tedavisinde cilt renginin önemli olduğunu ifade edebiliriz. Ayrıca lazer ışınları kıl köklerine siyah rengi veren pigment hücrelerini hedef aldığı için renge duyarlı bir prosedür olarak da ifade edilebilmektedir.

  Lazer epilasyon uygulamasının yapılabilmesi için de bronzlaşmış cildin açılması beklenmelidir. Ciltte istenilen açılma ve pigment hücrelerinde azalma elde edildiğinde lazer epilasyon tedavisi uygulanabilir duruma gelmektedir. Cilt yanığı gelişmemesi ve ışınların kıl köklerini etkin bir şekilde görebilmesi için ortalama 1 ay süre beklenerek tedavinin uygulanması oldukça önemlidir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazer Epilasyon Ne Zaman Yapılmalı Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin

   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Call Now Button